Arka koltuktaki trim SESİ!!

İsim
Oğuzhan
Merhaba arkadaşlar,

İyi forumlar... 

Bozuk yollarda arka koltuk ve sırtlığından , belki sadece sırtlığından :) fırr fırr ses geliyor.. Servisteki ustaya gösterdim.. Koltuk yapısından oluyor dedi çözüm sunmadı...

Zaten normal haldede elinizle sert vurduğunuzda boşluğu hissediyorsunuz...

Sizin çözümünüz oldumu bu konuda ne düşünüyorsunuz? 

Merhaba arkadaşlar,

İyi forumlar... 

Bozuk yollarda arka koltuk ve sırtlığından , belki sadece sırtlığından :) fırr fırr ses geliyor.. Servisteki ustaya gösterdim.. Koltuk yapısından oluyor dedi çözüm sunmadı...

Zaten normal haldede elinizle sert vurduğunuzda boşluğu hissediyorsunuz...

Sizin çözümünüz oldumu bu konuda ne düşünüyorsunuz? 
Sese çok takıntılıyım ama hiç dikkatimi çekmedi bu durum. Bir sÜre dikkat edelim bakalım.

Hocam bende arka taraftan lık lık mazot dalga sesinden başka ses yok. Belki bi su şişesi kağıdı veya hareketli bişey vardır arkada. Kontrol etmissinizdir ama yine de söylemek istedim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

U kilit demirini demiri elektirik bandıyla bantlayın geçer.

Hocam bende arka taraftan lık lık mazot dalga sesinden başka ses yok. Belki bi su şişesi kağıdı veya hareketli bişey vardır arkada. Kontrol etmissinizdir ama yine de söylemek istedim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Al benden de o kadar sankı koca su bıdonuyla dolasıyoruz :)

Bende de var ayni ses ve giderek artti hep. Bantlama isini yarin deneyelim bi bakalim ne olacak.

Aracin fiyati arttikca yapilan malzeme dusuyor buna sahidim 2014 model benzinli golf aracimda bir tik bile duymazken 2016 model dizel golf araciminda bayiden ciktiktan sonra sag guneslikten kapimi bile kapattigimda ses geliyordu dusun ki yoldaki gelen sesi eve gelir gelmez ic kismina kapi fitili yapistirdim sorunu cozdum ve su anda sol on kapimdan da 120 km ustu ruzgar sesi geliyor ve katlanan aynadan sicak havalarda gicirti sesi cikiyor milletin yaninda arabayi acmaya utaniyorum soguttular golften bakima gidene kadar bekliyecegim bakalim ne diyecekler kapi icin ve ayna icin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracın kalitesinde sorun yok...Sorun berbat olan yollar hocam... Golf 7 herşeye rağmen sınıfında a3 le beraber en iyisidir

+1 Bu ses yada tıkırtı bendede var.Arka koltuk sağ taraftan geliyor.Arabayı polo selime veriyorum ben arkada koltuğa abanıyorum ses kesiliyor.koltuğu açıp kapatıyorum ses gidiyor bir süre sonra yine tıkırtı başlıyor.

Bant olayını bende deneyeceğim.

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

Aracin fiyati arttikca yapilan malzeme dusuyor buna sahidim 2014 model benzinli golf aracimda bir tik bile duymazken 2016 model dizel golf araciminda bayiden ciktiktan sonra sag guneslikten kapimi bile kapattigimda ses geliyordu dusun ki yoldaki gelen sesi eve gelir gelmez ic kismina kapi fitili yapistirdim sorunu cozdum ve su anda sol on kapimdan da 120 km ustu ruzgar sesi geliyor ve katlanan aynadan sicak havalarda gicirti sesi cikiyor milletin yaninda arabayi acmaya utaniyorum soguttular golften bakima gidene kadar bekliyecegim bakalim ne diyecekler kapi icin ve ayna icin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Aynalar kapalı konumdayken würth silikon sprey var ondan sıkarsanız ayna ile kapıda sabit kısım olan araya sesi keser.Benimde Bi ara gelmişti sıktım Sonra bidaha yapmadı.Serviste aynısını yapıcak çünkü.

@driver_candenememiştim ama amasyada sonax var oraya bir götüreyim teşekkür ederim

@driver_candenememiştim ama amasyada sonax var oraya bir götüreyim teşekkür ederim
Sonaxta var mı bilmiyorum dediğim ürün würth marka çünkü internetten sipariş verebilirsiniz.Kapı fitillerine falan kullanırsınız zaman zaman esnekliğini kaybetmesini engelliyor.Ufak tefek sesleri kesmeye yarıyor.Benim sağ kapı fitilinden esneme sesi geliyordu otoparklarda inerken sıktım kesti.Serviste ustayla konuşurken söyledim bende aynısını yapıcaktım getirsen Dedi.

@driver_canteşekkür ederim oradan da alabilirim sıkıntı yok ayna olayına çözüm bulduk saol  ama 120 km den sonraki sol kapımda rüzgar sesini o sprey nasıl giderecek onu bilemedim :)

Geri
Üst Alt