İşte yine bir efsane ilan

Başkan

Katılımcı Üye

İsim
Ümit
84bin poloya verenin aklından şüphe duyarım. isterse uçsun. golf golf tür. polo polo dur.

atalarımızın meşhur bir lafı var. teşbihte hata olmasın. '' eşeğe altın semer yüklesen yine eşektir.'' :)

Konusu ekşi sözlükte de açıldı, tüm opsiyonları ile alsan sıfır fiyatı 83 ediyormuş zaten, arkadaş bir nevi afedersiniz dalga geçmiş :) ama sıra beklemeden hızlıca dolu bir gt almak isteyen çıkar "hala satılıksa alıyorum" der ve gidebilir. Piyasa çok karışık.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
gidicen bakcan muhabbet edicen  sonra almadan geri gelcen :)  

o da arabasını bu parya satabilecegini sanacak. Ya da 70k teklif edip geri döneceksin

@axi2934abi bu ne yahu... o parayı sokağa attım geri getirecek enayi arıyorum demiyor da uzun uzadıya anlatıyor! üzerine biraz daha koy Golf 1.6 TDI BMT 110 PS Manuel Highline al yahu :D  

vw sitesinde araç + ve eklenecek bütün opsiyonlar ile fiyatı 81.500 tl acc de yokmuş 1 700 de onu düş  yaklaşık 5 bin tl de indirim alır 75.000 tl çik yapıyor. Aranan ENAYİ bulundumu acaba :)

Üşenmeden hepsini okudum, abi pilota bağlamış

insana en çok koyan da o kadar seramik kaplama, koruma vs. yapıp satarken onların fiyatını araca yansıtılamaması olsa gerek

@umitbtzaten adam alacağı arabadan inrim almış eğer indirim kaçarsa fiyatı yükseltecem diyor kesin o yaptırdıklarınıda ekler fiyata :)

Muhteşem....

:000071-medium:

Ola ki bunu okuyan ve bu laf kalabalığına inanan varsa.....

*Tam 4 ayrı yerde kaput filmi ve seramik boya korumadan bahsediliyor 

Kendini yenileyen boya duymuştum ama kaput filmi ilk kez duydum. 7500 liraya yaptırdığını da eklemiş.

1. Ceramic Pro 9H kabul ediyorum en pahalı uygulamalardan biridir ve bunu yapabilecek Türkiye'de sayılı yer var. Ama bu kadar pahalıya yapanı duymadım görmedim. Eğer gerçekten Ciddi ciddi 7500 liraya yaptırmışsa kendisinin düştüğü keriz durumuna başkasını da düşürmek istiyor galiba diye düşünmeden edemiyor insan. 

:000361-medium:

Ayrıca bu ürünle yaptırmışsa cümle alem bilir 5 sene garantisi olduğunu.  Onu garantiden de keriz muamelesi yapmış veya wax yapıp göndermiş olabilirler mi?

Fatura kestirecek bir eş dost bulmuş ama o da iyiliği abartmış olabilir. 

2. Bu kadar sık sık ve vurguyla bahsetmesine bakarak :

A- İlanı içerisine gizli Ceramic Pro 9H  ve kaput filmi reklamı almış :)

B- Arabayı sattığı boya korumanın yanında promosyon olarak veriyor.

C- Bunu ona satarken " yahu çok para bu?" Ola ki demişse bile .. "arabayı sattırır Aaaabi" diye tartışmayı bitirmiş olmasının etkisi halen sürmektedir.

3. Poloya 85 bin veren var mıdır gerçekten? Ki ola ki sıfırı o kadar para olsun... İkinci elini bu kadar değerli yapan nedir Allah aşkına? onu da bir zahmet açıklayiversin. 

4. Öteki koltuğu neden gömmüş? Bu durum sadece ötekinin kötü olduğu sonucu çıkartmak mümkün olsa bile buradan onun tercih ettiği koltukların iyi oldukları sonucu çıkarılamaz.. çıkartana mantık bilmiyor derim ve "mantıksız bir adamdan bedavaya bile verse bir şey alınmaz" diye genellemeler yaparken içim huzurla dolar. 

5. Bu kadar açıklama niye? Herkes mi anlayışsız?

6. Vicdanı olan bu arabayı bu fiyata satar mı? Siz söyleyiverin.

7. Bu tutarlılık ve geçerlilik aramayacağınız mükemmelliğe sahip cümlesi beni bitirdi....

" Satma nedenim önceki araçlarıma alışmış olmamdan ötürü bunda çok sıkılmış olmamdandır.Yoksa bir aylık kusursuz seve seve aldığım hemde onca masraf ettiğim aracı neden satayım."

Yani şimdi ilk devrik cümlenin anlamının " Ben bu arabayı sevemedim" olduğunu bilseydi acaba bir sonraki cümlenin ne kadar sahte durduğunu ve " her ikisi bir arada cümlenin uzlaşmaz çelişkilerin yumağı olduğunu bilirdi.. 

Ama bilemez...

Bilseydi bu cümleyi bir araya getirecek cehalet zihninde başköşeye hükümdar olup kurulmazdı. 

:000358-medium:

Acaba kaç feyk ilan vardır malum sitede piyasayı yönlendiren ? Şişiren yada dibe çeken?

IMG_20190703_154932.png

Geri
Üst Alt