Octavia 1.0 Tsi

Negatiwe

Efsane Üye

İsim
Serdar K
Teknik özellikler, fiyat ve donanım bilgileri aşağıdadır.

Çok mantıklı ve başarılı bulduğum F/P aracı. Octavia zaten kendini kanıtlamış bir modeldi, bu motor seçeneği ile daha geniş kitlelere hitap edeceğini düşünüyorum.

by15nn.jpg

J39YRE.jpg

G37Y6v.jpg

3A5Drj.jpg

octavia-gallery-02.jpg

octavia-gallery-01.jpg

Kağıt üstündeki verileri çok iyi , ama halk 1.2 turbo motorlara yeni alışırken 1.0 mı ol ? kola şişesi kadar motoru mu var olayını bir anda sindiremeyecektir. Ama yakın zmanda 1.2 tsi motor yerine golfe de geleceğini tahmin ediyorum, karbon salınımı daha düşük çevreci ve tüketimi az olan bir modeli ben tercih ederim. 

Kağıt üstündeki verileri çok iyi , ama halk 1.2 turbo motorlara yeni alışırken 1.0 mı ol ? kola şişesi kadar motoru mu var olayını bir anda sindiremeyecektir. Ama yakın zmanda 1.2 tsi motor yerine golfe de geleceğini tahmin ediyorum, karbon salınımı daha düşük çevreci ve tüketimi az olan bir modeli ben tercih ederim. 
Ben Seatta 1.0 tsi test ettim hocam, gayet başarılı. Hatta motor sesi çok hoşuma gitti, performans olarak beğendim. Ancak bu İstanbul şehir içi trafiğiydi.

Ortadoğu insan kesimimiz mutlaka çamur atacaktır. 12 saniyede 0/100 sahip, fabrika verisi 10 litre tüketip, torktan habersiz fındık motor tabiri kullanan yurdum insanı.  :mad:

Octavia sınıfının kemiklerinden biri oldu artık. çekmez diyen çok olur, bana göre isteyen istediğini desin yoruldum artık savaşmıyorum :)

7 ltreye kadar bile tüketse gayet iyi rakamlar. Kullanıcısını memnun eder diye düşünüyorum.

bu yazılan verilerden ben hiç birşey anlamıyorum nedir abi bu 1.0 motordaki veriler benim 1.6 golf tdı dsg verisinden de aşağıda ben yanlış araç seçtim herhalde 

Vw mqb platformunun ekmeğini birsure daha yiyecek.

C sedan bir aracin agirligi 1225kg.

B segmentleri bile 1100 civari oldugunu düşününce hafiflik ne demek daha çevik bir araç demek daha az yakit tüketimi demek. Ama yol tutuş ve frenler konusunda ortalamayi gecemeyen araçlar. Ic mekan kalitesi golf kadar değil trim sesi Daha çok geliyor diye duydum.

Ama bizim ülkeye uyum sağlar.

Oda neden ?

Sedan buyuk bagaj (liftback)

Az tuketim.

Bu 2 kriter bizim ulkemizde cok önemli.

Benim anlamadigim bu değerler le eski 1.2 tsi resmen bitmiş. Hacim kucuk tuketim az ama tork daha yüksek. 1.2 sahibi olsam rahatsiz olurdum şahsen.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben Seatta 1.0 tsi test ettim hocam, gayet başarılı. Hatta motor sesi çok hoşuma gitti, performans olarak beğendim. Ancak bu İstanbul şehir içi trafiğiydi.Ortadoğu insan kesimimiz mutlaka çamur atacaktır. 12 saniyede 0/100 sahip, fabrika verisi 10 litre tüketip, torktan habersiz fındık motor tabiri kullanan yurdum insanı.  :mad:
1.0 motordan biraz daha bahsedebilir misiniz hocam, 1.0 tfsi a3 almak uzereyiz ama 1.0 motor hakkinda bir bilgi bulamadim. A3 icin test araci da yok 1.0 olarak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1.0 motordan biraz daha bahsedebilir misiniz hocam, 1.0 tfsi a3 almak uzereyiz ama 1.0 motor hakkinda bir bilgi bulamadim. A3 icin test araci da yok 1.0 olarak.

Hocam mevcut aracım 1.4 Tsi gayet memnunum. İlk Golfüm 1.2 Tsi. Diğer Golf aracımız da 1.2 Tsi.

Ben şehir içi ağırlıklı kullandığım için beğendim, gayet canlı motor. Hatta 1.2 Tsi ile pek fark hissedemedim. Motor sesinde biraz homurdanma vardı, belki sessizlik çok daha önemli bir unsur ama bu ses beni rahatsız etmedi. Kullandığım araç Seat İbizaydı sanırım, yalıtım detayı burada ortaya çıkmış olabilir.

Uzun yol tecrübem 1.2Tsi ile 1.4Tsi motorlarla yaşadım, gerçek şu ki 1.4 Tsi uzun yolda daha verimli ve daha düşük yakıt tüketimine sahip. 1.0 Tsi uzun yolda nasıldır, bunu bende bilemiyorum.

Güzergahınız, aylık kilometreniz, güzergahınızdaki ortalama hızınız tercihinizde önemli kriterler olacaktır.

Hocam mevcut aracım 1.4 Tsi gayet memnunum. İlk Golfüm 1.2 Tsi. Diğer Golf aracımız da 1.2 Tsi.Ben şehir içi ağırlıklı kullandığım için beğendim, gayet canlı motor. Hatta 1.2 Tsi ile pek fark hissedemedim. Motor sesinde biraz homurdanma vardı, belki sessizlik çok daha önemli bir unsur ama bu ses beni rahatsız etmedi. Kullandığım araç Seat İbizaydı sanırım, yalıtım detayı burada ortaya çıkmış olabilir.

Uzun yol tecrübem 1.2Tsi ile 1.4Tsi motorlarla yaşadım, gerçek şu ki 1.4 Tsi uzun yolda daha verimli ve daha düşük yakıt tüketimine sahip. 1.0 Tsi uzun yolda nasıldır, bunu bende bilemiyorum.

Güzergahınız, aylık kilometreniz, güzergahınızdaki ortalama hızınız tercihinizde önemli kriterler olacaktır.
Hocam arac sehirici gunluk 25 km yapacak, sehirici icin yeterli olacagini dusunuyorum. Araba uzun yolda kullanilmayacak. Bende 1.4 tsi golf babamda 1.6 tdi a3 sedan var, teknik verilere gore bu iki arac arasinda bir performansa sahip olacak. Belki a3 ibizadan agir oldugu icin performansi biraz daha dusuk olacaktir ama sehiricinde cok fark edecegini sanmiyorum. Siz ibizayi bayide mi test ettiniz acaba, ben audiye sordugumda 1.0 test araci henuz gelmedigini soylediler.

Hocam arac sehirici gunluk 25 km yapacak, sehirici icin yeterli olacagini dusunuyorum. Araba uzun yolda kullanilmayacak. Bende 1.4 tsi golf babamda 1.6 tdi a3 sedan var, teknik verilere gore bu iki arac arasinda bir performansa sahip olacak. Belki a3 ibizadan agir oldugu icin performansi biraz daha dusuk olacaktir ama sehiricinde cok fark edecegini sanmiyorum. Siz ibizayi bayide mi test ettiniz acaba, ben audiye sordugumda 1.0 test araci henuz gelmedigini soylediler.

Kiralık şirket aracıydı hocam.

Geri
Üst Alt