ANA KONU

1.4 tsi kullanan arkadaslar, klima acinca arabanin cekmemesi gibi bir durum yasayan var mi? Klimayi acinca araba resmen cekisten dusuyor. Kalkislarda gecikme oluyor, yokuslarda vites dusurmek zorunda kaliyorum. Klima kapaliyken herhangi bir sikinti yok. Bu durum normal mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Değerli Hocam

Bahsini ettiğiniz durum Normal değil.

1.2 TSI  da dahi hissetmedim bu durumu.

Servise göstermekte fayda var.

Değerli Hocam

Bahsini ettiğiniz durum Normal değil.

1.2 TSI  da dahi hissetmedim bu durumu.

Servise göstermekte fayda var.
hocam gerçekten çok ilginç bir durum, bugün özellikle tekrar denedim ve klimayı açınca araba kağnıya dönüşüyor adeta. önümüzdeki ay bakıma girecek araç, orada söylerim umarım çözebilirler.

Merhabalar forumunuzu sıkıştığım dönemlerde sorularımı cevap bulabimek maksadıyla önceden gezmiştim. 10 yıllık Golf V imi satacağım ama satmadan uygun olduğunu düşündüğüm için geçenlerde GOLF VII 1.6 tdi 2013 midline plus gümüş renk araç aldım 45 bin küsürde (58.000 tl). bakım zamanı gelmişti tabii. garanti dışı olduğu için önceki golfümü sürekli götürdüğüm ustama götüreyim dedim yağını filan değiştireyim özel veya yetkili serviste kazık yemektense. filtre setini yağını aldım (bosch ve karbon polen, castrol edge 5w-30 LL) neyse değiştirdik yağını sıfırlamak için yotube dan baktığım şekliile yaptım. bir sonraki yağ değişimi 15.000 km sonra yazmaya başladı. Ancak "muayene hemen" şeklinde ikaz çıktı ekranda anlamadım. Bazen "servis hemen" şeklinde yazıyor altında 0 km. Sanayiide mercedes servisinde yazılım var yaparız abi sileriz yazıyı dediler ama 30 dakika uğraştılar silemediler. Özel servis ancak silebilir dediler. Ben de bundan sonra sürekli özel servislere gitmemek için bu uyarıları ben gerektiğinde silebileyim diye Aliekspresss ten Vag 12.12 kablo ve yazılım sipariş verdim 2103 golf 1.6 tdi destekli olduğunu teyit ettim öncelikle ($17.99) Aradan bir kaç gün geçti Muayene Hemen uyarısı gitmiş. Teyp dokunmatik ekrandan baktım. Servis 30.000 km veya 1093 gün sonra yazıyor. Yağ değişimi 15.000 km. veya 362 gün sonra diyor. (servis üzerine 3 yıl süre ilave etmiş) Bu uyarı yazıları kendiliğinden kayboluyor mu öğrenmek istedim. Bir de 30.000 km. sonra genel bir kontrol mü yapılıyor Golf araçlarda yani 75.000 km. de merak ettim. Bilen arkadaşalarımızdan bilgi alabilir miyim. bir de bakım periyotları ve yapılması gerekenleri bulabileceğim bir kaynak var mıdır. VW sayfasından baktım lakin anlamak değil kafam karmakarışık oldu valla :) Cevaplayacak fikrini belirtecek herkese şimdiden teşekkürler.

Şahin

İstanbul

Moderatör tarafında düzenlendi:
@falconado hocam gittiğiniz yer ayarları yapmış ama sistemi resetlememis. Vag com ile bu değerleri ayarlamak mümkün. Sizin asıl değerleri bozmuş. 15000 olan bakım zamanını 30 yapmış ;)

@yusuf bey cevabınıza teşekkürler. O halde ayarı tekrar 15.000 yapmam gerekecek anladığım benim. Yani 60.000 de iyi bir bakım olması mı gerekecek aracın tepeden tırnağa yani. Bir de triger vs. bunlar önceki golfümdeki gibi 90.000 km yada 5 sene bir mi değişmeli. Teşekkür ederim tekrar

@yusuf bey cevabınıza teşekkürler. O halde ayarı tekrar 15.000 yapmam gerekecek anladığım benim. Yani 60.000 de iyi bir bakım olması mı gerekecek aracın tepeden tırnağa yani. Bir de triger vs. bunlar önceki golfümdeki gibi 90.000 km yada 5 sene bir mi değişmeli. Teşekkür ederim tekrar
Onları servise sorarsanız daha doğru olur hocam ;) aracın hangi bakımda neyi değişiyor söylerler.

@fcsrn

hocam normal yolum ışıksız çevre yolu , giderken 4,9 ortalamayla dönerken rampa oldugu için 6,2 le falan kullanıyorum 1,5 yıldır. bu veriler yıkıcı oldu bana :)

Değerli Hocam 

Kronik sorunlar veya arızalar kısmında tiftiklenme de var.

Fakat bu kadar kolay zarar görebilir intibası bereket versin doğru değil ve zarar bundan ötesi yırtılması gitmiyor.

Ancak kötü görünmeye devam ediyor ne yazık ki.

İnip binerken elinizi o kısma kot pantolonların zimbalarının ve kaprilerin fermuarlarının gazabından korumaya gayret etmeli.
Dikkat edeceğim hocam sağolun.

arkadaşlar dün aracımı çalıştırmadan önce kontak anahtarını çevirdiğimde welcome to volkswagen yazdı ekranda.Bununla ilk kez karşılaşıyorum.Her kontağı açışımda çıksa hayır demezdim :)  

arkadaşlar dün aracımı çalıştırmadan önce kontak anahtarını çevirdiğimde welcome to volkswagen yazdı ekranda.Bununla ilk kez karşılaşıyorum.Her kontağı açışımda çıksa hayır demezdim :)  
Hocam aslında her kontağı açtığınızda gelmesi gerekiyor. Eskiden her kontağı açtığımızda gelirdi ama o yazı yerine kodlama ile "BLUEMOTİON" yaptığımdan beri bazen çıkıyor bazen çıkmıyor. Kendi kafasına göre takılıyor yani. :)  

Zeytinburnu civarı trafikte "Golftutkusu her yerde yakalar" diye selam veren arkadaşa teşekkürler ve selam olsun... Bayağı mutlu oldum...

Zeytinburnu civarı trafikte "Golftutkusu her yerde yakalar" diye selam veren arkadaşa teşekkürler ve selam olsun... Bayağı mutlu oldum...
Aleykümselam :) önce arabayı sonra jantları sonrada fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla siz olduğunuzu anladım.. Selam vereyim dedim, denk gelmek benide memnun etti :)

Geri
Üst Alt