Meltem Kaya

Yeni Üye
İsim
Meltem kaya
merhaba, satın almış olduğum 1.4 tsi 18 inch spor yaylı golf 7 nin ,her küçük cukurdan geçişi sırasında ön amortisörlerden gelen vurma sesinin,amortisör takozlarından kaynaklandığını forum da öğrenip Doğuş esenyurt ta ,satan eleman ve aracı tanıttıran elemanın cıkartılmıştır itirazlarına rağmen ,aksini iddia edip cıkartmış bulunmaktayım,neticeyi kelam araç cok rahatlamış ve bizde rahatlamış durumdayız. bu konuyu açma sebebim aramalarda konu ile ilgili bilgiyi geç bulabilmem,çünki alttan gelen ses ,durban jant şeklinde arattığım için ,bu iş biraz geç oldu,lütfen konu açılmıştır diye bu konuyu kaldırmayın,veya diğer konunun arama parametrelerini fazlalaştırın,bu konu ile ilgili yazan tüm şahıslara çok teşekkür eder kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim... 

http://www.detailturkey.net/konu/balikesir-yagci-otomotiv-rezilligi.24317/

@Meltem Kaya Ne diyelim geçmiş olsun hanım efendi bayinin suçu takozları çıkartmaması. Size işkence çektirmiş tabiri caizse ben olsam güzel bi fırçalardım st yide serviside. Ancak 18 inch durbanlar  hem yol tutuş hemde güvenlik bakımından harika  keyifli birde sexy görünmesi cabası  :'(

Geçmiş olsun, paylaşımınız için teşekkürler.

Aracı alırken ne kadar kontrolleri yaptık deseler de inanmamak lazım.Geçmiş olsun

@Meltem Kaya

Değerli Hocam;

Öncelikle Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

yazdıklarınızı kaldırmayacağım ama uygun kısma taşımalıyım.

Durban jantlar veya amotisör takozları arasında hangisi olmalıysa fikrinizi alayım.

Çünkü yazdığınız konu bu iki ana meseleyi de içermekle birlikte tam olarak Durban jant'a özgü olmayan bir durum.

Orijinal Body kit, R Line, eskiden üretilen Bluemotion ile 18" jantların (Serron, Durban, Rotary gibi) hepsini içeren bir durum.

Ancak dikkat çektiğiniz konu cidden önemli, Google'da arama kelimeleri olarak kullanılacak "key words" veya "tag" kısımlarını mümkün olduğunca doldurmadığımız için forumumuzda bulunsa dahi bir konuyu bulmak kolay olmayabiliyor.

Uyarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla

Bu takozlar sadece belirtilen modellerde mi oluyor ? Dijon ya da Madrid jantlarda da kontrol etmek gerekir mi ? 

Değerli Onur Hocam 

Doğrudur. 

Sadece belirtilen modellerde bulunuyor.

Dijon veya madrid jantlar varsa ve vuruntu varsa mutlaka servise göstermeli. 

@silvershadow

öncelikle ilginize teşekkür ederim,insanın başına böyle sıkıntılar gelince ve bunun çözümünü bulmakta biraz zorlanınca diğer arkadaşların sıkıntılarının bir an önce halledilebilir olması için bu konuyu açtım, sıkıntının amortisörlerden kaynaklandığını tahmin ettim lakin takoz olacağı hiç aklıma gelmemişti, onun için konuyu taşıma sizin tecrübelerinize kalmış ,arama seçenekleri fazlalaştırılırsa konuyla alakası olacaklar en azından çözümü çabuk bulurlar.

Merhabalar, 3 ay önce  Altur'dan 18''Durban Jantlı spor süspansiyonlu Golfümü teslim almıştım. Açıkçası doğrusunun nasıl olduğunu bilmediğim için bana normal geliyor şu an tümseklerden çukurlardan geçişlerim. Sadece bazen sert geçersem tümsekten tırrr diye ses geliyor onunda dsg den vites geçişinden kaynaklandığını düşünüyorum. Konuyu görünce evden fırladım aracın yanına gittim, kolları sıvayıp ön sağ tekerlekteki süspansiyon tozluğunu 3-4 cm sıyırdım ama pek bir şey göremedim, içim rahat etmedi sıyırırken kolumun yetmediği yerlere dokunarak boşluk var mı yok mu onu hissetmeye çalıştım ama hala şüpheliyim. Tabi sokaklarda lift bulunmuyor maalesef  :mad:  İlk iş bayiye gidicem. Fakat 3-4 cm sıyırdığımda görmem gerekir miydi sizce ?

Merhabalar, 3 ay önce  Altur'dan 18''Durban Jantlı spor süspansiyonlu Golfümü teslim almıştım. Açıkçası doğrusunun nasıl olduğunu bilmediğim için bana normal geliyor şu an tümseklerden çukurlardan geçişlerim. Sadece bazen sert geçersem tümsekten tırrr diye ses geliyor onunda dsg den vites geçişinden kaynaklandığını düşünüyorum. Konuyu görünce evden fırladım aracın yanına gittim, kolları sıvayıp ön sağ tekerlekteki süspansiyon tozluğunu 3-4 cm sıyırdım ama pek bir şey göremedim, içim rahat etmedi sıyırırken kolumun yetmediği yerlere dokunarak boşluk var mı yok mu onu hissetmeye çalıştım ama hala şüpheliyim. Tabi sokaklarda lift bulunmuyor maalesef  :mad:  İlk iş bayiye gidicem. Fakat 3-4 cm sıyırdığımda görmem gerekir miydi sizce ?
Değerli Hocam;

Yeterlidir  takozları görmek için.

Zaten duymanız gereken ses Küt, küt şeklinde takozların süspansiyon burçlarına çarpma sesidir.

Duyduğunuz ses DSG şıngırtısı olarak da bilinir.

Özellikle arnavut kaldırımı tarzı bozuk yollarda veya düz yolda kasis veya çukur geçerken duyulur.

Elin Almanı Türkiye'deki yolların durumunu bilmediği için DSG'yi tasarlarken bu tip bir eksikliği de gözardı etmiş. :)

Değerli Hocam;Yeterlidir  takozları görmek için.

Zaten duymanız gereken ses Küt, küt şeklinde takozların süspansiyon burçlarına çarpma sesidir.

Duyduğunuz ses DSG şıngırtısı olarak da bilinir.

Özellikle arnavut kaldırımı tarzı bozuk yollarda veya düz yolda kasis veya çukur geçerken duyulur.

Elin Almanı Türkiye'deki yolların durumunu bilmediği için DSG'yi tasarlarken bu tip bir eksikliği de gözardı etmiş. [emoji4]
Çok teşekkür ederim, yazınızı görmeden önce sabah erkenden Altura uğradım, ısrarla bana çıkarıldığını, aracın 6000 km de olduğunu eğer çıkarılmamış olsa çok şiddetli şekilde hissedeceğimi söylediler, yinede görmek istiyorum dedim ve zorla lifte çıkartttırdım. Sonuçta gerçekten teslim sırasında çıkarılmış, benimde içim rahat etti. Bu arada sadece spor süspansiyonda değil tüm araçlarda takılı geliyormuş. 1-1,5 ay önce gözden kaçmış biri ama 2 günde farketmiş alan müşteri. Ayda 200 araç satılıyor bizlerde insanız sonuçta dedi st. Biz mi çok mükemmeli bekliyoruz acaba [emoji849] bu esnada showroomda r line görmüş oldum. Torpido kilidini kaldırmalarına çok şaşırdım makyajlı halde. Bir de comfortline a ışık paketi gelebilirmiş diye duydum. Yağmur sensörü vs

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İsterse ayda 1000 araç satsın herkesin güvenliği ve konforu için çok dikkat etmeliler,her araç sahibi aynı kalitede hizmeti hak ediyor. Oraya gelen kişi de belki 5 senede bir araba alıyor.

Geri
Üst Alt