Golf 5 Midline vs Comfortline

Yaso34

Yeni Üye
İsim
Yasin
Selamlar ağabeyler ve arkadaşlar iyi aksamlar.

Ben son 1 aydır wv golf ve bütçemi yetirebileceğim golf V (5)i çok izliyor ve araştırıyorum kaliteli sayfamızın bilirkişilerinden değerli bilgi deneyim ve cok önemli önerilerini almak öğrenmek istiyorum.

Golf V 1.6 fsi ve tsi modellerini araştırma sonuçlarından yola çıkarak eledim .

Bana bilhassa golf V in 1.6 Midline ve Comfortline modeli hakkinda yardimci olmanızı rica ediyorum şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kEa1aA.gif

Golf 1.6 
Kasa Tipi Hatchback5 Kapı
Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı) 9,9 lt / 6,1 lt
Motor Gücü (hp) 102 hp
Şanzıman Manuel 5 VitesÖnden Çekiş
0-100 Hızlanma (KM) 11,4 sn

Teknik Özellikler

Araç Tipi Binek Araç C Segmenti
Üretim Yılı (İlk / Son) 2004 / 2009
Koltuk Sayısı 5 Koltuk

Motor
Motor Hacmi 1595 cc
Motor Gücü (kw) 75 kw
Maksimum Güç 5600
Maksimum Tork 3800
Yakıt Türü Benzinli
Katalizör Katalizörlü
Net Ağırlık 1173 kg
Taşıma Kapasitesi 587 kg
Silindir Sayısı 4

Ölçüler
Uzunluk 4204 mm
Genişlik 1759 mm
Yükseklik 1479 mm
Bagaj Kapasitesi 350 lt
Tekerlek Ölçüleri 195/65 R 15

Golf 1.6 FSI 
Kasa Tipi Hatchback5 Kapı
Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı) 8,7 lt / 5,4 lt
Motor Gücü (hp) 115 hp
Şanzıman Manuel 6 VitesÖnden Çekiş
0-100 Hızlanma (KM) 10,8 sn

Teknik Özellikler
Araç Tipi Binek Araç C Segmenti
Üretim Yılı (İlk / Son) 2003 / 2006
Koltuk Sayısı 5 Koltuk

Motor
Motor Hacmi 1598 cc
Motor Gücü (kw) 85 kw
Yakıt Türü Benzinli
Katalizör Katalizörlü
Net Ağırlık 1184 kg
Taşıma Kapasitesi 586 kg
Silindir Sayısı 4

Ölçüler
Uzunluk 4204 mm
Genişlik 1759 mm
Yükseklik 1485 mm
Bagaj Kapasitesi 350 lt
Tekerlek Ölçüleri 205/55 R 16

@Yaso34

Hocam ; kararınızın hayırlı olmasını dilerim. 

Mk5 i 2008 - 2014 yillari arasında 0km alarak kullandık. Bizim aracımız giriş seviyesi Primeline'dı. Aracın özelliği Bağımsız Süspansiyon'a sahip ilk GOLF olmasıydı. Dolayısıyla yol tutuşu gayet iyiydi. Hatta Mk4'ten geçince bana verdiği izlenim ray hattında gidiyor hissiyatıydı. Mk4 konforlu, yaylanan ama daha çok yana yatan bir modeldi. Tavsiyem az km yapmış fit durumda bulursaniz alabileceginiz yönünde. 

Yaşadığımız en büyük sorun ise 65binKM den sonra şanziman bilyelerini dağıtması oldu. İc malzeme kalitesi biraz düşüktür Mk4 ve Mk6 ya kıyasla ama çok da katlanılmaz seviyede değildir. Aracı 1.6 mpi motorla tercih etmek istemeniz de Mk5 açısından en alınabilir tercih. 

@DoğanARABACI günaydın hocam.

MK5 ile ilgili tecrübem olmamasına rağmen ancak okuduklarım ve duyduklarım kadarıyla FSI motorun performans ve yakıt tüketimi konusunda pek başarılı olmadığı ve lpg ile uyumsuzluğu söz konusuydu. Araştırıp dikkat etmekte fayda var.

@Negatiwe evet hocam fsi ile alakalı bende aynı şeyleri çok okudum ve duydum malesef. 

O yüzden de 1.6 midline yada bütçeyi zorlayarak Comfortline için uğraşıyorum ve araştırma yapıyorum. 

Bu arada  ilgilenen yada ilgilenemeyen herkese teşekkür ederim. 

@Negatiwe Serdar abi  size özellikle teşekkür ederim .

Yolladığınız tabloya göre midline ile Comfortline arasında çok fazla elle tutulur bir özellik farkı yok gibi geldi bana. 

Rica ederim. Vakit bulursam araştirmaya devam edeceğim. Eniştem de golf mk5 bakiyor.

Aslinda bütçeniz elveriyorsa sportline bakin diyeceğim arkadaşimda vardi o dönem saygi duyardim golfe.

Golfün en kaliteli serisi mk5 ve maliyetten kısmak amaci ile mk6 geçişi yapildığıni yine duymuştum.

Şimdi yine düşünüyorum 1.4 tsi sportline golf çok mantikli

Acaba normal 1.6 benzinli Comfortline yada midline yakit tüketimleri nasildır? 

@Negatiwe @Yaso34 hocalarım öncelikle gecikmeden ötürü özür dilerim sizlerden kısaca anlatmak isterim

fsı motoru temize çıkartan tsı motorlarımız oldu turbo eklenip adeta evrim geçirttiler ama fsı olarak düşünmeyin derim 5 kasadaki 122 tsı motorlarda iyice araştırılmadan almamanızı tavsıye ederim

ilk gelen tsı motorlarda kronik sıkıntılar oldu motor sorunları gibi biraz daha düşünerek tsı motorun oturduğu yıl aralığında bir seçim yapabilirseniz üzülmeyeceğinize eminim 

@Negatiwe @Yaso34 hocam ek olarak fsı motorum egzoz gazı geri gönderme valfi sorunları ve zincir sıkıntısı bir türlü randıman verebilmiş degil soğuk havalarda müthiş bir gürültüyle çalışır 

Geri
Üst Alt