Kumanda pil zayıflama

@MSE Bro keyless olunca daha çabuk bitiyor demek ki ikisini değiştiriyorsun, keşke keyless imiz olsa 3 sefer değişsek :p

@MSE Bro keyless olunca daha çabuk bitiyor demek ki ikisini değiştiriyorsun, keşke keyless imiz olsa 3 sefer değişsek [emoji14]
Dostum yedek anahtarınki bu zamana kadar hiç değişmemiş(35 ay). Etiketi bile üstünde duruyor.

Diğerini de geçen sene aracı alırken sahibi 1-2 ay önce serviste değiştirdiler demişti. Bu durumda 15 ay sonra bitmiş oluyor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçen ay değiştirdiğim kumanda pili yine değişim uyarısı verdi. Servise sordum panasonic marka takılmalı dedi. Pek inandırıcı gelmedi ama deneyeceğim. Ayrıca yedek anahtarı kontrol ettim bitmemiş. 

Geçen ay değiştirdiğim kumanda pili yine değişim uyarısı verdi. Servise sordum panasonic marka takılmalı dedi. Pek inandırıcı gelmedi ama deneyeceğim. Ayrıca yedek anahtarı kontrol ettim bitmemiş. 
Duracell Panasonic den iyidir gibi geliyor ama bilemedim.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Ben de öyle düşünüp duracell takmıştım servis sony olacak dedi ?

Servis sony olacak dedi fakat benim kumandaların içindeki orjinal piller panasonic.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzel paylaşım teşekkürler..

Orijinal mı bilmiyorum ama içinden Sony çıktı ,ben duracell aldım özellikle

Lenovo A7010a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar yeni aldığımız 2013 golfumun anahtar pil uyarısı verdi ekranda ve içerisindeki pil değişimini yaptık . Belki merak edenlere yardımcı olur diye paylaşmak istedim . Anahtarın sustayi açtıktan sonra ara kısımdan kaldırınca kapak açılıyor . İçerisinde bendekinde Sony vardı pili var biraz ittirince açılıyor çıkıyor sonrasında yeni almış olduğum Duracell pili yerleştirdim. Çıkan ebattan kalın aldım ama sonuç iyi kapak kapandı .

451a7226290b2316d283a3c93b0c3b56.jpg

5e73ba1ff8b8516b6fe858190ac5b426.jpg

2025 pil yerine 2032 taktik kapak zorlanmadan kapandı ..

Neden olması gereken orjinal pili CR2025 yerine daha kalın olan CR2032 takma gereği duydunuz bilmiyorum fakat pil şuan için anahtarı çalıştırsada yaptığınız uygulama her açıdan yanlış birşey., çapları aynı ebatta olsada ve kapak kapansa da kalınlık farkı yüzünden anahtarın devreleri ve kutupların üzerinde daha fazla basınç altında kalacaklar..!! Servise bu fırsatı vermemek gerek., Ayrıca teknik olarak bakarsak her iki pil de 3V olsa da sanırım bu konuya uzmanı @yenerhoca mız en doğru cevabı verecektir..

Neden olması gereken orjinal pili CR2025 yerine daha kalın olan CR2032 takma gereği duydunuz bilmiyorum fakat pil şuan için anahtarı çalıştırsada yaptığınız uygulama her açıdan yanlış birşey., çapları aynı ebatta olsada ve kapak kapansa da kalınlık farkı yüzünden anahtarın devreleri ve kutupların üzerinde daha fazla basınç altında kalacaklar..!! Servise bu fırsatı vermemek gerek., Ayrıca teknik olarak bakarsak her iki pil de 3V olsa da sanırım bu konuya uzmanı @yenerhoca mız en doğru cevabı verecektir..
.

.

.

Aslında aceleye geldi servis değil de ben kendim taktim elimde bu pilden vardı uyacak mı diye denerken oldu kullanıyorum

@fettahoğlu pil yuavalarında + ve - kutuplar teması sağlaması için esnek metal dokunaçlara sahiptir. bu dokunaçların mesafesi pil yuvalarının durumuna göre en iyi teması sağlayacak şekilde ayarlıdır. Ayrıca pil yuvaları pilin yuvaya kılı kılına uyacağı şekilde yapılmaz, hafif bir esneme boşluğu bırakılır. kalın pil takmak bu esnek dokunaç metallere daha fazla baskı yapıp onların mevcut duruş şekillerinin bozulmasına ve esnekliklerini kaybetmesine yol açabilir. Yani ileride orjinal numaralı pili takayım derseniz; dokunaç metalleri bozulursa orjinal  pil ince olduğundan yuvada gevşek kalacak, yuvada oynayacak, zaman zaman temassızlıklara sebep olacak ve kısa devrelere yol açacaktır. Eğer taktığınız pil yuvada bombeleşmeye veya zorlanmaya sebep olmuyorsa yani anahtar kasasına ek yük bindirmiyorsa bu şimdilik sorun yok demektir. Yalnız ileride pilin sıcaklık ve darbe etkenleriyle hacminin genişleyerek şişmesi halinde neler olabileceğini sizlerin düşüncesine bırakıyorum. Selamlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orijinal pil olarak hangi pili almalıyız ?

Geri
Üst Alt