Tavanda tırnak kadar ezik

uzunhasaner

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar;

Size bir konu hakkında danışmak istiyorum.

Arabamın tavanında sol arka kısmında tırnak kadar bir ezik oluşmuş. Kozalak olmasından şüpheleniyorum. Ustayla konuştum boyasız rahatlıkla düzelebilir dedi. İlk önce arka koltuk ışığını söküp ordan ulaşmayı denedi fakat başaramadı.

Çözüm olarak bana tavan döşemesinin sadece arka kısımından sökerek(ön kısmını sökmeden) o bölgeye ulaşıp düzeltebileceğini söyledi. Ayrıca vakumlamak çözüm olmaz dedi.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Döşeme sökmek riskli midir? Yoksa gönül rahatlığı ile yaptırılabilir mi? 

Teşekkürler.

Herkese kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow değerli fikirlerinizi alabilirmiyim? Duruma göre yarın yaptırmayı düşünüyorum.

Teşekkür ederim Değerli Hocam 

Bazı ezik veya göçükler var. Vakumla çektirme denen yöntemle hallolur.

Mesela dolu vurduğunda oluşan göçükler gibi.

Ama göçük düzgün değilse bu işlem yapılamayabilir.

Tavanda sorun olacağını sanmam. Başka parçalar gibi sökülünce orijinalliği bozulur denemez. Temiz işçilik koşuluyla elbette.

Fakat bir ustaya daha sormakta fayda var.

Bu tip sorunlarda kimi kötü niyetli servislerin illaki lokal boya diye tutturmaları gibi.. daha fazla para kazanmak maksatlı bazen böyle durumlarla karşılaşılabilir. Burada bire bir aynı durum yoksa da usta çok iş yapıyormuş gibi görünmek için bu yola da gidebilir.

Bana kalırsa ne okur ne olmaz diye iki yere daha sormakta fayda var.

Kasko varsa Mini onarımdan yapılabilir. 

İstanbul'daysanız bu konuda artık marka olmuş  özlem Oto ya da sormalı.

@silvershadow

Saygıdeğer Hocam;

Tavsiyeniz üzerine 1-2 ustayla görüştüm. İlk ustanın dediği "döşemenin arkasını açacağım sadece" kısmında bana ters bir durum belirttiler. Döşemenin sadece arka kısmı açılırsa kırılıp çatlayabilir bu sebeple tamamen sökülmesi gerekir dediler.

@silvershadow

Saygıdeğer Hocam;

Tavsiyeniz üzerine 1-2 ustayla görüştüm. İlk ustanın dediği "döşemenin arkasını açacağım sadece" kısmında bana ters bir durum belirttiler. Döşemenin sadece arka kısmı açılırsa kırılıp çatlayabilir bu sebeple tamamen sökülmesi gerekir dediler.

Değerli Hocam;

Araştırmaya devam.

Benim her zaman yaklaşımım şöyledir:

"Ameliyat olacaksa SGK hastanesine, muayene olacaksa özel hastaneye."

Bu konuda en fazla uygulamayı yapan yerler daha fazla pratik yaptıklarından doğal olarak da daha fazla tecrübeye sahip oluyorlar.

Bu nedenle; Auto king, RS veya benzeri yerlere de sorarak tamiri hakkında fikir alın.

Özlem oto'ya sordunuz mu?

>£$c#£b½${½a[{]{!!!z

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow

Saygıdeğer Hocam; araştırdığım konu başlıklarını sizinle paylaşıp fikrinizi almak isterim.

1) Sanayide bir usta "Döşemenin arka yarısını aşağı indirir hallederim, vakumlama ile gelmez." dedi. Ücret:125TL

2) Autoking ustası "Döşemeyi komple sökmem lazım, %70 halledebilirim(masajlama). Ama önermiyorum. Vakumlama ile gelmez" dedi. Ücret:250TL

3) VW Yetkili Servis Formeni "Vakumlama ile hallederim. Hiç sıkıntı değil. Hemen yaptırma acelesi yok bir ara mini onarıma dahil ederiz" dedi.

Vakumlama hakkında diğer ustaların dediklerinin belirtince, boyasında hiçbir problem olmadığı için özel bir aleti(öpücük) var problemsiz çözerim dedi.

Sanayideki usta dışında herkes, döşemenin yarısı sökülürse kırılacağını ve önermediklerini belirtti.

Özlem oto'ya ulaşamadım.

Sizin düşünceleriniz nedir?
Değerli Hocam 

Bana en akla yakın çözüm önerisi Vw servisi formeninin söyledikleri gibi geldi.

Büyük bir şey değilse nazarlık olarak kalsın.  Nasılsa boyada bir zarar olmadığı için büyüyecek veya ilerleyecek bir pas olasılığı da yok.

Başka bir şey inşallah olmaz ama olursa onunla bir yaptırırsınız.

Geçmiş olsun 

Değerli fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Hocam eger tirnak kadarsa bence nazarlik kalsin pek kurcalatmamak iyidir.

Geri
Üst Alt