1.2 Tsi Dsg 110 ps

15 bin bakımdan sonra tüketim biraz azaldı. Araç şu an 21binde.

image.jpg

Uzun yolda

110 ort ile 5.6

150-160 ile 6.5 yakıyor

TSI'ların tüketim düşük ortalama hız yüksek.Şehir içi 20-25km ortalama hız bandında TSI tüketimi verilerini bekliyorum :)  

TSI'ların tüketim düşük ortalama hız yüksek.Şehir içi 20-25km ortalama hız bandında TSI tüketimi verilerini bekliyorum [emoji4] 
Bana cok enteresan gelio. 1.2 sahibi Burak hocam var Ankara da. Komsum var 1.2 sahibi kimse forumdakiler gibi yakamiyor sehir ici en yogun trafikte 6 gibi rakamlarla. Tampon tampona trafikte dur kalk 9-10 lt si var. Tuketim yazan arkadaslar araclarini alip, yürüyen ana arterlerde, gazlamadan gidiyorlar kendi seriterinde galiba@dgn hocamin kastettiği gibi.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bana cok enteresan gelio. 1.2 sahibi Burak hocam var Ankara da. Komsum var 1.2 sahibi kimse forumdakiler gibi yakamiyor sehir ici en yogun trafikte 6 gibi rakamlarla. Tampon tampona trafikte dur kalk 9-10 lt si var. Tuketim yazan arkadaslar araclarini alip, yürüyen ana arterlerde, gazlamadan gidiyorlar kendi seriterinde galiba@dgn hocamin kastettiği gibi.

Trafik ışıkları, dur kalklar, konforlu lastik basınçları ve ara gazlamalar 2lt kadar fark ettirir.
Kendi kullanım stilimde "ışıktan ışığa 100km ye çıkmazsa ölecek" hastalığım yok :)   Beni sollayan birini gördüğümde dip gaz sevdam yok, ilerde ışık kırmızıya dönmüşse gazdan ayağımı çekerim, dur kalk olan güzergaha alternatif varsa uzun da olsa tercih ederim vs..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Trafik ışıkları, dur kalklar, konforlu lastik basınçları ve ara gazlamalar 2lt kadar fark ettirir.Kendi kullanım stilimde "ışıktan ışığa 100km ye çıkmazsa ölecek" hastalığım yok [emoji4]  Beni sollayan birini gördüğümde dip gaz sevdam yok, ilerde ışık kırmızıya dönmüşse gazdan ayağımı çekerim, dur kalk olan güzergaha alternatif varsa uzun da olsa tercih ederim vs..
Anlatisiniz bile huzurlu geldi valla keske oyle yollar imkanlar olsada sürsek lakin sabah yada aksam trafige girince 1 gaz 1 fren 10 sn beklemeden tekrar ayni şekilde yurumek.

Eskiden manuel kullanirken sol ayagimiz uyuşurdu. Neyseki dsg var artik.

Sol seridi devamli mesgul eden, sag-sol devamli serit degistiren, yol ortasinda durup telefonla konusan sürücüler var. Taksici gibi sürmez iseniz ciddi anlamda hem sıkılıyor hemde eve gec variyorsunuz.

100 km ye keske ciksak :) .

Ayagimizi gazdan ceksek arkadan korna gelir :)

Konya vs huzurlu olan Anadolu sehirleri gerçekten dediginiz sürüş tarzi icin cok uygun. Yada trafiğin olmadigi cruise ile sakin sakin gidilen genis guzergahlar. O bile yeter. Bakalim ileride belki bizde oralarda yasarsak o duyguyu ve huzuru yasariz.

YİNE BİR SON DURUM :)

Kuşadası İzmir ortalama 100 km civarında sakin kullanım yaptım. Trafik pek yoktu, özel olarak  ekonomi yapmadım araçtan zevk alarak kullandım;  ortalama 4,8 litre ;)

Şehir içi kullanımı ise zaten belirtmiştim, 6,5 litre dolaylarında yakıyor, her türlü ekonomik bu araç...

1,2 tsi dsg keyif konfor ekonomi ve aracı alırken "görece"  uygun fiyat arayanlara  tavsiye olunur.

bir arabayı iyiki almışım demek ne güzel bir şeymiş ;)

1.2 105 . Samsun yalova gidis gelis toplam 1600 ye yakin yol.200 km sehir ici .Aracta 5 kisiyiz ve bagajda var .kilima acik. Yolun cogu sehir icleri haric 120 -130 bandi. Ortalam tuketim degeri 5.5 litre. Daha ne yapsin arac. Toplam 400 tl benzin parasi. Ayni guzergah ayni anda pegeut 1.6 dizel 2011 model partner. 375 tl yakit yakti. Iyi 1.2 tsi. Tek alternatifi 1.6 tdi .

RESİMLİ SON DURUM  :000044-medium:

En son olarak depoyu benzin pompa tabancası atana kadar doldurup, şehir içi ve şehir dışı karışık kullandım,  775 km  yol gitmişim, 45 km daha gidecek menzil var  ve ortalama 5,8 yakmış, ortalama hız 52 km..  özetle  203 TL benzin ile 775 km yol gidildi daha da 45 km gider takriben km de 26 kuruş yakmış ayrıca belirteyim pompa ve  yol bilgisayarı verisi birebir stabil çalışıyor   :masallah:

IMG_3191.JPG

Arkadaşlar aracım ilk 150 km için yakıt tüketimim bunlar sizce değerler nasıl. showroom dan çıktıktan sonra po dan 100 liralık yakıt aldım.

Yarın da kısmetse kazasız belasız Ankara - İstanbul yapacağım 120 km hızı geçmeyi düşünmüyorum yol nasıl bitecekse  s=s20

IMG_2012.JPG

IMG_2013.JPG

IMG_2014.JPG

IMG_2015.JPG

@Erdem araca biraz daha alışın o değerler bir miktar daha düşecektir. Bu hali bile kötü değil ;)

@yusuf hocam arkadışımda da 1.2tsi dsg leon var ilk 2000-2500 km de 9lt gördüm daha sonra 5,8-6 lt düştüğünü söyledi tabi bu kullanıma bağlı umarım bende bu değerleri yakalarım .

Benim araç 2000 km oldu bugün Turgutlu Urla arası klima acik 70-90 arası değişken hızlarla arada Güzelyalı trafiğiyle 4.4 ortalama oldu. Tasarruf yapılmak istenirse araç buna imkan veriyor.

image.jpeg

1900 km sonunda yakıt tüketimi Ankara / İstanbul Uzunyol ve geri kalanı Ankara şehir içi kullanım Ankara'dan İstanbul'a giderken trafik yoktu ortalama 120 km hız dönüşte yoğun trafik Bolu tüneline kadar dur kalklarla araç dört kişi bagaj full dolu klima açık. Ankara araç da yolcu yok ve trafiğin yoğunluk olmadığı şehir içi çevre yolu iş yeri konumu sonuç aşagıda. Umarım böyle devam etmez 7 nin hatta 6 nın altına düşer diye umuyorum.

image.jpeg

Bugün arabamı kuzenime verdim Golf7 1.6 tdi dsg

Kuzenimde 2012 scirocco 1.4 tsi 160 hp dsg vardı bende onu aldım kendi arabamı nasıl kullanıyorsam aynı güzergah aynı şekilde kullandım ortalama tüketim benim arabamda 5.5 5.9 arası çıkarken sciroccoda 9.9 çıktı

arabamı değiştirip f30 316i benzinli almayı düşünüyordum ama anladımki benzinli araba bana göre değil aynı güzergahta dikkat edilmediği takdirde dizelle arasında ciddi fark oluşuyor

Geri
Üst Alt