Jump to content

silvershadow

ANA KONU

Recommended Posts

Golf 7'de standart ses sistemi:

Hani şu İnşallah bir gün anlatırım dediğim aracımızı teslim aldığımız gün geldi aklıma...

Normalde prosedürler yerine getirilir imzalar atılır, araç kısa bir test sonrası sahibine teslim edilir o kadar. İçerisinde duygu pek az olan bu teslimatı seremoniye dönüştürmeyi başardım...

Ben eşime bir sürpriz yaparak evlenirken gelin arabasının arkasına yazdırmayı unuttuğum ancak her fırsatta şakayla karışık başıma kakılan şu evlenen çiftin isimlerinin baş harfleri olan isimlikleri bu kez posta ile göndererek aracın arka camına konmasını istedim(dikkat! yapıştırılması demedim)... Eh madem böyle bir şey yapıyorum gül yaprağı modelinde konfetiler ve nikah için el ele bir ömür boyu yürümek için salona girdiğimiz esnada çalınmasını istediğimiz Bryan Adams'tan "Everything I Do, I Do It For You" şarkısını da SD karta atarak yine aynı posta ile göndermiştim...

Teslimat için teslim holüne girdiğimizde eşimle bizim şarkımız çalmaya başladı, bir yandan da konfetiler patlatıldı.. bu esnada yere düşen gül yapraklarına benzer konfetilerin arasına mutluluk gözyaşları da karıştı...

Ama o günü unutulmaz yapan sadece müzik, konfeti ve isimlikler değil de Manisa'dan evimize dönüşümüzdeki kendi arabamızdaki ilk yolculuğumuzdu, müthiş bir histi halen unutamadığım yepyeni duygularla tanıştığım bir gündü. Bir aracın düz gitmek için yapılmış gibi viraja girmek istemeyişini; yokuş yukarı yüksek eğimde 4. vitesten 5. vitese yükseltmeyi; bu kadar ağır bir aracın bu kadar küçük hacimli bir motorla nasıl olup da bu kadar atak olabildiğini yaşamış ve şaşkınlık, hayrete, hayretim hayranlığa daha ilk günde dönüşmüştü... ve o ilk günde duygu bağı kurulmuştu hiç yabancılık çekmedik ve yol bitsin de evimize bir an önce varalım diye gayret etmedik... Anladım ki evimiz nasıl ki hayat yolunda bize bize rahat ve huzur verdiği sakınıp kollayan bir şeyse; Golf'ümüz de  rahat ettiğimiz ve huzur bulduğumuz bir yer olduğuna göre ve yollarda aynı şeyleri yaşattığına göre o da bizim evimizin bir parçası...

Eşim hâlâ bugün dahi pandizotun üzerinde duran bu isimlerimizin baş harflerinin yazılı olduğu isimliği saklar, ve her binip indiğinde bir yandan onu kontrol eder...ve atmaya da niyeti yok gibi.

Aracı teslim almaya gittiğimde kadim bir dostum hem bizi teslimata getirmiş hem de fotoğraflamak için teslimat esnasında hazır bulunmuştu.

O dostumun ilk seromoni kısmını sonlandırıp rutin kontrollerimizi yaparken söylediği sözleri unutamam..

Bryan Adams'ın "Everything I Do, I Do It For You" çalarken yandaki devasa kabinlerden müziğin geldiğini sanmış....

Müzikle aram hiç iyi değildir.. Müzik kulağım olduğunu da söyleyemem...Ama dostum bu kadar yüksek volüme karşın distorsiyon olmaksızın berrak bir ses veren sistemin standart olduğuna da ilk başta inanmadı..

Aslında bakılırsa kendisini ikna etmeye çalışan ben de inanamamıştım ilk başta...

Saygılarımla...

http://youtu.be/zggSgIT0yd0

Bunlar da kabinlerin yerleşimleri

Gelelim 8 Hoparlör konusuna;

Kesinlikle haklısınız... Ben de göremedim.

Ancak şöyle bir akıl yürütmem var...

Volkswagen yalan beyanda bulunsa bunu haksız reklam veya tüketiciyi yanlış bilgilendirme ve hatta aldatmaya yönelik hatalı bilgi olarak tespitini yaptırıp dava edecek ve milyonlar kazanıp yan gelip yatacak onlarca yüzlerce uyanık ve Volkswagen'i yerden yere vurmaya tüketicisi tarafından en sevilen marka olduğundan bu yana daha da bilenen onca rakibinin ekmeğine yağ sürmüş olmaz mı?

Nq1d6N.jpg

Ama bu akıl yürütmeler yetersiz gelecektir muhtemelen bizim gibi "gördüğüme inanırım duyduğuma değil" düsturuyla hareket eden sağlamcı dostlar için...

Bu nedenle sayenizde Yurt dışı forumlarında araştırma yaparak ulaştığım MK7 'ye ait bağlantı şemasına ulaştım. Buyrun link burada

Kafamızı karıştıran şeyin çözümü şu:

Görünürde sayabildiğimiz 6 yer varken diğer iki kabin nerede?

Ön kapıda yerleştirilen tweeter'ler işin sırrına sahip. Çünkü iki ya da üç hoparlörün bir gövde içinde birleştirilmesiyle üretilmiş elemanlara tweeter 'lı hoparlör denir.  Bunlarda, ortadaki küçük hoparlörler tiz sesleri vermektedir. ve ortada ya da hemen üzerinde bulunan küçük Hoparlör de ayrı sayıldığını düşünüyorum.....

DMdrX1.jpg

İlk bakışta görülebileceklerin konumları şöyle:

1. Sol ön A sütunu üzerindeki

2. Sağ ön A sütunu üzerindeki

VVMG2V.jpg

3. Sol arka kapı içi

4. Sağ arka kapı içi

DMdroz.jpg

5. Sağ ön kapı içi

6. Sol ön kapı içi

d5GaqL.jpg

MK7'de opsiyonel donanım olarak sunulan stepne yuvasına takılan devasa subwoofer hariç Dyno Audio sistemi diğerleriyle tamamen aynı yerlere takılmalıysa Ebay'da satılanlar görünce inandım... Onlarda da görünürde 6 tane var...

LanXY1.jpg

Amkv0p.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Murat abi ne diyeceğimi bilmiyorum. Sende sevgi, aşk falan değil çok farklı bişey. Ellerine sağlık valla sabah kalkar kalkmaz foruma giriyorum yeni ne var diye. Valla Golf en çok sana yakışıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar bende dün 1.2 tsi comfortline dsg aracımı teslim aldım, araç beklediğimden çok çok iyi çıktı. Yalnız sol arka cam açıp kapanırken hafif gıcırtı var nedendir acaba ? Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar bende dün 1.2 tsi comfortline dsg aracımı teslim aldım, araç beklediğimden çok çok iyi çıktı. Yalnız sol arka cam açıp kapanırken hafif gıcırtı var nedendir acaba ? Teşekkürler

Hocam hayırlısı olsun. Güle güle kazasız belasız kullanın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı uğurlu olsun.

Hocam camı bir silin geçer muhtemelen. Fitilin olduğu yere de iyice bakın arada plastik - jelatin kalmış olmasın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim araç şu an gümrüktemidir nerededir anlamadım..yetkili satıcınızla temesa geçin diyor..ben kredi işlerini ayarlasammı acaba..

Değerli Hocam;

Kredi 1 saatlik iş hocam; fakat eğer VDF'den almayacaksanız bir ön görüşme iyi olur.

Gümrükten çıktıysa bayinizden alacağınız proforma fatura ile bankaya başvurmalısınız.

Araç kimin adına alınacaksa onun adına kredi alınacaktır. ve araç rehinli olacaktır banka lehine.

Araç Gümrükte veya gümrükten çıkmış bayinize tırlarla transport aşamasında anlamına gelir.

Gümrükten çıktığında 2-6 güne kadar bayinizde olur İstanbul'a mesafeye göre

Aracınızı kontrole görmeye gidin derim mutlaka.

Kontrolü tamamlandıktan sonra onayı verir. hesaba havale edersiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim araç şu an gümrüktemidir nerededir anlamadım..yetkili satıcınızla temesa geçin diyor..ben kredi işlerini ayarlasammı acaba..

Değerli Hocam;

Kredi 1 saatlik iş hocam; fakat eğer VDF'den almayacaksanız bir ön görüşme iyi olur.

Gümrükten çıktıysa bayinizden alacağınız proforma fatura ile bankaya başvurmalısınız.

Araç kimin adına alınacaksa onun adına kredi alınacaktır. ve araç rehinli olacaktır banka lehine.

Araç Gümrükte veya gümrükten çıkmış bayinize tırlarla transport aşamasında anlamına gelir.

Hocam teşekürler..krediyi kendi maaş hesabımın yattığı banka ile ayarlıcam..vdf ile ugrasmam..kontrolede giderim..maslaktan aldım çok uzayacagını sanmam..doğus vw maslağın deposu kemerburgazdaymış..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Değerli Hocam;

Hayırlı olsun.

Dilerim, İyi günlerde sevdiklerinizle kullanmak nasip olsun .

arka camdan ses gelmesi normal değil hocam.

Araç çok yeni... mümkünse ve Ciddi bir şey değilse paneli söktürmeyin derim ben.

umarım fitillerin yeni olmasıyla alakalıdır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Değerli Hocam;

Hocam teşekürler..krediyi kendi maaş hesabımın yattığı banka ile ayarlıcam..vdf ile ugrasmam..kontrolede giderim..maslaktan aldım çok uzayacagını sanmam..doğus vw maslağın deposu kemerburgazdaymış..

Eğer garanti uzatacaksanız vdf biraz daha hesaplı gelebilir. Eğer uzatmayacaksanız kesinlikle kendi bankanız ile çalışın. VDF alacak olursanız 3. şahıslara yapılan ödeme çıkarıyorlar 300TL bunu vermeyin. Bayiye kalıyor bu para. İtiraz edin kabul edeceklerdir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam hayırlısı olsun. Güle güle kazasız belasız kullanın.

Teşekkürler :-)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı uğurlu olsun.

Hocam camı bir silin geçer muhtemelen. Fitilin olduğu yere de iyice bakın arada plastik - jelatin kalmış olmasın.

Büyük ihtimal toz kalmış, işteyim ee gidince bakıcam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Değerli Hocam;

Eğer garanti uzatacaksanız vdf biraz daha hesaplı gelebilir. Eğer uzatmayacaksanız kesinlikle kendi bankanız ile çalışın. VDF alacak olursanız 3. şahıslara yapılan ödeme çıkarıyorlar 300TL bunu vermeyin. Bayiye kalıyor bu para. İtiraz edin kabul edeceklerdir.

şu an vdf düşünmüyorum..halk bankası ile çalışıcam kredi hazır gibi..1,03 şu an piyasadaki en iyi oran..itiraz olayını başka yerden kredi alıyoruz kabul ederlermi..o konularda acayip ısrarcıyımdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

www.enuygun.com kredilerine bir bakın derim hocam vakıfbank kredileri 0,99 görünüyor

hocam o eski kampanya yenisi 1,10..su an piyasadaki en uygunu halkbank veriyor..8-9 bankaya sordum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Start stop kafasına göre bazen çalışıyor bazen çalışmıyor çok kısa mesafe bile kullansam aracı start stop çalışmadığı zamanlar stop edince fan açıyor bu normal bi durum mu? Geçen hafta servise sordum devirli kullanın diyor aracım 400 km de fazla yüklenmekte istemiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Start stop kafasına göre bazen çalışıyor bazen çalışmıyor çok kısa mesafe bile kullansam aracı start stop çalışmadığı zamanlar stop edince fan açıyor bu normal bi durum mu? Geçen hafta servise sordum devirli kullanın diyor aracım 400 km de fazla yüklenmekte istemiyorum.

Fan açıyor kısmını anlamadım ama onun haricinde Start-Stop bazen çalışmayabilir bu normal. Aracın güç ihtiyacına göre ve motor sıcaklığına göre ayarlar kendini dert etmeyin bunu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Start Stop Nedir? Kullanma kılavuzu

Start Stop manuel açma kapatma düğmesi (Kılavuz kitapçıkta Sayfa 193)

Sarı ışık yanan yukarıdan aşağıya doğru ikinci tuş

1yGYO1.jpg

NqO5RN.jpg

Vites konsolundaki düğmelerin beyaz yandığında aktif, turuncu ışığı yandığında aktif değil/kapalı

ve MFA ekranında A harfinin üzerinde tek çapraz çizgi ile devrede olmadığı gösterilir. 

Devreye neden girmediği ise medya ekranındaki araç bilgi kısmında yazar.

Genel Bilgiler:

30-40 dk minimum maximum trafikte kaldınız park ettiniz araçtan indiniz sol ön Lastiğin ordan pıs pıs diye ses geliyor nedenini bilen varmı.

Turbo nun yağlanmasına devam etmeye yarayan elektrikli pompanın sesidir o.

Start stop nedeniyle veya uzun süre yol aldıktan düşük devirde bir süre çalıştırarak yüksek devirde çalışan turbo türbininin yataklarının yağsız kalarak zarar görmesini engellemek işlevine sahiptir.

Siz yine de birkaç saatlik uzun yoldan gelince yine de 5 dk kadar start stop u kapatıp rölantide çalıştırın diyor kılavuz kitapçıkta. 

Start stop alışık olduğumuz kömürlü marş motoru mantığına sahip değil.

Start stop çok ciddi teknolojilerden biri bana kalırsa.

Çünkü her biri diğerine bağlı pek çok teknolojik geliştirmeyle sağlıklı çalışabilir.

İlk olarak bu sistem geleneksel marş sistemi gibi değil.

İlk başta araçlarımız turbolu ve turbonun rölanti devrinde mil yatakları yağlanır.

Siz veya start stop aniden yüksek devirlerden sonra kapatması halinde yağlanma gerçekleşmeyeceğinden kısa sürede arıza kaçınılmaz olduğundan motordan bağımsız bir yağlama sistemine sahip.

Dolayısıyla start stop motora, turboya zarar vermeyecek yapıya kavuşturulmuştur.

Kılavuz kitaçıkta böyle bir ibare yok ama Volkswagenim.com adresinde bir aralar yakıt tasarrufu önerileri arasında 10 saniyeyi geçmeyecekse start stop'un efektif olmayabileceğini çünkü ilk çalıştırma sırasında yapılan yakıt takviyesi nedeniyle kısa süreli pik yaptığı ancak her çalıştırmanın 10 saniyelik yakıt tüketimine eşdeğer olduğunu aktarmışlardı.

Start stop devreye girmeme koşulları....

*Motor yeteri sıcaklığa ulasmadiysa

*havalandırma ortam sıcaklığına göre yüksek yada düşükse ve açıksa

*araç aşırı eğimli bir pozisyondaysa

*vites konunun yanındaki butondan kapatıldığında

*debriyaj pedalına basılıyorsa (manuel araçlar için)

* araç çok yavaş da olsa kayıyorsa yani tamamen durmadıysa

* araçta buğu çözme açıksa

* emniyet kemeri takılı değilse

* kaput veya kapı açıksa

*DSG  şanzımanlı araçlarda: Ön tekerlekler çok fazla çevrilmiş olmamalıdır.

*DSG  şanzımanlı araçlarda, Auto Hold aktive edilmemiş veya aktive edilmişse de devrede olmadığında (Frene ilk kademede basınca)

*Park yardım sistemi (Park Assist) devrede olmamalıdır.

*ACC varsa ve aktifse sistemin kontrolü ACC tarafından devralınacağı belirtilmektedir.

Römork takılı olmamalıdır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Başka yerden kredi alırsanız öyle bir masraf kesmezler hocam. Krediye ekliyorlar masrafı reko

Selamlar,

300 TL dosya masrafı olarakmı geçiyor veya vdf kredi kullanımında herhangi bir dosya masraf tutarı mevcutmu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...