ANA KONU

@MR uzun süreli şehir içi kullanımda olur böyle. Yüksek devirde bir süre kullanırsanız geçer ;)

@MR 3-4bin devir arasında 15km kadar sürün filtre temizlenecektir :)

Dpf kendi kendini temizler diyebiliriz. İçinde biriken kurumu yüksek sıcaklıkta yakarak kendini temizler. Bunun için de biraz devirli kullanmanız lazım sadece. Sürekli ş.içi kullanımda bu uyarı normal.

Arkadaşlar merhaba, mutlaka konuşulmuştur ama baktım göremedim.. Seramik kaplama ile ilgili malumat alabileceğim bir arkadaş var mı, dendiği gibi faydalı ve iyi bir uygulama mı, fiyat olarak makul seviye nedir, İstanbul'da gerçekten memnun kalırsın diyeceğiniz bir uygulama merkezi var mıdır? (Citroen için Kızıltoprak Meguiars'tan 1750 TL fiyat aldım.)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bir şey daha sormak istiyorum, internette biraz bakınca Megiuars'ın Seramik uygulaması yok olduğunu gördüm. Böyle midir yoksa ben mi göremedim?

Arkadaşlar merhaba, mutlaka konuşulmuştur ama baktım göremedim.. Seramik kaplama ile ilgili malumat alabileceğim bir arkadaş var mı, dendiği gibi faydalı ve iyi bir uygulama mı, fiyat olarak makul seviye nedir, İstanbul'da gerçekten memnun kalırsın diyeceğiniz bir uygulama merkezi var mıdır? (Citroen için Kızıltoprak Meguiars'tan 1750 TL fiyat aldım.)Sent from my iPhone using Tapatalk
Merhaba hocam. Bahsettiğiniz markanın seramik kaplama ürünü yok. Muhtemelen o bayii piyasa malı seramik uygulayacak. Orada kesinlikle işlem yaptırmayın aracınıza. İnternetten ceramic pro'nun Türkiye distribütörü olan Akmanlar grubu araştırın ve size yakın bir bayisinin iletişim bilgisini alıp, Ceramic pro 9h ürününü uygulatın. Sonrasında kahvenizi alıp arabanızı izleyin :)

Merhaba hocam. Bahsettiğiniz markanın seramik kaplama ürünü yok. Muhtemelen o bayii piyasa malı seramik uygulayacak. Orada kesinlikle işlem yaptırmayın aracınıza. İnternetten ceramic pro'nun Türkiye distribütörü olan Akmanlar grubu araştırın ve size yakın bir bayisinin iletişim bilgisini alıp, Ceramic pro 9h ürününü uygulatın. Sonrasında kahvenizi alıp arabanızı izleyin [emoji4]
Bu uygulama takriben ne kadar sürüyor? Meguiars bir buçuk gün burada kalması gerekiyor aracın hatta araç teslimindeki havanın durumu dahi çok önemli bizim için, yağmur yağmıyor olması gerekiyor dedi.

Bu arada Akmanlar Grup merkezi benim dibimdeymiş hemen

Bu uygulama takriben ne kadar sürüyor? Meguiars bir buçuk gün burada kalması gerekiyor aracın hatta araç teslimindeki havanın durumu dahi çok önemli bizim için, yağmur yağmıyor olması gerekiyor dedi.
Uygulama en az 1.5-2 gün arası sürer hocam. Önce yıkanır, araba sıfır olsa bile kil uygulaması yapılır. Alt katmanda parlaklık sağlamak için cila yapılır. Sonra parça parça seramik uygulanır ki işçiliği kolay değildir. Bir süre kürleşmesi beklenir. Ayrıca hava durumu çok önemlidir. Uygulama ertesi ilk 3-4 gün seramiğin kalitesini belirler. Kesinlikle su görmemelidir ve bu 3-4 gün içerisinde, arabanın güneş altında kalması gerekir. Isıyı gören seramik iyice kürleşerek şişer ve boya ile kalıcı bir bağ kurar. Sonrasında boya üzerinde şeffaf ve parlak bir katman oluşturur.

Beyaz üzerine uygulanan seramik, beyazı sedefli, yarı metalik ipeksi bir görünüme kavuşturur. Arabanız daha geç kirlenir, çabuk temizlenir. Hidrofobik özelliklerinden dolayı, su iticilik özelliği kazanır.

Seramik satış temsilcisi gibi konuştum biliyorum. Yine de bildiklerimi aktarmak istedim :)

Uygulama en az 1.5-2 gün arası sürer hocam. Önce yıkanır, araba sıfır olsa bile kil uygulaması yapılır. Alt katmanda parlaklık sağlamak için cila yapılır. Sonra parça parça seramik uygulanır ki işçiliği kolay değildir. Bir süre kürleşmesi beklenir. Ayrıca hava durumu çok önemlidir. Uygulama ertesi ilk 3-4 gün seramiğin kalitesini belirler. Kesinlikle su görmemelidir ve bu 3-4 gün içerisinde, arabanın güneş altında kalması gerekir. Isıyı gören seramik iyice kürleşerek şişer ve boya ile kalıcı bir bağ kurar. Sonrasında boya üzerinde şeffaf ve parlak bir katman oluşturur.

Beyaz üzerine uygulanan seramik, beyazı sedefli, yarı metalik ipeksi bir görünüme kavuşturur. Arabanız daha geç kirlenir, çabuk temizlenir. Hidrofobik özelliklerinden dolayı, su iticilik özelliği kazanır.

Seramik satış temsilcisi gibi konuştum biliyorum. Yine de bildiklerimi aktarmak istedim [emoji4]
Evet aynen dediğiniz gibi temsilci gibi konuştunuz, ortalama fiyat verebilir misiniz peki bu durumda ? :)

En az 1500 lira gözden çıkarmanız gerekecek hocam fazlası da olabilir.
vosmer izmir kampanya yapmış. 5 cama 3M 2 numara film + williams 5 yıl garantili seramik kaplama 1700 TL fiyat verdiler. Sadece film 600 TL miş. Seramik kaplama bu durumda 1100 TL ye geliyor bilginize arkadaşlar:)

Bayağı bir muhabbet dönmüş passat - golf karşılaştırması ile ilgili. Yöneticilerimizden rica edeyim. Passatla ilgili mesajları, "Neden Golf ? Diğer markalara karşılaştırmalar" adlı başlık altında, " Golf 7 - Passat B8 karşılaştırması" isimli bir topic altında toplayabilir miyiz ?

Teşekkürler.

@MSE @silvershadow @maniax @EMRAH ATTS

Silecek suyu bitince araç uyarı veriyor mu? Bugün sabah camlara su atmaya çalıştım çok az su geldi daha da gelmedi, su haznesine baktım o da gözükmüyor ki su var mı yok mu anlasam

Geri
Üst Alt