ANA KONU

@ercanerten  Koltuk için nemli bez çoğunlukla yeterli oluyor, lekeler dahi çıkıyor. Daha zorlu kirler için amway loc ürününü tavsiye ediyorlar. Bende tatili fırsat bilip detaylı temizliğe girişeceğim.

Kafamda İç temizliği, koltuk koruma yı ve deri korumayı planlarken..

Ekli dosyayı görüntüle 4919

@ercanerten

hocam tavsiye üzere aldığım ve çıkarmadığı leke yok meguiars carpet interior halı iç döşeme yemizleyici süper şiddetle tavsiye ederim  

Arkadsşlar merhaba bej renk döşeme için kılıf degilde koltugu sıkıştırmıyck yanlrdan bağcıkları ile iz yapmayacak şekilde minder tarzı yine koltugu göstercek bej renkte önerebilecegibiz koltuk örtusu var mı kullanan arkadas var ise resim paylasabılirse iyi olur

Arkadsşlar merhaba bej renk döşeme için kılıf degilde koltugu sıkıştırmıyck yanlrdan bağcıkları ile iz yapmayacak şekilde minder tarzı yine koltugu göstercek bej renkte önerebilecegibiz koltuk örtusu var mı kullanan arkadas var ise resim paylasabılirse iyi olur
Değerli Hocam;

main.jpg

Bunlar denendi ve başlık kısmı hariç tam uyumlu. başlık kısmı takılmamalı sadece. Hatta lastik tutturuculara bile gerek olmayıp kaymadan duruyormuş.

Buyrun:

http://www.otoaksesuarci.com/oto-kilif/bod-vw-golf-7-koltuk-koruyucu-bej-2012-2015-p8274_d243

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Redlinehocam bu kılıfmı sanki koltugun kendısı gıbı gorunuyor
bende ilk görüşte öyle sandım ama kılıf :)  adam yazmış 45 dk takılır diye biraz zahmetli sanırım ama org. maşaAllah :)

ayrıca kemerleride bej yapmış bende yaptırıcam siyah kemer bejde acayip duruyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arayıp konuşmak lazım nubuk demiş kumaşa nasıl terletme yaparmı ben anarada değilim ist. kargo olduğunda kendim takabilirmiyim fln diye iyice bir konuşmak lazım.

bende biraz araştırmalarım sonucu nubuk kılıf buldum orginal gibi görünüyor kullanan oldumu acaba  ?

ilan malum sitede : 299820886

Ekli dosyayı görüntüle 4952
Değerli Hocam;

çok güzel görünüyorlar ve hatta bu kadar iyisini görmedim.

Yanda "airbag" etiketlerine bakarak Burada kullanılan iplerin normalde 4-6 kat olan ipler yerine orjinal otomobillerin kullandığı oto testli airbaglerde rahatlıkla kopabilen ve patlamaya engel olmayan 2 veya 3 katlı iplik türünden (cousin marka olmalı sanırım) olduğunu tahmin edebiliyoruz. 

Nitekim ilanda da zayıflatılmış iplikle imal edildiği yazıyor.

Fakat Tamamı Nubuk soru işareti? Kullanışlı olur mu acaba? sürtünmeye ve terletmeye etkisi ne olur?

Neden kılıf kullanmak isteyesiniz? İlke olarak kılıfa karşıyım ama koruyucu örtüleri makul ve kullanışlı buluyorum

Acaba kılıf kullanma isteği orijinal kılıf kirlenmesin diye mi? Ben keyfini sonuna kadar çıkartma taraftarıyım. Sadece kol dayama kısımlarına özel kumaştan örtü koyuyordum kirlenmesin ve terle leke olmasın diye.

Kirlenirse ve çıkmayan lekeleri olur veya sigara yanığı ve benzeri geçmeyen (ki bunları mucizevi bir yöntemle kaybediyor mini onarım yapan oto-king tarzı yerlerde) izler varsa anlarım..

Ben orijinal koltuk örtülerini beğeniyorum Comfortline ile Highline'daki yanları yükseltili ve nubuk-kumaş karışımı koltukların görüntüsü ve işlevini. Bunlara tercih edeceğim yegane seçenek ergoActive olurdu.. Eğer ergoActive kılıfı yapsalar harika bir iş olurdu..

Herkese iyi bayramlar, Trabzon dan selamlar. 

Geri
Üst Alt