Yan cam rüzgarlığı

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Yan cam rüzgarlığı

Almanya Vw sitesinde buldum ön ve arka ayrı setler halinde satılıyor ve toplam 100 Euro idi.

Benim fikrime göre orijinal yedek parça olarak satılıyor ise apaçi işi olmayacağı ve görsel ya da ergonomik mutlak fayda gözetilerek geliştirildiği...

örneğin ben havalar yağışlı gittiğinden sürekli cam kapalı olmak zorundaymış gibi hissediyorum. malum su sıçramaları nedeniyle. Oysa bu rüzgarlıklar olsa hem araç hava alır hem de su sıçrasa dahi içeriye gelmez diye düşünüyorum.

Ayrıca sileceklere su püskütürken camlarınız açıksa sileceklerin getirdiği kirli su içeri girebiliyor.

İkincisi süratiniz arttıkça açık olan camların yarattığı paraşüt etkisi nedeniyle yakıt tüketimine olumsuz etkisi ve sertleşen hava akımının rahatsız etmesi. İşte bu rüzgarlık  bunu kesinlikle ortadan kaldırıyor ve sürekli havalandırma açık kalmak zorunda da değil.

Özellikle sigara içenler için cam tavan yoksa harika bir seçenek.

SONUÇ: Ne demiş bilge kişiler: "Alman mühendisler yanılmış olamaz."

Parça no. 5G4 072 193 HU3 Ön iki kapı için

Parça no. 5G4 072 194 HU3 Arka iki kapı için

62NW8E.jpg

hasfer nickli Abdullah Hocama ait canavar konu mankenimizdir...

GOLF DAS AUTO

kk6dJy.jpg
YB6ZJA.jpg
2gaz5L.jpg

bunlarda benim araca monte ettiğim cam rüzgarlıkları. genelde piyasada mugen tarzı var ve pek hoşuma gitmiyordu. birazda apaçi işi oluyordu. bunları nette araştırırken buldum, Murat hocamın yukarıda paylaştığı resimlerdekine benziyor. kaliteli bir ürün, perflex marka. 

1810_d418444f0b06073234b4d1837be7111316ce9ee8.jpg

1812_03b3ad45a178ff50cf679ee071c40b41c0a32274.jpg

ben bu cam rüzgarlıklarına bi türlü alışamadım arabayada hiçbirini yakıştıramıyom nedense zevk meselesi işte :D

@Yunus Emre

haklısın hocam.  renkler ve zevkler tartışılmaz. yalnız şunu söyleyeyim; o kadarcam rüzgarlığına baktım, içlerinde en yakışanı, kalitelisi ve sırıtmayanı, apaçi işi olmayanı olduğu düşünüyorum. fiyatıda diğerlerinden daha pahalı. markası perflex, bu marka yıllardır cam rüzgarlığı sektöründe olan bir firma.

tabi orjinal olanı görmedim.

yıllardır bütün araçlarımda cam rüzgarlığı kullanırım,. çok faydalı bir ürün. tabi araca yakışanı takmak lazım.

@Yunus Emre

Hocam bu ürün yakışmadan ziyade yağmurlu havada cam aralayınca verdiği keyifle paranın hakkını veriyor ;)

@silvershadow

Murat hocam, rüzgarlığa ait yakın çekim resimleri;

umarım düşünen arkadaşlara yardımcı olur.

20160503_094603.jpg

20160503_094622.jpg

20160503_094641.jpg

20160502_115737.jpg

Fırtına'da bile camı hafif açabiliyoruz,çok kullanışlı rüzgarlık :'(

Geri
Üst Alt