Golf 7 Cam Filmi

snoppy dedi:
Ben öncelikli olarak İzmir Gaziemir Ziebart'ta yaptırmayı düşünüyorum. Duruma göre Aydın Sonax'ta da yaptırabilirim ama Sonax'a Ziebart kadar güvenebilir miyim bilmiyorum açıkcası :s Bu iki istasyon hakkında bilgisi olan bu mesajı okuyorsa cevap yazarsa çok şukela olur :D

Peki bu işlemi uygulatırken dikkat etmemiz gereken veyahut işçilerin dikkat etmesini söylememiz gereken şeyler var mı? Örneğin döşemelerin kesinlikle sökülmemesi gibi...
İkiside muhtemelen işini iyi yapacaktır. Zaten sistem belli ön cam çıkıyor. Arka camı da fitili söküp yapacaklar. Kabarcık kalmamasına özen göstersinler. Bunu belirtin özellikle. Arada toz falan kalırsa hiç hoş olmaz sonra. Filmler kalite kalite değişiyor. Isı koruması yüksek bir film tercih edin.

SATURNUS2015 dedi:
@SATURNUS2015

Samsunda bu işleri düzgün yapan bir yer biliyor musunuz? Ben de samsunluyum aracı ordan teslim alacağım.
sordum. bende öğrenmiş oldum böylece. :) )

sonax varmış hocam. atakum da ve merkez de varmış. merkezde piazza sapağına gelmeden.. atakumda opetin arkası..

Atakum dakini tavsiye ediyorlarmış.

murat hocam Ziebart önermiş yukarıda ona istinaden sordum  samsundaki Ziebart kapanmış bilgisi geldi.
Teşekkürler, aracı alır almaz samsunda halletmek istiyorum bu işleri. Buralarda zor.

Herkese hayırlı haftalar, aracıma hafta sonu İstanbul/Bostancı/Ziebartta cam filmi yaptırdım. arka 3 cam %65 karartılmış olduğundan arka 3 cama 1 numara, ön yan camlara ise 2 numara cam filmi uygulaması yaptırdım, ön cama ise bir işlem yaptırmadım. gerçektende bir uyarıda bulunmanıza gerek kalmıyor çalışana, herşeyi profesyonel bir şekilde yapıyorlar. fikir vermesi açısından cam filmi uygulaması sonrası;

Ön cam;

Arka cam;

birlikt görünüm;

@cradlemelih ne kadara mal oldu? çünkü ben de aynı şekilde yaptırmayı düşünüyorum.

@snoppy hocam, ben diamond gloss boya koruma, cam filmi, koltuk ve vinil koruma, kapı eşikleri, bagaj eşiği ve kapı kolları iş kısım şeffaf koruma filmi kaplaması hepsini 1450 türk lirasına yaptırdım, bunun içerisinde ca mfilmi ne kadar bilmiyorum hocam, ama şu anda sadece site üyelerimiz ile bostancı ziebart arasında gerçekleştirilen anlaşma gereği %10 indirim uygulanacak, yararlanmak istediğiniz takdirde @yusuf  hocama başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır :)

@cradlemelih konumum itibariyle benim tek seçeneğim izmir hocam :S

bu arada arkalar 1, önler 2 numara olduğunda fabrika çıkışlı olanlarla aynı oluyor değil mi?

@snoppy hoca mbenim arka camlar zaten fabrika çıkışı %65 karartılmış ben o yüzden arkalara 1 önlere 2 numara film yaptırdım, bu arada İzmirde eğer ziebart varsa yine tavsiye ederim, kurumsal bir firma ve işinin ehli bir marka.

ben de önlere 2 numara arkalara 1 numara yaptırdım , güzel bir kombinasyon oluyor , arkalar bir tık daha koyu oluyor.

Ben de bugün ön yan camlara ziebart açık ton yaptırdım. Açıkçası zaten renkli olan arka camlara film uygulamasını çok gereksiz buluyorum. Önlere açık film uygulatınca, film olmadığı durumdaki ön-arka arası kontrast fazla bozulmuyor. Arka camlara yaklaşan bir koyuluk da olmadığı için renk farkı göze batmıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende arkalar renkli olunca tekrar üzerlerine film çektirmeyi gereksiz buluyorum.

Bugün aracımın ön 2 camına film çektirdim. Gayet güzel ve arka camlarla uyumlu oldu. Neredeyse farkedilmiyor.

Yakın zaman içinde fotoları da paylaşırım buradan.

On cam hariç on yanlar 2 arkalar 1 numara film cektirmistim. Aracı teslim alırken yeryer tam oturmayan yerler vardı. Onlar güneşi yedikce zamanla oturacaktır dediler ve dedikleri gibi birçoğu oturdu. 

Yan ayna dibine doğru gelen yerler oturmadı, kart ile havayı attirmaya çalıştım ama çok dar alan olduğu için ulaşmakta zorlandım, çok az da olsa biraz atabildim. On yan aynalarda 2-3 adet, arkalarda 1-2adet( belli belirsiz) altinda toz zerrecigi olan noktalar tespit ettim. Aracın içinden fark etmek zor anca dışarıdan ve yaklaşınca gorunuyor.

Bu tur şeyler normal mi yoksa garanti kapsamında gidip yeniletmeli miyim ?

Uygulamayı izmirde yaptirmistim. Yeniletmeli istersem hemen mi yaptirmaliyim (1 hafta oldu) yoksa en geç aralık ayında izmire gitmem gerekecek o zaman yaptırabilir miyim ?

@major24

Hocam bu işçilik kötülüğü oluyor. Ziebart gibi bir firmadan yaptırmış olsanız kendi şehrinizde düzelttirmeniz mümkün. Ama bayi ise başka şehirdeki bayi düzeltmeyecektir. Çok ufak 1-2 toz  varsa sorun olmaz da hava varsa ciddi problemdir bence.

@yusuf , kendi sehrimde böyle uygulamalar yapan yer olmadigi için izmirde yaptırdım (en yakın İzmir old.)

Hava derken şöyle 2-3 tane yerde  filmin altinda 1 er adet toz zerrecigi  kalmis. Bu sebeple hava var gibi duruyor ama dışarıdan ve yakından belli oluyor.

Yanı cam filminde sayisi fazla ve ebatlari buyuk olmadigi surece bu tur şeyler normal mi ?

Kusursuz olması mümkün ise gidip degistirtirim.

major24 dedi:
@yusuf , kendi sehrimde böyle uygulamalar yapan yer olmadigi için izmirde yaptırdım (en yakın İzmir old.)

Hava derken şöyle 2-3 tane yerde  filmin altinda 1 er adet toz zerrecigi  kalmis. Bu sebeple hava var gibi duruyor ama dışarıdan ve yakından belli oluyor.

Yanı cam filminde sayisi fazla ve ebatlari buyuk olmadigi surece bu tur şeyler normal mi ?

Kusursuz olması mümkün ise gidip degistirtirim.
Hocam sadece küçük toz ve uzaktan belli olmuyorsa dert etmeyin. Sizden başka kimse görmez o tozları.

@yusuf , valla hocam acaba ne kadar uzaktan gorunuyorlar diye bakmaya gittim, diger ufak tefek şeyleri geçtim ama sürücü tarafındaki camın ust tarafında 3 adet içinde tuy olan nokta gordum. 1.5m uzaktan gorunuyor. Kıl oldum ona. P.tesi arayacagim eger önümüzdeki aylardan birinde gelmem sorun olmayacak ise aralıkta aksi halde önümüzdeki hafta gideceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 660

Geri
Üst Alt