ANA KONU

O ilanda beni rahatsız eden bir kaç şey var...

Bu kullanıcı ilanı değil gibi..

Renkli punto ve arka plan genellikle bu işi meslek edinen al-satçıların veya galericilerin tarzıdır.

Beni hasta ediyor şu avuç içi kadar boya sözü...

Araç 2012 model ama 2013 model yazılmış ...

Araç 4.5 yaşında kısaca artık metal yorgunluğuna bağlı sağından solundan ses gelmeler orasını yaptır burası arıza yapar dönemi yakın....

GayrıGayrı resmi garanti 5. Yıla girdikten her şey beklenir.

2012 model bir araç bu km.de  olmaz... olamaz.. ailenin 2. Arabası desek hani keyif arabası da değil...

Az km yapmada üzerime tanımam... Ben dahi 20 ayda 9.350 km yaptım. Bana km.siyle oynanmış olabilir gibi geldi. 

Fiyat konusunda yorum yapamam. Çünkü piyasayı bilmiyorum Passat veya Passat Variant ta. Ama bana fazla düşük gibi geldi..

bu motor ama passat ı test ettim bana motoru zayıf geldi. Muhtemelen bu kasanın da ağırlığını eklersek hepten zayıf kalacaktır.  Böyle bir araç alınıyorsa bagaj da doldurulmalıdır bu durumda hiç yerinden kalkmaz. Uzun lafın kısası ben tutmadım.

Variant alacaklara da motor seçenekleri ortaya çıkmadan öneride bulunamıyorsam da 1.2 TSI kesinlikle önermeyecegim.

Hem bakarsınız yeni 1.5 motorlarla birlikte gelir... o ooooh değmeyin keyfine o zaman
Murat hocam. 

Ben Golf almadan önce 2001 model Vectra B kasa cdx aracımı 37 bin kilometrede sattım. 

İlanlarımda bazen renkli fon kullanıyorum.  8D

Artık trafiğe çıkış baz alındığı için 2013 yazmış ilan sahibi. Yani 2012 yazsa yanlış olacaktı. 

Onun haricindeki yorumlara kısmen katılıyorum. 

Bu arada variant kasa da yine ülkemiz mantığı içerisinde yok olup gitti. Tofaş kartal viraja giremiyor diye bir söylenti vardı 1995 yıllarında onun devamı mantık. 

Bagaj konusunda mükemmel bir araç ayrıca donanımı sedan kasaya göre hep biraz fazla oluyor. 

Nasıl 2005 yılında "otomatik alınmaz bozulur" mantığı şimdi yıkıldıysa bu SW ST kasaların devri de gelecek mutlaka. 

Bence değerlendirilebilir ilan. 

Bilgi olmasi icin yaziyorum umraniye sanayiden 40tlye sol dikiz aynanin sadece ayna kismini aldim, servise sormadim hic.

Turuncu malum siteden kıymetli arkadaşlarımızın çabaları neticesinde bu güzel forum kuruldu kurtulduk diyoruz ama arkadaş yine de 1-2 kendini bilmez çıkıp saçma sapan şeyler yazıyor sinirleniyor insan., yok sorun değil de bi insan bu kadar mı olmayan şeyi olmuş gibi gösterip başkaları adına konuşup olmayan şeyi olmuş gibi gösterir insan.. s=s19

Murat hocam. 

Ben Golf almadan önce 2001 model Vectra B kasa cdx aracımı 37 bin kilometrede sattım. 

İlanlarımda bazen renkli fon kullanıyorum.  8D

Artık trafiğe çıkış baz alındığı için 2013 yazmış ilan sahibi. Yani 2012 yazsa yanlış olacaktı. 

Onun haricindeki yorumlara kısmen katılıyorum. 

Bu arada variant kasa da yine ülkemiz mantığı içerisinde yok olup gitti. Tofaş kartal viraja giremiyor diye bir söylenti vardı 1995 yıllarında onun devamı mantık. 

Bagaj konusunda mükemmel bir araç ayrıca donanımı sedan kasaya göre hep biraz fazla oluyor. 

Nasıl 2005 yılında "otomatik alınmaz bozulur" mantığı şimdi yıkıldıysa bu SW ST kasaların devri de gelecek mutlaka. 

Bence değerlendirilebilir ilan. 
Değerli Hocam;

Haklısınız aslında; Tek bir ipucu tek başına anlamsız hatta saçma bile gelebilir.

Fakat bağlamını yitirmediğiniz sürece.

Sanırım mutabık olamadığımız konu da bu.

Bağlamdan kastım (Araç alma satma işlerini namusuyla yapan saygın tüccarları müstesna tutmak kaydıyla ) araç alıp satma işlerinin kurtlar sofrası olması ve buradaki kurtlar sofrasında kurt görünümüyle kimseyi ürkütmemek için kuzu postuna bürünmeleri. Bu kuzu postuna bürünenler kimi zaman abartıp keriz taklidi de yaparlar. Tıpkı denizdeki en yırtıcı canlılarından bazılarının ölü balık taklidi yapmaları ve onları kolay bir yem sanan gafillerin yanına sokulmalarıyla hayatlarının belki tek tek kritik hatasını da yapmış olurlar.  

Benim uyarım hadi sizin farklı fon kullanmanız gibi ilanlara bakarak "madem racon böyleymiş ben de uyayım bari " diyerek renkli font yapan gerçek bir masum olabilir.

Hatta ilanları tarayıp " benim şu lokal boyayı pabuç kadar yazmam ayıp kaçar, bari racona uyayım" diyerek "avuç içi kadar boya var " demesi de mümkün.

hatta arabanın karşısına oturup bir çay eşliğinde seyretmekten hoşlandığı için kullanmak yerine kapısının önünde beklettiği de olur. Para onun değil mi, parasını verir kapısında yatırır benim gibi veya gideceğim yere metro da gidiyor kim şimdi uğraşacak değnekçiyle, park yerimi de kaybetmeyeyim diyerek arabasını kullanmadığı için 4.5 yılda 40.500 yılda 10 bin km yapmış da olabilir, saygı duyarım; ancak anlamakta zorlanırım. Dizel bir araç alıp yılda beş bin km yapmakla, aile aracı formunda bir araç alıp yatırmak hemen hemen aynı mantıkta bana kalırsa. Bu araç Golf R olsa ailenin ikinci aracı veya keyif aracı olarak kullanılacak bir araç olsa anlarım ama bunu benim aklım almaz. 

Ancak ruhsatında model yılı hanesinde 2012 yazan ilan sahibi ruhsattaki bu ifadeye rağmen 2013 yazarsa o işte bir bit yeniği aramaya başlarım. Çünkü 2013 yılında yapılan mevzuattaki düzenleme ile artık araçlar trafiğe çıktıkları değil üretim tarihleriyle model yılıyla anılacaklardı. Hadi bunu da bilmiyor diyelim.

Fakat birden fazla ipucu bir arada ise bu durumda dikkat etmemiz gereken durumlar kritik seviyeyi aştığında artık bu kadarının tesadüf olacağını düşünmekle uçan pembe fillerin veya kanatlı atların varlığına inanmak aynı şeydir sanırım. O insanlara hayaller aleminde mutluluklarının daim olmasını dilerim dilemesine de beniş de ayakta uyutaraktan o hayeller alemine davet etmesine bir dur demeli.

Variant'ın yol tutşuyla uzaktan yakından ilgili olacak bir cümle kurduğumu, kelam ettiğimi düşünmüyorum. Passat ne kadar yol tutarsa variant'ı da o kadar yol tutar. Mesele Passat şanzımanı allame-i cihan olsa 1.395 kg ağırlığıyla üzerine binen fazladan elli kilogram ve taşıma alanının artmasıyla fazla yük ve bagajla 1443 Kg ağırlığı olan variant modelinde 125 beygirin yetersiz olduğu.. Koşmaya çalışan bir file benzettim ben...

@Golf2013

Hocam geçmiş olsun ve hayırlı olsun :)

Ufak bir maliyetle atlatmışsınız ne güzel. İnşallah yapanı da bulursunuz.

Mayıs ayında kökünden kirilan katlanir sol aynamı kapakla beraber kaskodan Erel Servis KDV dahil 850tl ye değiştirdi bilginize.

Moderatör tarafında düzenlendi:

tam 5 yıl bu yolda araba kullandım hey gidi hey, :)

Umarım kameralarda çıkar da nasıl yaparken keyif alıyorlarsa, cezai yaptırım sonucunda da keyif almalarını sağlamak lazım dimi.. Aman ufak çocuktur yapmış bi cahillik falan düşünmemek lazım çünkü esas yaptığı şeyin kötü bişey olduğunun farkına varmazsa (bu babasının kızırak iki kötü söz söylemesiyle her zaman olmuyor malesef)., ileride nasıl olsa yaptım bişey olmadı dyerek daha ciddi şeyler yapmaya başlıcak.. Nasıl bir mantıktır arkadaş sen git elalemin arabasının aynasını çal >:

Normalde ayna içi ve dışı ayrı olrak satılır., yarın servise bir sorun umarım sökerken (nasıl söktü o okadar çukurda olan bir aynayı ayrı konu neyse) ısıtma sistemine, sokete yada başka bişeye zarar vermemiştir., geçmiş olsun dostum..
ilk sıfır arabamı ilk gün çizdiler , şu an ip camera kullanıyorum malesef bu tür yaratıklar yüzünden

Moderatör tarafında düzenlendi:

Wolfsburg dedi:
@Golf2013 Hocam yanlışlıkla olma ihtimali var mı sizce ?
Hocam pek yanlislikla olacak gibi degil cunku o ayna ordan bilen biri tarafindan cikartilmis ve iki adet rezisdans kablosu dikkatlice sokulmus. Yani bilen birisi bence kendi aracina ya da internetten satmak icin yapmis. Bir yerlerden cikar ins yapan kisiye bu hirsizlik.

Geri
Üst Alt