Midline Plus sis farı montajı

harvey

Üye
İsim
Barış
1.6 tdi midline plus aracımı birkaç ufak problemle karşılaşsamda (bankadan kaynaklı) gecikmeli olarakda olsa sonunda almış bulumaktayım. Aracıma sis farı montajı yaptırıcam. Sis farlarının siparişini vermiştim zaten elime geçmesinden sonra montaj işlemlerini yapıcam. Daha önceden de @yusuf bey e bu konuda birkaç soru sormuştum ve sağolsun çok yardımcı oldu. Ancak bugün bir oto elektirikçisiyle görüştüm montaj işlemi için. Ön sisleri arka sislere bağlayalım açınca 2si birden yansın. Hem size maliyet açısından daha uygun olur falan filan gibisinden şeyler söyledi. Benim burda aklıma takılan 3 şey oldu adam kolaya kaçıyor diye güvenemedim açıkçası. Yusuf bey bu konuda uyarmıştı çünkü. Herneyse şimdi 2 sini birbirine bağlayın çok anlamasamda akım volt değelerinden sigorta yada herneyse o gibi sıkıntı olur mu ? Bir diğer şey ise ileride vizede herhangibir sıkıntı olur mu bu durum ? Bir diğeri ise garantide sorun çıkarır mı servis..

Şimdiden teşekkürler.. İyi günler..

İşi bilmeyen kolaycı orijinallikten bihaber elektrikçiye denk gelmişsin !

Dediğim gibİ hocam son çare bu olmalı ;)

Zaten içime sinmedi birkaç yere daha sorucam ama en kötü ihtimali düşünerekden böyle yapsak ne gibi bir sıkıntı çıkar. Yada çıkar mı 

Zaten içime sinmedi birkaç yere daha sorucam ama en kötü ihtimali düşünerekden böyle yapsak ne gibi bir sıkıntı çıkar. Yada çıkar mı 
Sadece ihtiyaç anında kullanılırsa hiç sıkıntı olmaz. Bu arada sis farının kenarındaki krom parçayı takmadan önce koparın derim ;)

Koparısız orasını sıkıntı değil :)  Ben biraz ihtiyaç anınında dışında güzel görünmesi içinde sisleri yakanlardanım :) :(  

Koparısız orasını sıkıntı değil :)  Ben biraz ihtiyaç anınında dışında güzel görünmesi içinde sisleri yakanlardanım :) :(  
Ozaman arka sisler trafikte insanları çok rahatsız eder. O şekilde bağlarsanız dahi kodlama ile arka sisi kapayalım derim.

Mantıklı  :000074-medium:

Hocam sisler bugün elime ulaştı. Araç kardeşimde olduğundan montaja başlayamadık henüz. Yalnız farlar ile dış çerçevesi sanki uymuyor. Bu ikisi arasında tırnak vb yada oturtmamlı çıtçıtlı bir sistem olması gerekiyor mu ? Sanki böyle boşda duruyor gibiler  @yusuf

20161107_182212.jpg

20161107_182456.jpg

20161107_182603.jpg

@harvey hocam önden değil arkadan koyun çerçeveyi. Tampon indirilecek ve tampunun arkasından yapılacak montaj.

Yok çerçeve arkadan takılıcak tamponun içine onu biliyorum. Ben çerçeve ile far arasındaki bağlantı olması gerekiyor mu ondan demiştim@yusuf

Eyvallah hocam hayırlısıyla şunun montajını bir yapalım da ..

@harvey hocam sonuç nedir, farlar vs elimde öylece bekliyorum.
Oku allah oku ne yapacağıma karar veremedim. çünkü kimse sonuç yazmamış (bu forumdaki diğer başlık dahil)
ender elk 450 tl istiyor montaj için + kablolarmış vs. bu işten hesaplı çıkmak istiyorum açıkcası..
normal bir elektrikçi araya röle koyarak yapamaz mı? ben yaparım, kandırıyorlar milleti diyor biri.
bcm dediğiniz olaylara girmeden, kod değiştirme vs diyorsunuz bunu herkes yapamıyor sanırım.
 @yusuf hocam allahaşkına şu konuyu vaktin olduğunda bir ara bir özetle... ne yaparsak ne olur? zira benimle aynı durumda çok kişi olduğunu tahmin ediyorum..

pişman oldum olacağım az kaldı...

Geri
Üst Alt