Midline Plus sis farı montajı

@harvey hocam sonuç nedir, farlar vs elimde öylece bekliyorum.
Oku allah oku ne yapacağıma karar veremedim. çünkü kimse sonuç yazmamış (bu forumdaki diğer başlık dahil)
ender elk 450 tl istiyor montaj için + kablolarmış vs. bu işten hesaplı çıkmak istiyorum açıkcası..
normal bir elektrikçi araya röle koyarak yapamaz mı? ben yaparım, kandırıyorlar milleti diyor biri.
bcm dediğiniz olaylara girmeden, kod değiştirme vs diyorsunuz bunu herkes yapamıyor sanırım.
 @yusuf hocam allahaşkına şu konuyu vaktin olduğunda bir ara bir özetle... ne yaparsak ne olur? zira benimle aynı durumda çok kişi olduğunu tahmin ediyorum..

pişman oldum olacağım az kaldı...
Hocam bende arka sislere takılı. Ama Manisa-İzmir taraflarında işini bilen bir usta bulursam bir ara tesisatı tekrardan düzenlemeyi düşünüyorum orjinal olarak

[mention=2373]harvey[/mention] hocam sonuç nedir, farlar vs elimde öylece bekliyorum.
Oku allah oku ne yapacağıma karar veremedim. çünkü kimse sonuç yazmamış (bu forumdaki diğer başlık dahil)
ender elk 450 tl istiyor montaj için + kablolarmış vs. bu işten hesaplı çıkmak istiyorum açıkcası..
normal bir elektrikçi araya röle koyarak yapamaz mı? ben yaparım, kandırıyorlar milleti diyor biri.
bcm dediğiniz olaylara girmeden, kod değiştirme vs diyorsunuz bunu herkes yapamıyor sanırım.
 [mention=2]yusuf[/mention] hocam allahaşkına şu konuyu vaktin olduğunda bir ara bir özetle... ne yaparsak ne olur? zira benimle aynı durumda çok kişi olduğunu tahmin ediyorum..
pişman oldum olacağım az kaldı...
Hocam 450tl vermenin çok gereği yok gibi. Normal bir elektrikçi de yaptırın derim. Tampon sökülecek ve hat çekilecek. Ama orjinal gibi olmaz.
Ben ender e 450 vermiştim.

Hocam merhabalar sağ sis farı için bcm b soketinde 5 numaralı pine sol sis farı için ise 45 numaralı pine kablo çekilmesi gerek ama diğer kablo bağlantıları nasıl bilmiyorum gerisini @yusuf hocam biliyordur yada bulur diye tahmin ediyorum[emoji4]

4d19f355038c0ad1ca4d745c8e62f95c.jpg

Bu da B soketinin yeri

Saygılar

Merhabalar arkadaşlar bugün şöyle birşeyle karşılaştım sarı sitede konuyu hortlatayım istedim.

WOLKSWAGEN GOLF 7 SİS FARI TESİSATI TAK ÇALIŞTIR MONTAJ ŞEMALI

Benim aracımda ön sisler arka sise bağlandı (orjinal tesisat yapıcak usta bulamadığım için)

Elimde comfortlineda olan far anahtarıda mevcut (takılı değil)

Acaba bunu alsam tesisatı orjinale çevirebilirmiyim ?

11.png

I&ccedil.jpg

Merhabalar arkadaşlar bugün şöyle birşeyle karşılaştım sarı sitede konuyu hortlatayım istedim.
WOLKSWAGEN GOLF 7 SİS FARI TESİSATI TAK ÇALIŞTIR MONTAJ ŞEMALI
Benim aracımda ön sisler arka sise bağlandı (orjinal tesisat yapıcak usta bulamadığım için)
Elimde comfortlineda olan far anahtarıda mevcut (takılı değil)
Acaba bunu alsam tesisatı orjinale çevirebilirmiyim ?

/monthly_2017_08/11.png.d930155cc6eb4f89c05a2a45979dff54.png
/monthly_2017_08/599b63e139b94_Iccedil.jpg.22fa9669e454d0974a7eae359cda03ae.jpg
Şeması da varsa olur herhalde hocam. Ama orjinale çevirmek için bcmye pin çakılması gerekiyor diye biliyorum.

2018 midline plus aracım için sis farını nerden bulurum arkadaşlar.

İyi ürün far sensör olduğu için aracımda anahtara gerek yok. Aliexpressden bekleyemem çok uzun sürer.

Çıkmacilarda var mıdır acaba sağlam durumda.

Konuyu hortlatacağım kusura bakmayın.

Bugün sis farı montajını tamamladım ancak kabloların bağlantı kısmında tıkandım.IMG20200806161857.jpg

Sisler ile kablolar arasında röle var, bundan 3 tane kablo çıkıyor

Birincisinin üzerinde sigorta var 15 amperlik (sanırım pozitif hatta bağlanacak)

İkincisi yine kısa bir kablo (sanırım negatife bağlanacak)

Üçüncü kablo uzun , sanırım içeri bcm ye bağlayacağım bunu. Bcm de 45 ve 5 nolu pin denilmiş yukarda sol ve sağ ayrı kablo olması gerek, ancak kablo tek olması kafamı karıştırdı.

Vakit azdı deneyemedim. Eğer bağlantı bu şekilde olacaksa dönüşe duyarlı sis farı özelliğini aktif edemeyeceğim sanırım.

Bu rolenin ne amaçla konulduğunu da tam anlayamadım, internetten araştırıyorum. sis içindeki ampüller halojen... led yada zenon da değil..

Bu arada Artı ve eksi kablolar kısa, motor bölümündeki sigorta paneline ancak yetişiyor. Orada hangi sigortaya takmalı onu da araştırıyorum

Tamponu sökmek çok zor değilmiş bu arada...

IMG20200806153642.jpg

IMG20200806155619.jpg

IMG20200806155627.jpg

Son halini çekerken panjuru takmayı unutmuşum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Biraz araştırma ve vagcom ile kontrol ettim.

Long coding kısmından girdiğimde 

"Front fog lights are not supported by this control module"

Yani bcm den orjinal bir şekilde bağlantı olmayacak midline plus.

Ben de kabloları içeri çekmekle uğraşayım dedim.

Aküyü ve akü altındaki tablayı söktüm.

İçeri geçecek kabloyu bez bant ile sararak diğer kabloların yanından götürdüm. Sürücü kısmın tarafında 2 tane yedek kablo geçiş yapılacak lastik vardı ucunu hafif kestim ve elektrik sustası yardımı ile içeri aldım.

Motor bölümündeki sigorta panelinin üst ve ön kapağını söküp kabloları içeri aldım ama bağlayamadım. 

İçerideki kablo, far anahtarı soketindeki maviyeşil kabloya paralel atılacakmış. 

Diğer boşta duran kabloları artı mı eksi mi derken bulamadım henüz. Biraz daha erteledim..

Adım adım ilerliyorum sonuca doğru

IMG20200825160823.jpg

Burası içeri debriyajın sol üstü.

Renkli kabloların olduğu yerden çok uğraştım ama oradan geçmeyecekmiş.

Sağ altta bez bantlı kablo bizim kablo.

IMG20200825160746.jpg daha net belli kablomuz

IMG20200825160711.jpg

Akünün altındaki tablanın da altı bu.

Siyah Bez bantlı kablo bizimki.

IMG20200825160703.jpg

Motor bölümü sigorta kutusunun ön kapağını çıkartınca kabloları içeri almak mümkün oluyor.

IMG20200825160707.jpgbu dışarda görünen kabloyu alttan içe iterek sigorta kutusunun kapaklarının tam kapanabilmesi mümkün oldu.

IMG20200825160727.jpg

Çok net belli değil ama motor bölümü akünün arkası bura, kabloların içeriye girdiği yer nokta.

Elinizle yoklayınca burada 2 tane plastik konik birşey geliyor elinize. Birini tutup ucunu çok hafif kesiyorsunuz. Kabloyu buradan susta yardımı ile içeri aktarmak kolay oldu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Kysr038 Hocam değerli paylaşımlarınız baya yararlı  teşekkürler . 2014  Midline plus golf aracima ayni sis tesisatını cekmeye caliyorum. Henüz tesisatı çekmedim fakat kablolarla evde bir deneme yaptım. Çinden gelen bu kablo tesisatinda 3 çıkış var. Sigortali olan kablo arti+ kutba bağlanıyor. Siyah renkli ucunda pul olan ise eksi- kutba bağlanıyor. Kırmızı uzun kablo tetik kablosu.Bu ise far anahtarından tetik alacak olan kablo. Evdeki denemede bu şekilde sis lambalarını yakabildim.

Geri
Üst Alt