ANA KONU

bayramınız mübarek olsun golftutkusu ailesi

Bende tüm üyelerin bayramını kutlarım.

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

Herkese iyi bayramlar dilerim. 

Tüm vw ailesine hayırlı bayramlar dilerim

Samsung'tan gönderildi...

Önceki aracım Fiesta'da hız sabitleyici debriyaja bastığımda devre dışı kalıyordu. Bizim araçlarda ise sistem devreden çıkmamakla birlikte her vites yükseltme işleminde tıpkı gaz kontrolü bizdeymiş gibi debriyaja bastığımızda gazı kesip vites atma işlemi bitip debriyajdan çekince gaz vermeye başlıyor. Ayrıca hız sabitleyici devreden çıkardığınızda (kapatmadan) RES tuşu ile son ayarda tekrar devreye alınabilmekte.

Selamlar saygılar. Belki önemli bir özellik değil belki herkesin bildiği benim bilmediğim bir özellik araştırmadım ancak şöyle bir durumla karşılaştım. Aracı tamamen durdurup anahtarı 0 konumuna alınca (yani marş basmadan önceki konumun öncesi) camları içeriden açıp kapayabiliyor fakat herhangi bir kapıyı açıp kapatırsam camları kontrol edemiyorum. Son konumunda kalıyorlar. Nedir? ne işe yarar bir özelliktir anlamadım.Bunu da bu başlığa yazayım şöyle bir kenarda dursun dedim.  

Manuel viteste araba stop ettiğinde debriyaja sonuna kadar basınca yeniden çalışıyor tekrar marşa basmaya gerek kalmıyor. 

Selamlar saygılar. Belki önemli bir özellik değil belki herkesin bildiği benim bilmediğim bir özellik araştırmadım ancak şöyle bir durumla karşılaştım. Aracı tamamen durdurup anahtarı 0 konumuna alınca (yani marş basmadan önceki konumun öncesi) camları içeriden açıp kapayabiliyor fakat herhangi bir kapıyı açıp kapatırsam camları kontrol edemiyorum. Son konumunda kalıyorlar. Nedir? ne işe yarar bir özelliktir anlamadım.Bunu da bu başlığa yazayım şöyle bir kenarda dursun dedim.  
Camları açık unutup kontağı kapatırsanız tekrar açmakla uğraşmayın diye kapıyı açana kadar yada belli bir süresi var o süre boyunca camlar kontrol edilebiliyor. Tabi çıktıktan sonra kumandadan kapanma imkanıda var. Bir çok model araçta bu özellik mevcut.

Manuel viteste araba stop ettiğinde debriyaja sonuna kadar basınca yeniden çalışıyor tekrar marşa basmaya gerek kalmıyor. 
Evet bunu 2014 poloda da farkettim istemeden aracı stop ettirince debriyaja basınca çalışıyor ama bazende ekranda manuel olarak çalıştırın uyarısı çıkıyordu.

Aracınızda aslında bir değil iki tane soğutmalı kısım var.
Birincisi Torpido;

Torpidonun içinde soldaki aynı havalandırma grubu ayarlarına benzer soğutma ayarını açmak gerekiyor. 
Klimanın açık kaldığı süre boyunca ve torpido sıklıkla açılmazsa soğuk olarak bıraktığınız suyu yine soğuk olarak içebiliyorsunuz. 

İkincisi;

ısınan hava yükselir prensibi nedeniyle serin hava aşağılarda kaldığından 
Yanına buz kaseti vb koyduğunuz ve cam reflektörü ile düzgünce kapattığımız stepnenin içi de aynı işlevi görüyor:) 

Eh yer tasarruflu stepnesi ve Dynaudio'su olanlar bu gizli özellikten faydalanamayacaklar ama olsun. :)

Hastayım şu detaylardaki özene torpido gözüne bak içine yat uyu :)  Stepne çevresine bak passatta bile yok şu olay. Astra da Focus ta falan yok işte şu özen ve detaylardaki ince işçilik.

Bagaj kapağının kapatma oyuğundan tutun, kapağı aşağıya doğru çekin, kapanmasına 20 cm kalana kadar çekmeye devam edin, sonra da hiç ittirmeden kapağı serbest düşmeye bırakın

Trnnn

diye kapanışını dinleyin :)

Ben her kapatmada mutlu oluyorum.

Benzer kapanma özelliği ve sesi 25-30 cm yükseklikten bırakılan motor kaputunda da geçerli

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracınızda auto hold aktif iken kontağı kapatırsanız park freni otomatik devreye girer ama önemli olan kısmı auto hold kapalıysa park freni devreye girmiyor dikkatli olmak gerekir araç kayıyor yoksa. Tecrübeyle sabit

@silvershadow hocam bayram öncesi çok yoğunlardı  aracın 1-2 gün kalması gerekiyordu şimdi de okul açıldı araç lazım aracı bırakamıyorum. Bir kaç günlüğüne bi araç bulduğumda bırakacağım servise.

Geri
Üst Alt