Silecekleri kaldırabilmek için :("sileceklerin servis konumuna alınması" )

benim sağ taraftaki sileceğin normalde görünmeyen ucu silecek çalıştığı zaman aşağı indiğinde bazen tam zemine oturmuyor , yukarda duruyor biraz ,sağda gözüme batıp duruyor.

bazen de görünmeyecek kadar yerine geçiyor yine. ne ile ilgili çözemedim.

@Rust

Koltuğun ayarını değiştiriyorsunuz hocam belki :) bir tık aşağıda olsa görünmez herhalde. Kolay çözüm :)

@yusuf

:)

mesela sileceği aşağı 1 kez itiyorum siliyor ama başlangıç konumuna dönmüyor biraz yukarıda duruyor . bir süre sonra tekrar çalıştırıyorum hop olması gereken yere inmiş.

Rust dedi:
@yusuf

mesela sileceği aşağı 1 kez itiyorum siliyor ama başlangıç konumuna dönmüyor biraz yukarıda duruyor . bir süre sonra tekrar çalıştırıyorum hop olması gereken yere inmiş.
Murat hocamın bu konuda bir yazısı vardı. Silecek her seferinde farklı konumda duruyor diye. Bunun nedeni hep aynı yerin cama temasını önlemekmiş. Böylece daha uzun süre dayanıyormuş. ;)

yusuf dedi:
@yusuf

Murat hocamın bu konuda bir yazısı vardı. Silecek her seferinde farklı konumda duruyor diye. Bunun nedeni hep aynı yerin cama temasını önlemekmiş. Böylece daha uzun süre dayanıyormuş. ;)
detaylı okumak isterim , murat hocam nereye yazdıgını gösterir bize belki.

@silvershadow

Rust dedi:
@yusuf

detaylı okumak isterim , murat hocam nereye yazdıgını gösterir bize belki.

@silvershadow
Değerli Hocam;

Siz her kontağı kapattığınızda sileceklerin kıpırdaması veya farklı yükseklikte kalmasının nedeni;

Silecek lastiklerinin her daim tek taraflı aşınmasını önlemek için lastiklerinin yönünü otomatik olarak düzenli aralıklarla değiştirmeye yarayan bir özelliktir. Bu şekilde belli bir düzende her iki taraf da eşit aşınmış olacaktır. :'(

hocam kontagı kapatırken değil sürüş sırasında yaşıyorum , sağ taraf yüksekte kalıyor bazen . böyle gözüme gözüme batıyor. tekrar çalıştırınca yerine geçiyor.

@silvershadow

Rust dedi:
hocam kontagı kapatırken değil sürüş sırasında yaşıyorum , sağ taraf yüksekte kalıyor bazen . böyle gözüme gözüme batıyor. tekrar çalıştırınca yerine geçiyor.

@silvershadow
Değerli Hocam;

Tam göz seviyesinden bir fotoğraf paylaşır mısınız?

Haklı olabilirsiniz belki de..

Bir keresinde ben de kontak kapalıyken silecekleri yukarı kalkmış buldum fazlasıyla.

Sonradan hatırladım...

Altını silmek isteyince kaldırdığım esnada bırakmışım öylece.. O da öyle biraz yüksekte kalmış..

Biraz elle aşağıya bastırmayı deneyiniz. Biraz boşluğu olabiliyor bazen..

tekrar oldugunda çekeyim hocam , sabah ben de araca bindigimde yine yukarıdaydı . camı  temizledim , yerine gitti.

@silvershadow

bugün şöyle bir olay yaşadım;

akşamdan silecekleri servis konumuna alıp dikmiştim. sabah gelip indirdim ve sol sileceğin ön camın siyahlı kısmında hatta plastik çerçeveye dayalı durduğunu gördüm. bu baksettiğim pozisyon normalde sileceğin bıraktığı izden daha ilerisiydi. ben de birisi kola çarpmış falan diye sövüp 2 tık yaptım ve izin olduğu yere aldım manuel olarak. çok güzel bir hisle geçiyor bu arada hiç zorlanma olmadı. 2 silecek birbirine bağımlı hareket ediyor. umarım bunun bi zararı olmamıştır.

her neyse; kontağı açıp servis konumundan çıkardım. aşağı gittiler. sonra yolda su sıktım ve baktım ki silecekler bu sefer de normalde bıraktığı izden daha geride kalmaya başlamışlar. yani daha az dik pozisyona gelip geri dönüyorlar.

iş yerine varip servis pozisyonuna aldım bu sefer yine eski izinden daha geride, yani daha az dik pozisyonda kaldılar. bu sefer de 2 tık ileri itip normal konumuna aldım.

biraz önce misafirlikten dönerken cama su sıktım ve...

yine eski izinden geride kalıyorlar.

bu savaşa ne kadar devam etmeliyim? sileceklerime ne oldu fikri olan, anlattığımdan bişey anlayan var mı? :)

bugün şöyle bir olay yaşadım;

akşamdan silecekleri servis konumuna alıp dikmiştim. sabah gelip indirdim ve sol sileceğin ön camın siyahlı kısmında hatta plastik çerçeveye dayalı durduğunu gördüm. bu baksettiğim pozisyon normalde sileceğin bıraktığı izden daha ilerisiydi. ben de birisi kola çarpmış falan diye sövüp 2 tık yaptım ve izin olduğu yere aldım manuel olarak. çok güzel bir hisle geçiyor bu arada hiç zorlanma olmadı. 2 silecek birbirine bağımlı hareket ediyor. umarım bunun bi zararı olmamıştır.

her neyse; kontağı açıp servis konumundan çıkardım. aşağı gittiler. sonra yolda su sıktım ve baktım ki silecekler bu sefer de normalde bıraktığı izden daha geride kalmaya başlamışlar. yani daha az dik pozisyona gelip geri dönüyorlar.

iş yerine varip servis pozisyonuna aldım bu sefer yine eski izinden daha geride, yani daha az dik pozisyonda kaldılar. bu sefer de 2 tık ileri itip normal konumuna aldım.

biraz önce misafirlikten dönerken cama su sıktım ve...

yine eski izinden geride kalıyorlar.

bu savaşa ne kadar devam etmeliyim? sileceklerime ne oldu fikri olan, anlattığımdan bişey anlayan var mı? :)
Hocam az aşağı az yukarı siliyorsa devam :)

Hocam az aşağı az yukarı siliyorsa devam :)
peki niye ayarı kaçtı bu arkadaşın o yüzden inatlaşıyorum ben. eski izi ne güzeldi. şimdi aşağıdan yukarıya doğru birbirinden uzaklaşan 2 tane paralel olmayan çizgi var.  8|

bi de benim profil resminin altındaki mavi kare içindeki soru işareti gözüme ilişip duruyor  s=s20

peki niye ayarı kaçtı bu arkadaşın o yüzden inatlaşıyorum ben. eski izi ne güzeldi. şimdi aşağıdan yukarıya doğru birbirinden uzaklaşan 2 tane paralel olmayan çizgi var.  8|

bi de benim profil resminin altındaki mavi kare içindeki soru işareti gözüme ilişip duruyor  s=s20
Hocam profilinizin ekran görüntüsünü alayım. Bir de bence camı iyice silin tek iz kalsın  8D

Geri
Üst Alt