ANA KONU

demek ki geçen yaşadığım dumur durumu bundan kaynaklıymış :)
bulusmalarda anlardın hocam hani hep dağılacağımız zaman araç başında bir yarım saat daha sohbet ettiğimizde araçlar kendini geri kapatıyor.

"GTA"  a new lifestyle...

Bugün Adana Aykan'da Bedir hocam ile bulunduk, st Golf 7 kasanın çok beğenildiği için Almanya karar olarak 2019 a kadar kasa değişimi olmayacağını söylediklerini iletti.

Haziran Ayından sonra gelen her Araçta Otomatik kararan dikiz aynası değişerek, Passattaki gibi oval kıvrımlı olarak gelecekmiş, bizdeki gibi kapama tuşu olmayacakmış.

Polo Lounge yerine Golf gibi bir Allstar isimli donanım pakedi geleceğini öğrendim, bu araçta 16 inç jantlar standart olacak.

laguna alir. act ile test yapmaniz daha dogru olur. act gecer mi bilmiyorum.@burak_@ansolak @kimi-emd@maniax hocam bmw gunundeki izlenim ve yorumlari aktarabilir misiniz. act yi orada epey test etmistik.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin. One Life Thug Life ;)
Hocam yanlış anlaşılmasın ama benim 1.2 tsi 110bg bile geçer, act direk çiti yapar  s=ahaburda

begenmene sevindim @kimi-emd hocam.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin. One Life Thug Life ;)

@burak_@ansolak sizin maviler nasil kokuyor
emoji90.png
Cihan hocam ben taktım gayet güzel kokuyor"Ocean Misk" . Hani yumuşatıcı kokar ya elbiseler..ferah ferah.  s=approve

Cihan hocam ben taktım gayet güzel kokuyor"Ocean Misk" . Hani yumuşatıcı kokar ya elbiseler..ferah ferah.  s=approve
Bende donuste taktim basta cok agir gibi geldi haci kolonyasi gibi. Sonra yavas yavas ferahlatıcı kokuyu birakti arabaya.[emoji16]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fresh meyve kokuları seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Bugün aldım bagaja astım çok güzel koku veriyor..

907-karpuz-mango-1417-16-B.jpg

dostlar merhaba, golf 7 1.4 highline  sahibiyim. aracımı genelde haftasonları kullanmaktayım. işe de yürüyerek gittiğimden hafta arası evin önünde yatar genelde, acaba aracımı  haftaarası olduğu yerde de olsa çalıştırmalımıyım.
Evet hocam çalıştırmalısınız çünkü motor en fazla sürtünme ve aşınmayı ilk çalışma anında yapar 4-5 günlük sürede piston rot ve ana yataklardaki yağ süzülüp kartere akacaktır. Motor yağı her ne kadar yapışsada yinede süzülüp yağsız kalması ve daha fazla aşınma olacaktır. 2 günde bir 2dk çalıştır hiçbirşey olmaz.

@erkanzeteşekkürler dostum. aslında pek çalıştırmıyordum ama dediğiniz gibi yapayım zararı olmayacaktır sonuçta..

hazır yazmışken silecekler hakkında bişey sorayım. bizim araçlarda malum silecekler kapaklı konumda iken kaldırılmıyor , kaputa değiyor. acaba elle hafif açılcak kadar konumunu değiştirsek bişey olurmu mekanizmasına. yani zorlamak istemiyorumuda...

@gokayozyer hocam silgeclerin sonucta motoru var, disli mekanizma vs. soz konusu. Manuel mudahale az cok zarar verir kanisindayim. Bunun yerine silgecleri servis konumuna almanizi oneririm. Kontagi birinci kademe acip kapayip silgec kolunu asagi bir kere bastirdiktan sonra tekrar kontagi actiginizda silgecler servis konumuna geliyor. Tabi bunu tek seferde basaranimiz basaramayanimiz var. Siz umarim basaranlardan olursunuz  :'( :'( :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:
@osmanturevdostum teşekkürler servis konumundan haberim yoktu bi deneyeyim bakiim. aslında daha kolay bi yöntemi olmalı , kontağı yarım aç sonra silecekleri bastır tekrar aç kapa yap falan uzun işmiş... :)  

araba her yıkandığında aynalara sileceklere paspaslara dikkat et. sıktı bu iş. kendim biyer bulsam kendim yıkıyacam. ilk yıkamada da yıkamacı çocuk gözümün önünde paspası çıtçıttan kurtarmak için öyle çektiki , taban kaplaması havaya kalktı.. diğeri aynayı kurularken ters çevirdi :)  yaw getz varken hiç umrumda olmuyordu da , şimdi kuş zıçsa gözüme batıyor hemen su döküp temizleyesim geliyor.. apartmada araba görgüzüsü diye adımız çıkacak nerdeyse.. :)  

geçen servise bakım gelmeden bi rodaj yağı değiştireyim diye gittim.  sağ ön paspasın çıtçıtını koparmış yıkamacı.. gelde kızma..

servis direksiyona koltuğa özel kılıf yapmış (çok beğendim)  iyi dedim artık naylon geçirmiyorlar yol katedilmiş bu işte diye düşündüm.. ama aracı aldım , eşikte yağ lekeleri paspas kulağı kopmuş (nasıl asılıyorlarsa artık) çok detaylı bakamıyorsun tabi teslim alırken.

@gokayozyer  Kontagi birinci kademe acip kapayip silgec kolunu asagi bir kere bastirdiktan sonra tekrar kontagi actiginizda silgecler servis konumuna geliyor.  :'( :'( :'(
Yarım kontak yap, kontağı kapat, silecek kolunu bir defa aşağı bastır.--> Burası tamam  :000074-medium:

Devamında neden bir daha kontağı açtık onu anlamadım. Yukarıda ki adımları yapınca oluyor zaten, kontağı açınca normal konumuna dönüyor olması lazım. 

Yarım kontak yap, kontağı kapat, silecek kolunu bir defa aşağı bastır.--> Burası tamam  :000074-medium:

Devamında neden bir daha kontağı açtık onu anlamadım. Yukarıda ki adımları yapınca oluyor zaten, kontağı açınca normal konumuna dönüyor olması lazım. 
Dogrudur hocam uzun zaman oldu yapmayali. Aklimda boyle kalmis. Bir daha denerim  :'(

@osmanturevdostum teşekkürler servis konumundan haberim yoktu bi deneyeyim bakiim. aslında daha kolay bi yöntemi olmalı , kontağı yarım aç sonra silecekleri bastır tekrar aç kapa yap falan uzun işmiş... :)  
Daha kolayi (ya da degil) silgeclerin kaputa degme noktasina kadar bosluk var oraya kadar kaldirip bir elinizle tutarken digeriyle silmek. Ama bunu yikama bitip de kurulamada vs. yapabilirsiniz. 

Bir tane test ettiğim araç var, Higline olup omadığını en kısa ve kesin neresine bakarak anlayabilirim?

Geri
Üst Alt