Cam Filmi önerileri

bende bir önceki aracımda olduğu gibi Llumar yaptıracağım bir aksilik olmazsa eğer. Fakat 1 numara yetersiz olacağından 2 numara tercih sebebim yine :)

Bu arada bu mesajı görüpde Pasifik mavi ve camları film olan arkadaşlar resim paylaşırsa ayrıca sevinirim :)

@CMasteR hocam duyduğum kadarıyla ve yanlış hatırlamıyorsam Llumar vw araçlar için özel %65 cam filmi çıkarmış zaten

CMasteR dedi:
bende bir önceki aracımda olduğu gibi Llumar yaptıracağım bir aksilik olmazsa eğer. Fakat 1 numara yetersiz olacağından 2 numara tercih sebebim yine :)

Bu arada bu mesajı görüpde Pasifik mavi ve camları film olan arkadaşlar resim paylaşırsa ayrıca sevinirim :)

eyo_men dedi:
@CMasteR hocam duyduğum kadarıyla ve yanlış hatırlamıyorsam Llumar vw araçlar için özel %65 cam filmi çıkarmış zaten

Hocam haklisiniz bu konuda. Llumar da vag grubuna özel ayni tonda ayni renkte cam filmi. İstanbul'da yaptırmak isteyenlere tanzeli öneririm oldukça iyidir. Maslak oto sanayide Tanzel.

alper32 dedi:
@fatihan  ön cama uyguladığınız air 80 serisinin fotograflarını içeriden ve dışarıdan paylaşabilir misiniz?

Bir de gece yolculuğunda ön camdaki filmin olumsuz etkisi oluyor mu?
çekip paylaşırım hafta sonu. ben açıkcası gece yolcuğunda bir sıkıntı yaşamıyorum ama mutlaka minicik bir farkı oluyordur, 0,5 yaptık farkedilmiyor, ki gözlerim 0,75 bozuktur :)

Ben de yarın sabah 9'da ziebart'da cam filmi çektireceğim.  Yan camlar ve arka cam için...
Aydın Lena bünyesindeki Ziebart'ta yapıldı işlemler. Peşin 600 TL ödemiştim o zaman. Ön cam hariç diğer tüm camlar "orta" koyulukta. Ödemeyi yaptım, garanti belgesini de alıp çıktım; temiz iş oldu  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@snoppy hocam film ne marka acaba ? Bana fiyat biraz yüksek gibi geldide. Ayrıca hayırlı olsun beyaz araca zaten çok yakıştığı tartışmasız :)

Yeni konu açmak istemedim böyle konu varken  :)

Aracımı 18 Ağustos tarihinde teslim aldım. Aracım highline olduğu için arka yan camlar ve arka cam %65 karartılmış renkli cam. Bu yüzden arkadaki tonu tutturacak şekilde ön yan 2 cama film çektirmeyi planlıyorum.

Bu renklere uygun vag için grubu üretilmiş  cam filmleri olduğunu öğrendim. Bununla ilgili LLumar, Ziebart ve Doğuş Oto ile görüştüm.

LLumar tonları tam tutmuyor ama çok uzaktan bakıldığında belli olmuyor dedi. Genelde sizin gibi müşterilerimize sadece 2 camı yapıyoruz ve memnun olmayan olmadı dedi. Fiyat olarak ise 200TL fiyat verdiler. (5 yıl garanti) Film yaparken fitilleri söktüklerini söylediler.

Ziebart ile görüştüm. Tonların kesinlikle tutmayacağını, 5 cama da film yapsak yine tutmayacağını, ama ellerinden geldiğinde doğru tonda film yapabileceklerini söylediler. 300TL fiyat verdiler. (ömür boyu garanti)

Doğuş Oto Etimesgut ile görüştüm. Solargard marka filmi yaptıklarını söylediler. %100 arka camların tonunu tutturabileceklerini söylediler. Cam filmi yapılırken kesinlikle ne fitilleri nede camı söktüklerini belirttiler. Yine ön 2 cam için 200+KDV=236TL fiyat verdiler. Doğuş otodaki yetkilinin dediğine bakarsak solargard bu filmleri vag grubu için üretmiş ve yaklaşık 1 senedir almanyanın da tavsiyesi ile bu marka filmi uyguluyorlarmış. Daha önceden 3M markasını uyguluyorlarmış.( 5 yıl garanti)

Açıkçası kafama Solargard yattı. Hem Doğuş Oto olmasından kaynaklı hemde aracın hiçbir yerini oynamadıklarından dolayı. Fakat bu marka cam filmini daha önce sadece kulaktan dolma olarak duymuştum. Sizce nasıldır?

Bilgisi olan, daha önce yaptırmış olan Hocalarım ve Üstadlarım varsa bana yardımcı olabilir misiniz?

Önerilerinizi bekliyorum.

Not: Öndeki kelebek camlara hiçbirisi film çekmiyor.

@yarchi

ziebart yaptırın derim. Ben lumardan memnun kalmadım. Şimdi arka camda kenardan atma var. Gidip tekrar yaptıracağım ama ne gerek var :) 50 100 fazla verin iyisi olsun. Fitil sökmeden nasıl yapacak doğuş orasını hiç anlamadım. Ön camları çıkartıp yapıyorlar ama korkacak birşey yok.

@yusuf  Hocam bende anlamadım açıkçası sökmeden nasıl yapacaklarını :)

Ziebart tutturamam tonunu diyor. Fiyata bakmıyorum ben açıkçası. Tonu en çok nasıl tutturup ta kaliteli film yaptırabilirim diye düşünüyorum.

Solargard hakkında bilginiz var mı hiç ?

yarchi dedi:

Aracımı 18 Ağustos tarihinde teslim aldım. Aracım highline olduğu için arka yan camlar ve arka cam %65 karartılmış renkli cam. Bu yüzden arkadaki tonu tutturacak şekilde ön yan 2 cama film çektirmeyi planlıyorum.

Bu renklere uygun vag için grubu üretilmiş  cam filmleri olduğunu öğrendim. Bununla ilgili LLumar, Ziebart ve Doğuş Oto ile görüştüm.

LLumar tonları tam tutmuyor ama çok uzaktan bakıldığında belli olmuyor dedi. Genelde sizin gibi müşterilerimize sadece 2 camı yapıyoruz ve memnun olmayan olmadı dedi. Fiyat olarak ise 200TL fiyat verdiler. (5 yıl garanti) Film yaparken fitilleri söktüklerini söylediler.

Ziebart ile görüştüm. Tonların kesinlikle tutmayacağını, 5 cama da film yapsak yine tutmayacağını, ama ellerinden geldiğinde doğru tonda film yapabileceklerini söylediler. 300TL fiyat verdiler. (ömür boyu garanti)

Doğuş Oto Etimesgut ile görüştüm. Solargard marka filmi yaptıklarını söylediler. %100 arka camların tonunu tutturabileceklerini söylediler. Cam filmi yapılırken kesinlikle ne fitilleri nede camı söktüklerini belirttiler. Yine ön 2 cam için 200+KDV=236TL fiyat verdiler. Doğuş otodaki yetkilinin dediğine bakarsak solargard bu filmleri vag grubu için üretmiş ve yaklaşık 1 senedir almanyanın da tavsiyesi ile bu marka filmi uyguluyorlarmış. Daha önceden 3M markasını uyguluyorlarmış.( 5 yıl garanti)

Açıkçası kafama Solargard yattı. Hem Doğuş Oto olmasından kaynaklı hemde aracın hiçbir yerini oynamadıklarından dolayı. Fakat bu marka cam filmini daha önce sadece kulaktan dolma olarak duymuştum. Sizce nasıldır?

Bilgisi olan, daha önce yaptırmış olan Hocalarım ve Üstadlarım varsa bana yardımcı olabilir misiniz?

Hocam siz simdi boyle söyleyince bende emin olamadım ama benim bildiğim llumar vag grubu icin özel cam filmi var arkalar ile birebir ayni renk ve koyulukta cam filmi var. İstanbul'da iseniz Maslak sanayide Tanzel var onunla bir görüşün.

@yarchi

Solarguard hakkında fikrim yok. Yanlız ton farkını çok takmayın. Bende arkalar koyu önler hafif. Fark olması kötü görüntü demek değil. Bence 5 cama da çektirseniz en hafiften olur. Arkalar koyulaşır önler açık kalır.

yarchi dedi:

Değerli Hocam;

Önler 2

arkalar 1 numara filmle aynı ton yüksek oranda tutar.

3M veya Ziebart dışında pek tercih etmeyin derim ben.

3M'i gördüm.. Harika bir tona sahip..

@mcanerol  Hocam Ankara'dayım. İstanbulda olsam Tanzel Oto yada LLumar Ahmet'e giderdim.

@yusuf @silvershadow  Hocalarım internette birkaç yerde okuduğum ve kulaktan dolma da olsa çevremde duyduğum kadarıyla ziebart da solargard markalı cam filmini kullanıyor. Ama emin olamıyorum işte.

Cuma günü aracıma boya koruma yaptırmaya izmire gideceğim. Uygulamayı yapacak yer llumar cam filmi kullanıyormuş. Bilgi almak istediğim söyledim.. Dediler ki  Güvenlik + Güneş uygulaması yapıyoruz ... Dedim llumar filmlerinin listesine bakıyorum böyle bir ürün görünmüyor , bunun bir kodu yok mu , hangi seriye giriyor ? Güvenlik + Güneş de tutturdu bayan ^^

Bu arada bir arkadaşım güvenlik'li cam filmi taktırmamamı tavsiye etti. Bu güvenlikli filmi takmaları için camı komple çıkartmaları gerektiğini, bunun ilerleyen zamanlarda ses olarak geri dönme ihtimali olduğunu söyledi. Bunun yerine camı yerinden çıkartmadan takılan sadece Güneş özellikli filmlerden taktırtmamı önerdi.

Geri
Üst Alt