silecek cam suyu kaç lt ?

audis8

Üye
İsim
mehmet
golf 7 silecek cam suyu kaç litredir arkadaşlar.

sonax 1:100 cam suyu aldım da şu böcek vs gibi kalıntılara karşı etkili.

onu2.5 lt su ile karıştırıp ekle diyor.

bizdekini tamamen boşaltayım sıkıp diyorum . heralde ne kadar cam silecek suyu kaldığını göstermez ekranda biryerde değil mi?

audis8 dedi:
golf 7 silecek cam suyu kaç litredir arkadaşlar.

sonax 1:100 cam suyu aldım da şu böcek vs gibi kalıntılara karşı etkili.

onu2.5 lt su ile karıştırıp ekle diyor.

bizdekini tamamen boşaltayım sıkıp diyorum . heralde ne kadar cam silecek suyu kaldığını göstermez ekranda biryerde değil mi?
Göstermiyor ama baya büyük depo var. Geçen 1.5lt su + 1lt cam suyu döktüm lıkır lıkır içti. Baktım dolmadı daha uğraşmadım. Bitince tekrar doldururum.

Hocam aklınızda bulunsun musluk suyu kullanmayın. Hazır su tercih edin

Muray beyin bir mesajında geçmişti ama bulamadım şimdi :/ Sanırım 4 lt imiş hacmi.

Bir de şu var konu açılmışken bahsedeyim.

Benim gibi  "Guex Yazlık Cam Suyu 1000 ml" aldıysanız eğer depoya bu şisenin tamamını dökecekmişiz, kalanına da saf su eklememiz yetiyormuş. Şisenin üzerinde kullanma talimatı olmadığı için Guex yetkilisine sormuştum.

OA_3017798.jpg

@audis8

Değerli Hocam;

Bi-Xenon farlarınız varsa ve dolayısıyla far yıkamanız varsa 6 litre

Bi-Xenon farlarınız yoksa ve dolayısıyla Far yıkamanız yoksa 4 litre

4 lt saf su ekledim ağzına kadar doldu. Su eklemeden önce seviye alarmı aktifti, aracımda far yıkamada mevcut sanırım 4.5-5lt toplam kapasitesi daha fazla olacağını sanmıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

erkanze dedi:
4 lt saf su ekledim ağzına kadar doldu. Su eklemeden önce seviye alarmı aktifti, aracımda far yıkamada mevcut sanırım 4.5-5lt toplam kapasitesi daha fazla olacağını sanmıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Değerli Hocam;

Siz sorumluluk sahibi bir araç sahibi olarak muhtemelen uyarı verdikten sonra en kısa zamanda ve bir çok defalar kullanmadan doldurma yoluna gitmişsiniz anlaşılan.

Dolayısıyla okurların yanlış bilgilendirilmelerini önlemek adına mantıksal çıkarımda düzeltme yapmak durumundayım.

Paylaşılan bilgi (ve diğer sayfalardaki paylaşımların büyük çoğunluğu) kılavuz kitapçığa dayanmaktadır. Ve burada bulunan büyük oranda doğruluğunu kabul ettiğimiz bilgilere.. (sayfa 119)

araçlarda ikazlar  son noktaya varmadan ve /veya olurda uygun olmayan koşullar nedeniyle derhal bu eksiklik giderilemeyecekse de en kısa sürede giderilsin diye, fakat aynı zamanda vurdumduymaz  araç sahipleri de gözetilerek yapılır.

Nasıl ki yakıt deposu ikaz ışığı yandıktan sonra son çentik geride kalınca (ortalama hızınıza bağlı olarak) ortalama 80 km daha gidecek şekilde ayarlanmışsa, far ve cam yıkama da aynı şekilde ayarlanmıştır. Depo mantığıyla aynı oranlarda ise: 55 litrelik depoda 16 eşit dilime ayrılmış göstergede

16'da 2 oranında kalınca yaklaşık 7 litre yakıt olduğu bulunursa 6 litrelik yıkama haznesi deposunda  yaklaşık 1 litre veya daha fazla hacimde sıvı bulunmalıdır.

HB 'den sipariş geçmem gerekiyor. Hazır sipariş vermişken aradan silecek suyunu da çıkartayım diyorum. Aceleye geldiği için konu ile ilgili araştırma yapamadım. Hangi ürünü önerirsiniz kış için ?

(tavsiye verirken konu hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim zira hiç bilgim yok konu hakkında. netten baktığımda "antifirizli" cam suları var , Bazı ürün adlarının sonunda Germany yazıyor... )

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu cam suyu yazlık kışlık ayrımı koycaz orta yolu yokmu bunun

Yunus Emre dedi:
bu cam suyu yazlık kışlık ayrımı koycaz orta yolu yokmu bunun
Malesef öyle. Yazlık cam sularındaki parfüm yazın kötü bir koku yapıyor. Kışlık cam sularının ise pek silecek dostu olmadığı söyleniyor.

Geri
Üst Alt