ANA KONU

U led sadece golf r için çift. Sizin bahsettiğiniz tek. Sadece dıştakiler yanar. 
Değerli Hocam;

Yusuf Hocam sağolsun yanıtlamış. :)

Aynen doğrudur.

Golf R ve 40. yıl özel serisi dışında çift U led fabrikasyon olarak satılmıyor .
@yusuf Yusuf bey 1.2 comfortline da çift u led gördüm resimleri ekledim.. bu 40.yıl özel serimidir acaba? 2015 model araç. çift u led ekletme imkanı yokmudur?aliexpress de 369 dolara satılıyor ama buraya getirtirken gümrük sorunu olurmu. vergi olarak ne alırlar yada burada takabilecek kimsr bulurmuyuz bilmiyorum..

Ekli dosyayı görüntüle 5001

Ekli dosyayı görüntüle 5002

@yusuf Yusuf bey 1.2 comfortline da çift u led gördüm resimleri ekledim.. bu 40.yıl özel serimidir acaba? 2015 model araç. çift u led ekletme imkanı yokmudur?aliexpress de 369 dolara satılıyor ama buraya getirtirken gümrük sorunu olurmu. vergi olarak ne alırlar yada burada takabilecek kimsr bulurmuyuz bilmiyorum..

Ekli dosyayı görüntüle 5001

Ekli dosyayı görüntüle 5002
40. yıl özel serisi değil değerli hocam; zevkli bir sahibin elinde başkalaşım geçirmiş bir Golf

Çift U led orijinal değil Çin malı replikası.

40. yıl özel serisinde açık kızıl kahve deri koltuklar var.

Jantlar da Nogaro bu arada... :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Erhandz hocam replika ya da yurt dışından getirilip takılmış olabilir. Replika getirip kullanalar çok. Replika için orjinal farın halojen olması lazım. Orjinal çift u led ise çok masrafli...

yapmayın ya şöyle şeyler. :) ) mutlaka izleyin derimSent from my iPad using Tapatalk

Yanlız şuda var ben o güzel kumaşın konforuna erişemeyip araya başka birşey sokacaksam yıllar sonra arabayı satıp yeni alacak kişinin aa nekadar temiz koltuk deyip benim gözümden sakındığım koltuklara direk temas edeceği düşüncesi beni benden alır evdede aynı hanım misafir gelecek endişesiyle salona o rahat koltuklara oturtmaz daracık küçük oda tarif edilen yerlere sıkıştırmaya çalışır ama ben direk salonda yaşarım o konforun çekilecek cezası varsa ben hazırım :) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Telefonda kılıf ve ekran koruyucu kullanmam. Araçta da kılıf kullanacağımı sanmam. Bu aracın keyfini ben süreceğim 2. Sahibi değil... Sadece çocuk koltuğu olan yere birşey düşünüyorum. ;)

Auto hold aktifKemer takılı

Klima kapalı

Frene tamamen basılı

Hava sıcaklığı 26 derece motor sıcaklığı 85 derece.

Şartlar bu Ender Hocam. Muhammed Hocamın dediği durum gerçekleşiyor bence de. [emoji4]

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tecrübe ile sabittir start stop çalışmadığı anda klimayı kapatın anında stop ediyor

Klima o anda motordan güç almak zorunda olduğundan araç stop etmiyor

Klimanın Isısını arttırmak bile yetiyor stop etmesine

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aracınızda aslında bir değil iki tane soğutmalı kısım var.
Birincisi Torpido;

dbJMyV.jpg

Torpidonun içinde soldaki aynı havalandırma grubu ayarlarına benzer soğutma ayarını açmak gerekiyor. 
Klimanın açık kaldığı süre boyunca ve torpido sıklıkla açılmazsa soğuk olarak bıraktığınız suyu yine soğuk olarak içebiliyorsunuz. 

İkincisi;

ısınan hava yükselir prensibi nedeniyle serin hava aşağılarda kaldığından 
Yanına buz kaseti vb koyduğunuz ve cam reflektörü ile düzgünce kapattığımız stepnenin içi de aynı işlevi görüyor:) 

Eh yer tasarruflu stepnesi ve Dynaudio'su olanlar bu gizli özellikten faydalanamayacaklar ama olsun. :)

d5vAVQ.jpg

Start stopla alakali olarak, 1.4 tsi aracta start stop aktifken klimayi calistirinca start stop devreden cikiyor. 1.6 tdi aracta ise klima ikinci derecede calisirken bile ozellikle arac dururken start stop sistemini devreye alin diyor ve devreye alinca arac stop ediyor. Benzinli-dizel arasindaki bir fark da bu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba, arkadaşlar uzun zamandır foruma girememiştim görev icabı çook uzun süre forumdan ve aracımdan uzak kaldım :)

Sonunda memlekete dönüş yapabildim.

Forum da baya büyümüş biz yokken :)

Öğrenmek istediğim bir konu var, aracın yıllık bakımı mayıs 20 de idi fakat o bakımı zamanında yaptıramadım. Ancak bu hafta fırsatım var randevu alıp hafta içi gitmeye çalışacağım. Bu durum yani süreyi geçirmem garanti veya başka bir açıdan bana sorun yaratır mı ?

Ek olarak aracımda ön kaportada kamyonlardan fırlayan taşlar sebebiyle boya kalkması var. Bu işlemleri kasko karşılar mı ücretsiz ? Yoksa servise mi yaptırmak mantıklı olur
(groupama genişletilmiş kasko kullanıyorum)

aracın yıllık bakımı mayıs 20 de idi fakat o bakımı zamanında yaptıramadım. Ancak bu hafta fırsatım var randevu alıp hafta içi gitmeye çalışacağım. Bu durum yani süreyi geçirmem garanti veya başka bir açıdan bana sorun yaratır mı ?
Aralık başında yaptırmam gereken yıllık bakımı Şubat ayında yaptırmıştır ben. 4500km'de olduğunu söylediğimde "fazla acele etmeyin" diye kendileri söylemişti :) Kısacası bir problem çıkacağını sanmıyorum. 

Merhaba, arkadaşlar uzun zamandır foruma girememiştim görev icabı çook uzun süre forumdan ve aracımdan uzak kaldım :)

Sonunda memlekete dönüş yapabildim.

Forum da baya büyümüş biz yokken :)

Öğrenmek istediğim bir konu var, aracın yıllık bakımı mayıs 20 de idi fakat o bakımı zamanında yaptıramadım. Ancak bu hafta fırsatım var randevu alıp hafta içi gitmeye çalışacağım. Bu durum yani süreyi geçirmem garanti veya başka bir açıdan bana sorun yaratır mı ?

Ek olarak aracımda ön kaportada kamyonlardan fırlayan taşlar sebebiyle boya kalkması var. Bu işlemleri kasko karşılar mı ücretsiz ? Yoksa servise mi yaptırmak mantıklı olur
(groupama genişletilmiş kasko kullanıyorum)
Değerli Hocam

Sanırım bir tolerans süresi var. Bu süre içerisinde yapılmayan bakım garantiden çıkmaya neden olabiliyor ancak Bunun ne kadar olduğunu tam olarak bilemiyorum.

Belli büyüklüğü aşmayan lokal boyamalar kaskoyu bozmadan mini onarımdan yaptırabilir 

arkadaşlar aracım 2011 model golf 6 yı sattım.  aracı satın alırken arka farları değiştirmiştim  elimde araçtan çıkan   orjinal hiç kullanılmamış arka far gurubu var ilgilenenler  [email protected] adresine mail atabilir yada sahibinden comda 319207324 ilan numarası ile ulaşabilir.

Geri
Üst Alt