Golf 7 highline sağ far camı kırıldı.

SytOmer

Yeni Üye
İsim
Ömer
Bir kaza geçirdim herşeyi toparladım buldum taktım yaptım. Allah hepimizi kazadan beladan nazardan korusun. Gördüğünüz gibi far kırık. Farlar pahallı olduğu için biraz araştırmak istedim. Bir far camı kırıldı diye bütün farı almak zorunda mıyım ? image.pngki benim farım u ledsiz'dir buna rağmen sıfır 1.200 tl fiyat sunuyorlar. İnternetten 500 tl ye kadarda bulabildim. tavsiniz var mı ?

Bir kaza geçirdim herşeyi toparladım buldum taktım yaptım. Allah hepimizi kazadan beladan nazardan korusun. Gördüğünüz gibi far kırık. Farlar pahallı olduğu için biraz araştırmak istedim. Bir far camı kırıldı diye bütün farı almak zorunda mıyım ? Ekli dosyayı görüntüle 6339ki benim farım u ledsiz'dir buna rağmen sıfır 1.200 tl fiyat sunuyorlar. İnternetten 500 tl ye kadarda bulabildim. tavsiniz var mı ?
Değerli Hocam 

Geçmiş olsun öncelikle 

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz.

Maalesef Farların sadece camı değişmiyor. Fakat bunu riskli olmasına rağmen yapanlar da yok değil. Riskli çünkü icerisinde sizin ilk bakışta  fark edemeyebileceğiniz başka hasarlar da oluşmuş olabilir ve bu zamanla ortaya çıkabilecek bir durum olabikir. İşte böylesi durumlar doğrudan sürüş güvenliği yanısıra dolaylı olarak elektrik aksamında ısınma vb. Olumsuz sonuçlar doğurabilir.  

Naçizane tavsiyem orijinalden vazgeçmeyin. Olası bir olumsuzlukta, uygun/orijinal olmayan donanım veya yetkili servis dışında müdahale gerekçeleriyle size ödeme yapmamak için bahane arayan sigorta şirketi eskperlerinin eline koz vermemeli.

@SytOmer hocam kasko varsa mutlaka yetkili serviste değiştir yok ben kasko fln uğraşmıycam dersen sakın tamir yoluna gitme murat hocamın dediği gibi elektriksel yada başka sorunlar çıkabilir buhulunmada cabası olabilir. Zaten beyinler ve ampul mevcut sanıyorum çıkmacılardan pazarlıkla 300 e bulunabilir ben Uled e çeviricektim aracımı araştırmıştım U ledli pazarlıkla 350 tl bulmuştum. 

Öncelikle hoşgeldiniz , çok çok geçmiş olsun , plastik aksam tamiri yapabilen bir çok firma mevcut fakat hiçbir zaman %100 orjinali gibi durmuyor , farlarınız halojen olsa dahi tavsiye etmezdim ama belki günü kurtarmak adına birşeyler yapılabilirdi , önümüz kış ve resimde görüldüğü gibi bir durum yaşamamak ve diğer elektriksel problemlerle karşılaşmamak adına en azından çıkma bir far buluabilirisiniz diye düşünüyorum.

far.jpg

@silvershadowteşekkürler hocam, 2 yıldır golf kullanıyorum az çok sizin gibi olmasada bilgi sahibiyim. Kazada silecek su hortomu yırtıldı fars fiskiye robotu kırıldı sis far söketleri hasar görmüştü, kaputun 5cm geniş 8cm de uzun bir alanı ezildi, tamponu onarmaktansa yeni bir tampon 150 tl ye buldum tamponu taktım diğer bütün ıvır zıvırlarıda orijinal parça olarak temin ettim ve sensörler dahil bütün çıkışları bantlarım. Uygun ve aracımın biraz daha gözümde tatlı görünmesi için çift u led far düşünüyorum. Uygun farı bulup tağtığımda diğer işlemlere başlamak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.. Tavsiyeleriniz içinde tekrardan teşekkürler

tampon arkası plaket ve hasar gören klima gaz borusu silecek hortomu robot vs vs tamiratı toparlanmadı daha sonra yeni tampon daha sonra banlama işlemi yapıldı farlarıda bulduk mu 1 günde herşey boyasız orijinal bir şekilde tamamlayacağım inşallah

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

@Redlinehocam araç highline olduğu için far mercekleri u led farlara uymuyormuş dediler ama yapılıyormuş diyorlarda biraz açabilir misiniz bana bu konuyu .. Teşekkürler

@DoğanARABACIevet hocam bu en kötüsü  içeri su alması buhar tutması tozlanması gibi sorunlar orijinal almadığımız için pişman eder.. Ama bende aracın güzel yanlarından faydalanmak istiyorum ve bide ince aksesuar uygulamayı seviyorum. Eğer uygun  sağ sol takım çift u led bulursam takarım .. Korktuğumuz başımıza gelmesin diye ince şeffaf far bantları var.. Bide bana bulmam için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.. Şimdiden teşekkürler hocam..

@SytOmer Far bantları çok uzun süre iş görmüyor haberin olsun , ısı değişikliği Far'larda yoğun olduğundan derdinize çare olmaz, U led olmasa bile sizin orjinal farınızdan çıkma var mı diye Bursa'da bir araştırır size bilgi dönerim

@Redlinehocam araç highline olduğu için far mercekleri u led farlara uymuyormuş dediler ama yapılıyormuş diyorlarda biraz açabilir misiniz bana bu konuyu .. Teşekkürler
Yok hocam U led i kendim örnek verdim.Çıkma uyguna sarı sitede  bulabilirsin.

Geri
Üst Alt