silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Silecek süpürgesi lastiği ve değişimi:

Silecek marka model ve yedek parça seri nosu:

Sadece silecek kolunda da lastiğin üzerinde de Vw ve seri no var...

Benim kendisine dayandığım kaynak ise bu:

http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=469&page=3

Orijinal marka ve model ismi şöyle: Bosch Aero Twin blades set A864S

Silecek ölçüleri

yolcu tarafı 46cm,

sürücü tarafı 65,5cm

Serviste ön silecek takımı 95 TL karşılığında değiştiriliyor.

Bosch servisinde bir ve aynı yedek parça ile bu ücretin yarısına değiştirmek mümkün

mPJPg8.jpg

pgGgMr.jpg

b5L5pm.jpg

og6g4Q.jpg

8gNgRA.jpg

vEJEvp.jpg

3DpDnr.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Silecek süpürgesi lastiği ve değişimi:

Silecek marka model ve yedek parça seri nosu:

Sadece silecek kolunda da lastiğin üzerinde de Vw ve seri no var...

Benim kendisine dayandığım kaynak ise bu:

http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=469&page=3

Orijinal marka ve model ismi şöyle: Bosch Aero Twin blades set A864S

Silecek ölçüleri

yolcu tarafı 46cm,

sürücü tarafı 65,5cm

Serviste ön silecek takımı 95 TL karşılığında değiştiriliyor.

Bosch servisinde bir ve aynı yedek parça ile bu ücretin yarısına değiştirmek mümkün

Merhaba 09.2012 çıkışlı golf 7 arka silecek ölçüsü nedir ve orijinali kadar uzun yıllar gidecek hangi marka ve tip ürünü önerirsiniz.Teşekkürler

Selamlar,

Açılan konu başlığı üzerinde ilerleyerek ön silekce takımı için birkaç yerden fiyat teklifi aldım ve sizlerle paylaşmak istedim. (2015 Model Golf)

Doğuş Oto Esenyurt: 142 TL

Bosch Car : 90 TL

Carglass : 80 TL

Arka silecek için sadece Doğuş Oto'dan teklif alabildim. (42 TL)

Bilg. 

@birol6183  Uzun yıllar hiçbir silecek gitmez. Ortlama 2 yıl ömür ile kullanmanız gerekli. 

Kışın sert geçtiği yerlerde soğuktan yırtılma oluyor; kar,buz v.s.

Kışın sıcak geçen sıcak iklimlerde de yazın sıcaklıklarından kauçuk olan kısımlarda yırtılma oluyor. 

Her türlü 2 yıl sonunda sürüş dinamikleri açısından sileceklerinizi değiştiriniz. Ben her aldıgım aracımda öyle yaptım şu ana değin. :)  

90 lira bosch 'a verdikten sonra servisten yedek parça bölümüne iskonta isteyerek %10-15 indirim yapıyorlar gider orjinal alırım

@asdfg112 İkisi de tamamen aynı. Plus olanda kutunun içerisinde farklı taşıtlara uygun ilave aparatlar var sadece. Golf 7 için alıyorsanız "Bosch Aerotwin A863S" daha doğru seçim. Böylece yanlış silecek veya aparat gönderme ihtimalleri olmaz. 

sileceksepeti.com da açıklaması mevcut:

VW Golf 7 Silecek Takımı (2013-2017) Bosch Aerotwin A863S

"Bosch Aerotwin Set, Bosch Aerotwin Plus ve Bosch Aeroeco arasındaki fark nedir?

Bosch Aerotwin Plus; Üst seviye fiyat/performans dengesine sahip muz tipi silecek serisidir. Her kutu içerisinde bulunan 4 farklı aparat sayesinde 10 farklı silecek koluna uyum sağlar. Firmamız tarafından araca uyumlu silecek ölçüleri seçilerek, biri sağ ve biri sol olmak üzere iki ayrı kutudan set oluşturularak satışa sunulur.

Bosch Aerotwin SetÜst seviye fiyat/performans dengesine sahip muz tipi silecek serisidir. Araca özel montaj aparatı silecekler üzerinde takılı ve montaja hazır haldedir. Aracınıza özel ölçülerde üretilmiş tek kutu içerisinde, sağ ve sol olmak üzere ikili set halinde satışa sunulur.

Bosch Aeroeco; Orta seviye fiyat/performans dengesine sahip muz tipi silecek serisidir. Her kutu içerisinde bulunan 6 farklı aparat sayesinde 10 farklı silecek koluna uyum sağlar. Firmamız tarafından araca uyumlu silecek ölçüleri seçilerek, biri sağ ve biri sol olmak üzere iki ayrı kutudan set oluşturularak satışa sunulur."

Bende sileceklerimi Bosch Aero Twin set ile değiştirenlerdenim servis pahalı deyince silecek seperinden sipariş etmiştim ön ve arka için. Hatta abimin golfe de sipariş ettim güzel siliyorlar ve yumuşaklar orjinali ile fiyat dışında pek bi farkları olduğunu sanmıyorum açıkçası. Bakımda silecekleri değiştirelim demişlerdi kalsın demiştim.

Her seferinde niye silecek kollarını değiştiriyorsunuz? Sadece silecek lastiklerini değiştirin? 5-10 TL bir şey...

https://www.youtube.com/watch?v=QR1GccvA6XQ&feature=youtu.be
Bunun bosch yada kaliteli olanını bulursak alırız Erhan hocam neden almayalım yeterki işe yarar ve hesaplı olsun. İşi yapan yer zaten değişen kısım.

elimde bayağı kirlendi kurşun kalem izi gibi
Bagajımda daima latex ve vinil eldiven bulunur benim. Eldivensiz yapılmamalı.

Ayrıca bu iş için 1 adet pense gerekiyor. Daha önce Gearbest sitesinden satın aldığım minik alet de devamlı bagajda durur. Bu minik aletin pense fonksiyonu da var:
https://www.youtube.com/watch?v=OsLw07mmaY0

Sözün kısası; eldiven ve pense yardımıyla inanın 2 dakikanızı almıyor.

Geri
Üst Alt