1.2 Tsi Dsg 110 ps

e9dcd29d74f53afc2a4d77a21e6a35ab.jpg

Az bir trafikte 1.2 çıldırıyor. Bazı günler TDİ golf çok mantıklı geliyor.

Aracım 12binde.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tmm arkadaslar gercekleri acikliyorum @silvershadow hocamin sadece benimle paylastigi performans kodlamasi sonrasinda aracim 280bg oldu yakit tuketimim artti. Golf R ile ayni gucu aliyorum ve yakit tuketimimde benzer. 16,4 lt ortalamam var

https://www.dropbox.com/s/0kiwr40o47oryug/2016-07-13 21.32.28.jpg?dl=0

Tabikide saka yapiyorum benim yazilim yanlis hesapliyor. Murat hocam senide bu oyuna alet ettim kusura bakma artik 

Resim ekleyemedim telefondan bir sorun var herhalde. Yaptigimiz oyunda havada kaldi :)  

Neyse link ekledim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aracım 12binde.
Burak hocam yoğun trafik olunca  1.2 nin  1.4 ten daha  çok yaktığını buluşmalarımızda yaptığımız testlerde fark etmiştik. Ankara trafiğindeki yakıt tüketim değerinde  forumdaki arkadaşlar için oldukça bilgilendirici reel bi paylaşım olmuş. Forumumuzda  genel yakıt tüketim değeri olarak  5 civarı paylaşılıyordu ancak  trafik olunca  sonuç ortada tsi yokuş trafik sevmeyen motor yelken modda gidince  5 lt civarını yakalamak muhtemel olsa gerek :(

Burak hocam yoğun trafik olunca  1.2 nin  1.4 ten daha  çok yaktığını buluşmalarımızda yaptığımız testlerde fark etmiştik. Ankara trafiğindeki yakıt tüketim değerinde  forumdaki arkadaşlar için oldukça bilgilendirici reel bi paylaşım olmuş. Forumumuzda  genel yakıt tüketim değeri olarak  5 civarı paylaşılıyordu ancak  trafik olunca  sonuç ortada tsi yokuş trafik sevmeyen motor yelken modda gidince  5 lt civarını yakalamak muhtemel olsa gerek [emoji20]
Hocam öyle trafikte tek haneli rakamları görmek biraz iyimser olur. Yine full trafik 11.7[emoji20]

aef50c5ecceefd516f184afee6c6ee6a.jpg

19 saat önce, kimi-emd yazdı:
Burak hocam yoğun trafik olunca  1.2 nin  1.4 ten daha  çok yaktığını buluşmalarımızda yaptığımız testlerde fark etmiştik. Ankara trafiğindeki yakıt tüketim değerinde  forumdaki arkadaşlar için oldukça bilgilendirici reel bi paylaşım olmuş. Forumumuzda  genel yakıt tüketim değeri olarak  5 civarı paylaşılıyordu ancak  trafik olunca  sonuç ortada tsi yokuş trafik sevmeyen motor yelken modda gidince  5 lt civarını yakalamak muhtemel olsa gerek
emoji20.png
Hocam öyle trafikte tek haneli rakamları görmek biraz iyimser olur. Yine full trafik 11.7
emoji20.png

Al işte hocam buyur burdan yak  gelde dizele geçme  şimdi vw den  dizel alsan 100-110 k yı gözden çıkarmak lazım o paralara ne arabalar var be! Bu arada hocam senin araba 1.2 bide şehir içi en azından ankara için ideal değil bende ki 1.4 varken bile usturuplu kullanmaya 7 civarı ortalama elde edebiliyodum az yaktıranlara gıptayla bakıyom vallaha  s=bur2

@burak_ hocam senin yol bilgisayarı bozuk olabilir mi ?

yooook cinnnnnnnnah bozuk değildir mi diyorsun ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aracım 12binde.

Hocam Kullanim sartlarini tam anlatirsaniz aciklayici olur zira tsi sahibi arkadaslar performansli trafikli max kullanimda 7-8 i gecmez diyorlardi. Komsum da benim guzergahimdan bi 8-10 km yapiyor oda 11-12 civarinda geziyor. Dur kalk trafikte. hele sehir ici 5-6 yakiyorum diyenler var cidden emek ister bence.

Al işte hocam buyur burdan yak  gelde dizele geçme  şimdi vw den  dizel alsan 100-110 k yı gözden çıkarmak lazım o paralara ne arabalar var be! Bu arada hocam senin araba 1.2 bide şehir içi en azından ankara için ideal değil bende ki 1.4 varken bile usturuplu kullanmaya 7 civarı ortalama elde edebiliyodum az yaktıranlara gıptayla bakıyom vallaha  s=bur2
1.4 tsi ile sıkışık trafikte 7 litre mi yakıyor 2 kat fark var bu normal mi

Sent from my iPhone using Tapatalk

1.4 tsi ile sıkışık trafikte 7 litre mi yakıyor 2 kat fark var bu normal mi
yok hocam 1.4 tsi sıkışıkta 11 den aşağı görmüyo ankarada heleki kızılayın sıkışık trafiğinde 13 ler 14 ler halay çekiyo :)

3-4-3 ateşşşşşş :)  

şaka bir yana ben düşük bir ihtimalde olsa değerlendirilmesinden yanayım.

Hocam Kullanim sartlarini tam anlatirsaniz aciklayici olur zira tsi sahibi arkadaslar performansli trafikli max kullanimda 7-8 i gecmez diyorlardi. Komsum da benim guzergahimdan bi 8-10 km yapiyor oda 11-12 civarinda geziyor. Dur kalk trafikte. hele sehir ici 5-6 yakiyorum diyenler var cidden emek ister bence.
Hocam  dur kalk trafikte  s=sofor sen bille diesel üniteyle 8 lt civarı yakıyosun sıkışık trafikte  5-6 yakan heralde arabayı kendi itiyodur arkadan  s=sapik

13-14 litre yakan kişinin aynı kullanım şekliyle golf tdi performansıda 10 lt den aşağı olmaz diye düşünüyorum. 

13-14 litre yakan kişinin aynı kullanım şekliyle golf tdi performansıda 10 lt den aşağı olmaz diye düşünüyorum. 
Dizelde 10 litre yakmak için sürekli son devire çıkıp öyle vites değiştirmek gerek bence. Golfün 10 litre yaktığı Amasya trafiğinde dizel focus 6-7 litre oluyor.  Uzun yolda tam iki katı yakıyor. Aynı kullanım aynı güzergahta Focus 1.5 depo Golf 3 depo yakıyor. Tabi olayın birde konfor boyutu var, Uzun yolda yavaş gitmediğim için dizelin sesi kafa yoruyor. Golfte sıkılıyosun bi süre sonra sessizlikten.

Geri
Üst Alt