Geçen kış ön arka takımı 50 küsür liraya almıştım şimdi pahalanmış baya ama hala sağlam bu kış da idare eder sanırım.. ;)   Ayrıca sadece lastik değişimi de mantıklı, ben bir keresinde yanlış bir model almıştım ve sadece lastiklerini çıkartıp orjinal kollara takmıştım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhaba Arkadaşlar, 

Orjinal silecek markasını bilen var mı? SWF diye bir markadan bahsediyorlar ne diyorsunuz?

bosch  Aerotwin   ön  arka  silecek  aldım , çok memnun kaldım eski sileceklere  tam  uyumlu  tavsıye ederım.

plus  modelini almanız gerek yok 

Kendi aracıma  BMW 320i ed(f30) 1 yıl önce Bosch aerotwin aldım ve 1 sene sonra gacır gucur ses yapmaya başladılar. Ortalama orjinal servislerden aldığım bir sileceği 3-4 yıl kullanırım normalde. Bosch acayip hayal kırıklığı yarattı 1 senede ses yaptı,silmesinde sıkıntı yok ama ses çok sinir bozucu. Eşimin Golf'üne 2 sene önce VW servisden aldığım silecekler sıfır gibi işlerini güzelce yapıyorlar. SWF markasını ilk defa duydum. Alman araçlarının orjinal silecek üreticisiymiş, 1922 de Almanya'da kurulmuş, 1998 yılında Valeo bünyesine katılmış, birdahaki sefere SWF denemeyi düşünüyorum bende.

Sileceklerim eskidiğinde billindikten şaşmama adına ve bu yorumlardan sonra serviste orijinal silecek değişimi yaptırmıştım. markası da @forzaGilles dediği gibi SWF ve gayet memnunum. Ses yok, temizlememe gibi bir sorun yok, yıpranma yok, cam çizme yok

Ön ve arka sileceği geçen ay yetkili serviste zubizu indirimiyle 100liraya değistirdim ama orjinal sileceği değilmiş sanirim economi serisiymis 60lira fark var demisti.biraz ses yapiyor ama henuz daha erken yorum yapmam icin

@41HU367 hangi yetkili servis? Istanbulda on ve arka orjinal silecek degisimi 250tl ye yakin

2019 Kasım ayında SWF marka silecek takımı aldım, açıkçası benim için hayal kırıklığı oldu. Aracın ön sileceklerini en son iki sene önce değiştirmiştim, yeni takığım SWF ler keşke eskisi kalsın dedirtecek kadar kötü çıktı. Silecekler tam açıldığında A sütunundaki suyu tekrar tam göz hizama kadar geri çekiyor, gerçekten hiç memnun kalmadım. Şimdi Bosch Aero Twin blades set A863S almayı düşünüyorum, bundan da memnun kalmazsam servis dışında bir daha silecek almam herhelde, çünkü bir öncekileri serviste taktırmıştım ve açıkçası çok memnundum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@ozkangur_26 %25 indirimiyle ama dedimya görüntüsunden bile belli orjinali daha kalin economi serisiymis bende servis kotu mal satmaz diyerek aldim

Geri
Üst Alt