Difüzör ve Egzoz ucu

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Difüzör ve Egzoz ucu

efsane bir markaya ait AKRAPOVIC

GYDrY6.jpg
a5YZD5.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sa difizör fiyatı nedir

Sent from my iPhone using Tapatalk

eken dedi:
Sa difizör fiyatı nedir

A.s hocam fiyatları biz de bilmiyoruz ;)

Biz sadece ürünler hakkında bilgi vermeye çalışıyoruz ;)

ilginiz için teşekkürler

@eken

Değerli Hocam;

Mesajın en altındaki linkte mevcut ama ben yine de söyleyeyim:

Carbon arka difüzör:  897.12£ = 3919 TL buna vergiler ve taşıma dahil değil.

yut dışında yaşayan Bir yakınınız varsa ona getirtmek mümkün..

Türkiye'de tavsiye edeceğin yer var mı difüzör ve spoiler  için aracım 2015 golf 7 highline tungsten gri

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ender elektronikte satılan GTİ difüzör ve son susturucuyu almak istiyorum. aracım 1.2 dsg. bunu alıp taktırırsam herhangi bir olumsuzluk yaşarmıyım?

@Mete45 Sağolun hocam yaptırınca resimleri paylaşırım inşallah

@Mete45 Sağolun hocam yaptırınca resimleri paylaşırım inşallah
Hocam bu arada gti son susturucu biraz fazla gereksiz maliyet gibi ama muayenede sıkıntı çıkmasın istiyorsanız sonuna kadar saygı duyarım. Eğer ses istiyorsanız gti son susturucuyu taktırdıktan sonra orta susturucu iptali yapabilirsiniz, ucuz yoldan iyi ses alırsınız. 

Bugün Golf 7'me Gti difüzör aldım. Çift yanyana solda egzozlarım varken tek sol tek sağ şeklinde böldürdüm. Orijinal ikinci egzoz çıkışına kaynak yapılır kapatılır diye düşünmüştüm fakat kazandan 3. bir egzoz sağa doğru çıktı usta. 
Artık iki tane sağ-sol egzoz çıkışım + 1 tane orijinal boşta duran ucuna minik görünmeyen egzoz takılmış bir kazan deliğim var.
Uygulama yanlış mıdır?

Saygılar

Uygulama yanlış mıdır?
Malesef ki yaygin ama cok yanlis bir uygulamadir... Eksoz kazaninin icinde ureticinin yarattigi belli bir gaz akisi (flow) ve rezonans mevcut. Birisi bunu gidip kafasina gore bir noktadan delince tum bu degerler sasirir. 

Bu tur sadece kozmetik amacli modifiyelerde en iyisi mevcut cikis kolundan bir dirsek ile ikinci bir kol cekmektir. Ama onda da eksoz gazi homojen olarak cikmaz. Birinden az birinden fazla cikar, bu kis aylarinda daha cok belli olur...

Demem o ki; kazanlari/susturuclari delmeyin. Ayrics flow degistiginden al devirlerde guc kaybi olur. Ne kadar hissedilir bu tartisilir ama kayip oldugu tartisilmaz!

GTI eksoz kazanina gelecek olursak; evet oem parca fakat bunda da borularin mm hesaplamalari birbirine uymadigindan yine bir flow kaybi olur ve yine alt devirlerde kayip yasanir. Ama her halukarda kazan deldirmekten iyidir...

Geri
Üst Alt