ANA KONU

benim araç 1 senesini doldurmak üzere , aldıgımda diamond gloss yaptırmıştım . Bu süre içinde meguiars ın quick wax ını arada bir kaç kez kullandım sadece.

Tekrarlatayım mı , wax mı uygulatayım , cila mı yaptırayım bilmiyorum . bu konuda yardıma ihtiyacım var.

@silverknight Evet 2500 km sonra servis zamanı. Büyük ihtimal servis i geldiği için bu uyarıyı yapıyor
O zaman büyük ihtimalle ondandır hocam. İçinizi ferah tutun :)

@silverknight hocam, hangi serisini kullandılar acaba 3M in biliyor musunuz? Birde müsait olduğunuzda aracın filmli halini paylaşabilirseniz çok harika olur :)  
Hangi serisini kullandılar maalesef bilmiyorum :(  Yarın ilk fırsatta paylaşacağım hocam aklımda.

Arkadaşlar kış lastiklerini ne zaman çıkarıyoruz havalar epey ısındı malum ?

Arkadaşlar araçta bulunan app plakaları sökmek istiyorum. Çok kaba ve çok sıkışık harfler.

Eminiyetten standart yeni plaka çıkarmak istiyorum. Eski plaka ruhsat ve kimlik ile dilekçe doldurup çıkarılıyormuş.

İş yoğunluğundan dolayı bu işlemi ailemden biri yapabiliyor mu? İlla ki ruhsat sahibinin gitmesi şart mıdır?

Arkadaşlar araçta bulunan app plakaları sökmek istiyorum. Çok kaba ve çok sıkışık harfler.

Eminiyetten standart yeni plaka çıkarmak istiyorum. Eski plaka ruhsat ve kimlik ile dilekçe doldurup çıkarılıyormuş.

İş yoğunluğundan dolayı bu işlemi ailemden biri yapabiliyor mu? İlla ki ruhsat sahibinin gitmesi şart mıdır?
Hocam vekalet yoksa ruhsat sahibinin gitmesi gerekiyor diye biliyorum ama yanlış da olabilir :)  

@Orhan Hoca 'dan en doğru bilgiyi alacağımıza inanıyorum. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam öncelikle dediğiniz gibi, dilekçe ile ruhsat ve kimlik fotokopisi işe başvuruyorsunuz. Eski plakalarıda vermek zorundasınız, ama mühürlü olanı alıyor trafik mühürsüz ise almaz, ruhsat sahibinden başka herhangi biri yeni plaka çıkarttıramaz, çıkarttırmak istiyorsanız, "trafik tescil büro amirliklerinde gerekli tüm işlemleri yapmaya" ibareli vereceğiniz vekalet ile kişi veya kişiler tarafından her türlü işleminizi trafik tescil büro amirliklerinden yapabilirsiniz :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben çıkardım hocam :)
Hocam bende bugün çıkartmak için lastikçiden randevu almıştım. Bir trafik polisi ile konuştuğumda kar lastiklerinin 1 nisana kadar zorunlu olarak olması gerektiğini, olmaması durumunda yanlış hatırlamıyorsam 519 lira para cezası ve ehliyete ceza puanı işleneceği söylendi. Bilgisi olan var mıdır acaba bu konuda ?

Hocam bende bugün çıkartmak için lastikçiden randevu almıştım. Bir trafik polisi ile konuştuğumda kar lastiklerinin 1 nisana kadar zorunlu olarak olması gerektiğini, olmaması durumunda yanlış hatırlamıyorsam 519 lira para cezası ve ehliyete ceza puanı işleneceği söylendi. Bilgisi olan var mıdır acaba bu konuda ?
Kis lastik zorunlulugu ticari araclar icin gecerli

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam öncelikle dediğiniz gibi, dilekçe ile ruhsat ve kimlik fotokopisi işe başvuruyorsunuz. Eski plakalarıda vermek zorundasınız, ama mühürlü olanı alıyor trafik mühürsüz ise almaz, ruhsat sahibinden başka herhangi biri yeni plaka çıkarttıramaz, çıkarttırmak istiyorsanız, "trafik tescil büro amirliklerinde gerekli tüm işlemleri yapmaya" ibareli vereceğiniz vekalet ile kişi veya kişiler tarafından her türlü işleminizi trafik tescil büro amirliklerinden yapabilirsiniz :'(
Bilgi için Teşekkürler arkadaşlar

@MSE

Wolfsburg'da ki Citroen dedi:
Bi arkadaş Artvin demiş...

Benim Citroen'i Artvin'den aldım.

Tabii ne bileyim nemi sevmezmiş C4.

600 sigorta kutusu 150 de akü ...

Araç daha 10 bin deyken hemde ...

Nemli bölgelerden nemi sevmeyen araç almayım ,bir tavsiye ;)  
Artvin merkez çok nem olan bir yer değil aslında. Eski sahibi araçla hopa dan denize mi girmiş ne yapmış acaba :)

Kis lastik zorunlulugu ticari araclar icin gecerli

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bu konuda emin miyiz acaba hocam ? Polis binek Araçlar için de zorunluluk yeni pakette geldi dedi de. Bende sizin dediğiniz gibi biliyordum içime kurt düştü.

Bu konuda emin miyiz acaba hocam ? Polis binek Araçlar için de zorunluluk yeni pakette geldi dedi de. Bende sizin dediğiniz gibi biliyordum içime kurt düştü.
Ne derece doğru bilmiyorum ama bir sohbet sırasında geçmişti bu konuşma. Çevirmelerde felan pek dikkat edilmiyormuş binekler için ancak herhangi bir kaza durumunda kış lastiği olmayan taraf suçlu duruma düşüyormuş. Ama sanırım bu yerler karlı, kaygan iken geçerli

@yusufhocam yanıtlarınız için çok teşekkürler. Yalnız bir noktada kafam karıştı, siparişi verirken camları filmli mi vereyim yoksa araç geldiği zaman kendim mi yaptırayım? açıkçası dışarda yaptırmak pek istemiyorum, kapıları söküp takılıyor ve düzgün takılmadığı zaman gıcırtı ve ses gelmesinden korkuyorum. Bu yüzden siparişi verirken karartmalı almayı düşünüyorum

dostlar merhaba, bu yer döşemesi çokmu boşta banamı öle gliyor. yıkamacı çocuk paspası çekerken çıtçıtlı yeri bayaga bi kaldırdı çıkartmak için.. gaz bastığım yerdeki kısmada basıyoru , 1cm fala aşağa iniyor sanki.. bu döşeme tabana yapışık olmasa bile biraz tutması gerekmiyormu ?.. sanki çok boşta gibi..

sürekli çıtçıtlı kısmı çekerek çıkartılırsa laçka olur sanki....hem çıt çıt hemde döşemenin bormu bozulur..

hayırlı cumalar ayrıca....

Geri
Üst Alt