Kumanda pil zayıflama

yeni değiştim ben de , 2015 nisan çıkışlı aracım.

içinden panasonic çıktı , sony taktım.

Herhangi bir tanımlama gerekiyor mu araca kumandayı öyle torunlar okudum da 
Sadece söküp yenisini takıyorsunuz., Almanız gereken pil kodu: CR 2025 (bunun Duracell 'deki karşılığı DL 2025)

Dikkat: benzer görünüşte olan ama da kalın yapıda olan CR 2032 kodlu pil uyumlu değildir., kumandanın yuvasına oturur ama daha kalındır., anahtarın yuvasına ve devrenin +/- kutuplarına zarar verecektir.!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sadece söküp yenisini takıyorsunuz., Almanız gereken pil kodu: CR 2025 (bunun Duracell 'deki karşılığı DL 2025)

Dikkat: benzer görünüşte olan ama da kalın yapıda olan CR 2032 kodlu pil uyumlu değildir., kumandanın yuvasına oturur ama daha kalındır., anahtarın yuvasına ve devrenin +/- kutuplarına zarar verecektir.!
Teşekkürler hocam en kısa sürede değiştireceğim bende. 

[mention=255]slck[/mention] 1 pil mi 15 ? , ben sony 5 tl aldım.
Evet hocam 15 tl ye tanıdık küçük esnaf saatçiden aldım.Normali varmış 10tl iyi 15tl dedi bunu aldım.
13a5884e5c57d2236a7cd23ad1313e14.jpg

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@forzaGilles 2013 model 2014 trafiğe çıkışlı aracım 2018 de uyarı verdi (soğuk havada) sonra uyarı geçti, yine de değiştim.

@Yucelbro Pilin markasının bir önemi yok bence. Numarası uyduktan  sonra ne isterseniz takabilirsiniz.

Herkese merhaba,

2 ay önce kumandanın pili bitti. Konu da anlatıldığı gibi değiştirdim, Panasonic pil attım. 2 ay dolmadan dün yine pil uyarısı verdi. Bu kadar kısa sürede pil bitmemesi gerekir. Acaba kumanda da kısa devremı var diye şüpheleniyorum. Yedek anahtarı kullandım bu sabah onda da pil uyarısı veriyor. Acaba arabadan mı? Bugün bakım ve başka işler için servise gitcem, onlara da sorcam.

Benim gibi kısa sürede pili biten var mı? Tecrübelerinizi merak ediyoum.

İyi günler

@kemalincir bu kadar kısa sürede bitmesi normal değil. Araçta keyless varsa ve iki anahtar aynı anda arabada olursa bu hatayı yedek anahtardan vermiştir.

@yusuf Araçta keyless yok. Yedek anahtarı 6 aydır kullanmıyordum, evde idi. Denemek için taktım. 2 anahtarda da pil uyarısı veriyor.

Herkese merhaba,

2 ay önce kumandanın pili bitti. Konu da anlatıldığı gibi değiştirdim, Panasonic pil attım. 2 ay dolmadan dün yine pil uyarısı verdi. Bu kadar kısa sürede pil bitmemesi gerekir. Acaba kumanda da kısa devremı var diye şüpheleniyorum. Yedek anahtarı kullandım bu sabah onda da pil uyarısı veriyor. Acaba arabadan mı? Bugün bakım ve başka işler için servise gitcem, onlara da sorcam.

Benim gibi kısa sürede pili biten var mı? Tecrübelerinizi merak ediyoum.

İyi günler

Pilden kaynaklanıyor olabilir 1 yıl içerisinde 2 kere pil değişimi yapmıştım pil olarak duracell takmıştım şuan yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum varta pil iyi çıktı bundan sonra ya varta yada panasonic alırım duracelle antipati gütmeye başladım 

@kemalincir Eski tarihli pildir belki. Şimdi yeni taktıkların da öyle yaparsa araştırırsınız.

Benim ilk pil değişimi 4 yıl sonra oldu, serviste yapıldı. 1 yıl geçmeden uyarı vermeye başladı. Demek ki servis eski tarihli bir pil taktı. Uyarı verdiğinden beri 1 yıl daha geçti hala kullanıyorum. Kışın havalar soğuyunca, kumanda cebinizde veya dışarıda soğuğa maruz kalınca bu uyarıyı veriyor. Sonra geçiyor. Bu uyarıyı sürekli her gün sıcak havada da verir ise değiştirirsiniz.

Geri
Üst Alt