Panaromik Cam Tavan Güneşlik/Perde Esnekliği?

İsim
Cemalettin Malgaç
Merhaba arkadaşlar,

Henüz dün fark ettiğim belki de problem olmayan bir durumdan bahsetmek istiyorum. Sunroofun manuel olarak açtığımız güneşliği ya da perdesi tam doğru adı her ne ise, bir çadır ya da trambolin kadar gerginmidir yoksa dün benim ilk kez orta/arka kısımlarına dokununca hafif gevşeklik hissedeceğim kadar serbest bir durumdamıdır? Her gün olmasa da 2-3 günde bir açarım kullanırım ve hiç potluk yapmaz arkaya giderken. Mekanizmasında bir problem yok, arkadan veya önden bakınca belki yarım santimetreyi geçmeyecek kadar dikkatli bakmayınca görülmeyecek, yerçekimine bağlı bir bombeleşmesi var. Bu normal mi yoksa bir deformasyon, arkada görünmeyen kısımda bir salma gevşeme mi var?

Eğer kapalı durumdayken aşağıya sarkma gibi bir durum yoksa normal, perde tamamen kapalı ve sert değil. 

perde esnek bir malzeme ben ona çok müdahele etmemeye çalışıyorum.sizin araçta da sorun olduğunu zannetmiyorum normal bir gevşekliktedir.

İçiniz rahat olsun gevşeklik var, bu normal.

Bayiideki herhangi sıfır araca bakıp teyit edebilirsiniz.

@OnurD7, @Negatiwe, @Burak_53 yanıtlarınız için teşekkürler. İlçemde sunrooflu sıfır ya da sıfıra yakın bir Golf 7 tanımıyorum. İlk fırsatta bi showroom beni rahatlatacak sanırım.

Geri
Üst Alt