ANA KONU

Arkadaşlar bu Golf'ün sonu ne olacak? Yine sınıfının en çok satan aracı olmuş. Üretimi Durduruldu haberleri de kar getirmedi anlaşılan  8D

Ağustos 2016 - C Segmenti HB 
1) VW Golf : 1336  :'(
2) Seat Leon : 1004 
3) Opel Astra HB : 777 
4) Toyota Auris : 596 
5) Megane HB : 486 
6) BMW 1 : 448 
7) Mercedes A : 344 
8) Fiat Egea HB : 266 
9) Skoda Rapid Spaceback : 204 
10) Audi A3 : 147 
11) Hyundai i30 : 122 
12) Peugeot 308 : 116 
13) Citroen C4 : 80 
14) Ford Focus HB : 68 
15) Nissan Pulsar : 65 
16) Kia Cee'd : 60 
17) Volvo V40 : 44 
18) Alfa Romeo Giulietta : 31 
19) DS4 : 29 
20) Honda Civic HB : 14 
21) Mazda 3 HB : 9 
22) Infiniti Q30 : 5 

Bu akşam pek çok yerde okuduğum yol bilgisayarındaki veri ile pompa verisi arasında acaba bizde bir fark var mı sorusunun cevabını bulmak adına depoyu doldurdum. Hoş zaten yarım deponun altını nadiren görmekte zaten araç. Son yakıt alımından sonra 538 km geçmiştim ve yol bilg.ım 6.2 gösteriyordu araç 32.99 Lt mazot aldı hesaplamama göre ortalaması 6.13 Lt olmuş buda bilgisayardaki göstergenin neredeyse yüzde yüze yakın oranda doğru ölçtüğünü göstermiş oldu. Hesaplama sonucunun bu denli doğru çıkması yüzümde kocaman bir gülümsemenin de baş müsebbibi dersem yalan olmaz. 

Bu akşam pek çok yerde okuduğum yol bilgisayarındaki veri ile pompa verisi arasında acaba bizde bir fark var mı sorusunun cevabını bulmak adına depoyu doldurdum. Hoş zaten yarım deponun altını nadiren görmekte zaten araç. Son yakıt alımından sonra 538 km geçmiştim ve yol bilg.ım 6.2 gösteriyordu araç 32.99 Lt mazot aldı hesaplamama göre ortalaması 6.13 Lt olmuş buda bilgisayardaki göstergenin neredeyse yüzde yüze yakın oranda doğru ölçtüğünü göstermiş oldu. Hesaplama sonucunun bu denli doğru çıkması yüzümde kocaman bir gülümsemenin de baş müsebbibi dersem yalan olmaz. 
Değerli Hocam 

Daha önce de yaklaşık 4000 km lik verilerin değerlendirilmesinde %0,5 ila %1 sapma olabileceği ölçülmüştü.

Size de bu bilgimin sağlaması için teşekkür ediyorum 

Şehir içi kullanımda 0,5 - 0,6 l fark olabiliyor. sprintmonitor.de de bu farkları görebilirsiniz. Normalde verdiğiniz değer gibi yakın çıkıyor.

Selamünaleyküm arkadaşlar 1.2tsi golfüm var 35bin km de çok memnunum ancak kasislerden geçerken ön taraftan "lok lok" benzeri sesler geliyor nedeni nedir acaba? 

İkinci olarak sol ön direğin oralardan çok ilginç bir cızıltı sesi geliyor (teyp kapalı hoparlörden değil) orayı bastırdım burayı bastırdım ses kesilmiyor. Var mı bu sorunlarla karşılaşanlar?

Değerli Hocam

Eğer amortisörlerin sıkışması değil de uzaması esnasında bu ses geliyorsa amortisörlerin serviste değiştirilecegi anlamına geliyor. 

Cızırti Sesi sürücü tarafında mi? Eğer öyleyse kapı içi panellerinden birinde montaj hatası olabilir. Sökülüp serbest salınan bir kablo bu sesi çıkartabilir.

Yolcu tarafında ise güneşlik veya gözlük cebi içerisindeki serbest titreşen bir gözlük buna sebep olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow evet hocam yeniden uzaması esnasında geliyor şimdilik araştırmama göre z-rot diyen var amortisör takozu diyen var motor kulağı diyen var açıkçası şu yüzden soruyorum; mesela servise gittim usta sorunu bulana kadar en az 3-5 parçayı değiştirmek isteyecek çünkü kütahyada yeni açıldı tecrübesizlerdir diye düşünüyorum. Hocam ayrıca garanti bitti ancak 2016 da başlayan sigorta plus paketim var yapılacak işlemler garantiden mi çözümlenecek yoksa ücretini benim mi vermem gerekiyor.(hyundai de garantimi çok güzel kullanmıştım, garanti işleri VW de Nasıl yürüyor bilmiyorum)

@silvershadow evet hocam yeniden uzaması esnasında geliyor şimdilik araştırmama göre z-rot diyen var amortisör takozu diyen var motor kulağı diyen var açıkçası şu yüzden soruyorum; mesela servise gittim usta sorunu bulana kadar en az 3-5 parçayı değiştirmek isteyecek çünkü kütahyada yeni açıldı tecrübesizlerdir diye düşünüyorum. Hocam ayrıca garanti bitti ancak 2016 da başlayan sigorta plus paketim var yapılacak işlemler garantiden mi çözümlenecek yoksa ücretini benim mi vermem gerekiyor.(hyundai de garantimi çok güzel kullanmıştım, garanti işleri VW de Nasıl yürüyor bilmiyorum)
Değerli Hocam 

İki amortisör de garantiden değişir.  Garanti sadece DSG değil bu konularda da işe yarar elbette. Uzatma olması işi garantiye almış uzatma olmasaydı da iyi niyet garantisiyle değişecektir.  Emin olun önce " merkeze soracağız; garanti karşılamazsa da yapalım mı ? " diyerek yoklama çekerler.. Siz kararlı ve sert olun. Ben bu garantiyi boşuna mı yaptırdım. Bugüne kadar memnunum bundan sonra fikrimi değiştirtmeyin deyin ve karşilamazsa ben degil siz düşünün " deyin.

Geçmiş olsun 

Merhabalar herkese, şu konumuzda yorum olarak dile getirdim fakat gözden kaçtı herhalde buradan sorayım istedim. Aracıma GTI difüzör uygulaması yapmak istiyorum fakat piyasada fazla ürün var hangisi uzun ömürlü ve maddiyat olarak uygundur çözemedim. 180 liraya bulduğum da ABS plastik yazmış 300 liraya bulduğumda anlayamadım pek. Ayrıca egzos uçlarına -100'lük deniyor galiba- 100-150 lira civarı fiyat çekmişler malum sitede. Acaba bir egzoscu da yaptırsam maliyeti daha az olur mu ? Şu ürünü ben kullanıyorum öneririm diyen arkadaşlar olursa çok memnun kalırım. Teşekkürler.

Merhabalar herkese, şu konumuzda yorum olarak dile getirdim fakat gözden kaçtı herhalde buradan sorayım istedim. Aracıma GTI difüzör uygulaması yapmak istiyorum fakat piyasada fazla ürün var hangisi uzun ömürlü ve maddiyat olarak uygundur çözemedim. 180 liraya bulduğum da ABS plastik yazmış 300 liraya bulduğumda anlayamadım pek. Ayrıca egzos uçlarına -100'lük deniyor galiba- 100-150 lira civarı fiyat çekmişler malum sitede. Acaba bir egzoscu da yaptırsam maliyeti daha az olur mu ? Şu ürünü ben kullanıyorum öneririm diyen arkadaşlar olursa çok memnun kalırım. Teşekkürler.
Hocam egsoz uclarını istanbuldan alırsanız maliyet daha az olacaktır. Piyasadaki ürünlerin çoğu aynı. 

150 tl olan da aynı 40 olan da.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-golf-7-uyumlu-difizor-331510649/detay

bu 40 TL olan ürün. Egsoz uçları için çelik egzoz var istanbulda. Siz oradan fiyat sorun buraya yazın. Eğer istanbul daha uygunsa buradan alırsınız ;)

@yusuf

Hocam egsoz uclarını istanbuldan alırsanız maliyet daha az olacaktır. Piyasadaki ürünlerin çoğu aynı. 

150 tl olan da aynı 40 olan da.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-golf-7-uyumlu-difizor-331510649/detay

bu 40 TL olan ürün. Egsoz uçları için çelik egzoz var istanbulda. Siz oradan fiyat sorun buraya yazın. Eğer istanbul daha uygunsa buradan alırsınız ;)
Hocam bu tarz istemiyorum bunlar çok uyduruk duruyor. Ayırca OEM çizgisinden uzak bunlar. Ben bu fotoğraftaki gibi orijinal tip istiyorum. Teşekkür ederim yine de ilginize.

A3n2G7.jpg

@yusuf

Hocam bu tarz istemiyorum bunlar çok uyduruk duruyor. Ayırca OEM çizgisinden uzak bunlar. Ben bu fotoğraftaki gibi orijinal tip istiyorum. Teşekkür ederim yine de ilginize.

Deiğim şeyler bunun içinde geçerli. Ucuz olan da aynı ürün pahallı olan da. @GUL Yusuf taktırmıştı hatta en son satıyordu hepsini :)

herkese merhaba, yeri burası değil belki ama fikrinizi almak istedim. Arkadaşım aracını satmayı düşünüyor. 2015 1.4tsi dsg highline + sunroof var siyah renk kilometreyi sormayı unuttum ama 10bin altı muhtemelen 7-8 bin falandır. hasar kaydı, boya vs. yok. cam filmi, boya koruma, kaput şeffaf folyo falan var serviste yapılan. Ben sattıktan sonra fiyatlar baya değişmiş galiba, fiyat konusunda biraz kararsız kaldık. 82-83 falan nasıl sizce, mantıklı mı?

Geri
Üst Alt