Jump to content

silvershadow

ANA KONU

Recommended Posts

Hocalarım merhaba 😃 geçenlerde sol ön lastiğime vida girmişti bir oto lastikcide yaptırdım 350 km lik bir yolculuk sonunda bir bijonumun olmadığını gördüm 😢 şimdi bana bijon ve kapağı lazim fakat nereden alacağım bilemiyorum. Hangi bijon oluyor hepsi farklı farklı dişlere sahip bize uygun olan hangisi acaba? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 saat önce, kerimaslan27 yazdı:

Hocalarım merhaba 😃 geçenlerde sol ön lastiğime vida girmişti bir oto lastikcide yaptırdım 350 km lik bir yolculuk sonunda bir bijonumun olmadığını gördüm 😢 şimdi bana bijon ve kapağı lazim fakat nereden alacağım bilemiyorum. Hangi bijon oluyor hepsi farklı farklı dişlere sahip bize uygun olan hangisi acaba? 

Servisten temin edin hocam. Pahallı olacağını sanmam.

kerimaslan27 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar 👋🏻 Bu gün farkettim cam tabandan kasisli yerden geçerken tık tık ses geliyor. Servise randevu aldım . Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu çözümü nasıl buldu acaba . Servis elemanı sokebiliriz dedi başka tarafa zararı olur mu ?

Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selamlar [emoji1309] Bu gün farkettim cam tabandan kasisli yerden geçerken tık tık ses geliyor. Servise randevu aldım . Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu çözümü nasıl buldu acaba . Servis elemanı sokebiliriz dedi başka tarafa zararı olur mu ?
Çoğu cam tavan olan araçlarda yaranmakla birlikte kesin çözümünün olduğunu düşünmüyorum. Sırf bu yüzden defalarca Servis kaydı açtırmış biri olarak bunu yazıyorum. Cam tavanın çalışması prensibinden yola çıkarsak Gerilme olan durumlarda bu sesleri duymak aslında normal olda da sesin gün geçtikçe çoğalması sistem mekanizmalarının gevşediği anlamına geliyorum arasira ayarlanması ve ozrl bakım.yagi ile yağlanması gerekebiliyor. Son zamnalarda serviste özel Yağları satılarak işlem yapılmaya başlandı sanırım fiyatı 350 tl civarında idi.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Ender yazdı:

Çoğu cam tavan olan araçlarda yaranmakla birlikte kesin çözümünün olduğunu düşünmüyorum. Sırf bu yüzden defalarca Servis kaydı açtırmış biri olarak bunu yazıyorum. Cam tavanın çalışması prensibinden yola çıkarsak Gerilme olan durumlarda bu sesleri duymak aslında normal olda da sesin gün geçtikçe çoğalması sistem mekanizmalarının gevşediği anlamına geliyorum arasira ayarlanması ve ozrl bakım.yagi ile yağlanması gerekebiliyor. Son zamnalarda serviste özel Yağları satılarak işlem yapılmaya başlandı sanırım fiyatı 350 tl civarında idi.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Würth sunroof için yapılan özel yağ ile yağladım. Sıcaklar başlayınca bir kez gıcırdadı. Devamında gıcırdama kalmadı. 

Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aracımı sattım benden çıktı galeri tanıdık, forumdan isteyen olursa ilandaki fiyatın 10 lira altına aldırabilirim araç arayanların aklında bulunsun
Triger devirdaim termostat ön iki amortisör 4 tane yay ön arka disk balata komple son 1 ay içinde yetkili serviste değişti hiç masraftan kaçınmamıştım bana aşağı yukarı 180 gibi bir fiyata gelmişti dosta gitmesini isterim

ÇETİNLER'DEN 2015 MODEL GOLF 1.6 TDİ BLUEMOTİON HİGHLİNE FULLLL İlan No: 692086970 https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-cetinler-den-2015-model-golf-1.6-tdi-bluemotion-highline-fullll-692086970/detay

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@kerimaslan27 Büyük ihtimalle şifreli bijonu takamadi lastikçi o düşmüştür, bijonlardan birini söktürün ve aynı ölçüde olanından parcacilara ve lastikcilere sorun ama çelik bijon olsun diş sıyırmasın, kapağı servise sorun büyük ihtimalle vardır eğer yoksa sahibindende ve ender elektroniğin internet sitesinden de sipariş edebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=1476]anilyucee[/mention] Hocam sırada ne var [emoji4] Araç sizin olmasa Bağcılar diye direkt ilanı kapatırdım. O tarafların sattığı araçlara pek güvenilmiyor. Tecrübelerimle sabit.

Bağcılardan benimde çok ağzım yandı kötünün iyisi bi esnaf bulduk 4 araç aldık daha bi sorun yok [emoji16]
2015 Audi A4 aldım
de60c31bbafafc48241dc78677aebd2e.jpg

Culture33 ve AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=1476]anilyucee[/mention] Hayırlı olsun hocam. Kazasız belasız inşallah. Rengi de güzelmiş. Beyaz A3 ve A4 görmekten bıkkınlık geldi. [emoji4] 

Sağolun Allah razı olsun normalde ben A4 ü pek sevmem ama rengine aldandım

AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Artık sabahları 15 derece barajını aştık yaz geldi diyelim

TDI lar için kışın extreme soğuk çalıştırma ve devamında optimal motor sıcaklığına ulaşma durumuna kadar artan yakıtla bu iş güzergahını 4,0--4,2 ile tamamlıyordum

Aynı şartlar aynı sürüş aynı ort. Hız bu sabah iş yolu bitimi 3,6 ort. (Sıcaklık 17)

Soğuk 0,4-0,6 litre arttırıyor dizellerde sabahları

75-85 arası gittim dur kalk yok trafik lamba 2 adet 30 ar saniye durdum

IMG_20190514_090633.jpg

huseyinkaraduman bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On ‎23‎.‎04‎.‎2019 at 23:44, kerimaslan27 yazdı:

Selamlar 👋🏻 Bu gün farkettim cam tabandan kasisli yerden geçerken tık tık ses geliyor. Servise randevu aldım . Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu çözümü nasıl buldu acaba . Servis elemanı sokebiliriz dedi başka tarafa zararı olur mu ?

merhaba hocam, kapı fitillerinden gelen sesler için servisteki arkadaş bana bir sprey vermişti. Kauçuk sprey olarak geçiyor. Silikon işe yaramaz demişti. altta linkini koydum.

Cam tavan fitillerinde de kullanıyorum. her hangi bir ses gelmiyor. Kapılardaki fitil kaynaklı sesleri de anında kesiyor. Fitiller kirlendiğinde bu sesler geliyormuş araya toz girdiğinde.

Bilginiz olsun deneyebilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/henkel-tereson-kaucuk-fitil-bakim-spreyi-300-ml-pm-otbkk503

Ender ve kerimaslan27 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar merhaba,

Bir arkadas golf 7 aracinin kapi alti marspiyeri kaldirma surtup ezmis.Yetkili servis bu tip hasarlari parca degistirerek mi yoksa duzelterek mi  yapiyor.Surucu bayan oldugundan mumkunse ozel servisler yerine yekili servisi tercih etmek istiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, OSCAR WILD yazdı:

Arkadaslar merhaba,

Bir arkadas golf 7 aracinin kapi alti marspiyeri kaldirma surtup ezmis.Yetkili servis bu tip hasarlari parca degistirerek mi yoksa duzelterek mi  yapiyor.Surucu bayan oldugundan mumkunse ozel servisler yerine yekili servisi tercih etmek istiyor.

Yetkili Servis değişir muhtemelen. O bölge kolay kolay düzelmez zaten. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selam Tüm formdaşlarıma ☺️ Aracım bildiginiz üzere golf 7.5 aracımdan çok ama çok memnunun . Tek eksisi bagaj . Bu yüzden söyle bir düşüncem var 1.6 TDI golf 7.5 verip 1.4 TSİ passat ikiside higline alsam artisi eksisi ne olur acaba . Yakıt konusunda şüphelilerin var ama yılda ortalama 10 bin km yapıyorum . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, kerimaslan27 yazdı:

Selam Tüm formdaşlarıma ☺️ Aracım bildiginiz üzere golf 7.5 aracımdan çok ama çok memnunun . Tek eksisi bagaj . Bu yüzden söyle bir düşüncem var 1.6 TDI golf 7.5 verip 1.4 TSİ passat ikiside higline alsam artisi eksisi ne olur acaba . Yakıt konusunda şüphelilerin var ama yılda ortalama 10 bin km yapıyorum . 

Yakıttan çok korkmayın hocam. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, kerimaslan27 yazdı:

Yıllık 20-30 bin km yapıyor olsaydınız belki yakıt konusu düşünülürdü ama hem bagaj hem de konfor artacağı için Highline bir Passat’a kesinlikle geçmeye değer.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Golf ile mpassat arasında  bence 2 temel unsur var 1.si geniş iç mekan ve bagaj 2, si daha fazla yakıt yakması, Diğer yönden bir çok şeyi aynı diyebiliriz. Dolayısyla yakıt konusunda 7 lt nin üzerinde yakması doğru olanıdır diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Yeni Oluştur...