Ön tampon sürtme ve göçük

İsim
Talha
Değerli hocalarım bugün aracım kardeşimdeydi o da dikkatsizlik sonucu ufak bir kaza atlatmış. Açıkçası gerek bayram üstü olması gerekse herşeyi abartarak aracın kaydına geçirmeleri sebebiyle dışarıda yaptırmayı planlıyorum. Diğer konuları okudum bi kaç yer özellikle tavsiye edilmiş fakat sizin görüşlerinizi ve önerilerinizi almak istiyorum. İstanbul geneli tavsiye edebileceğiniz yer var mı? 

Teşekkür ederim

IMG_8654.jpg

IMG_8655.jpg

IMG_8656.jpg

IMG_8657.jpg

Geçmiş olsun tampon problem olmaz boyanır tertemiz olur,değer kaybı yaşanmaz. Çamurluk göçük düzeltme yaptırın tabiki iyi bir ustayla belli bile olmaz.

Geçmiş olsun. Diğer konularda tavsiye edilen yerlerin hepsi de iyi. Maslak Sanayide MTC ve RS Servis ve Özlem Oto idi hatırladıklarım. Diğerleri de iyi çünkü tavsiye eden arkadaşlar tecrübelerine göre yazmışlar zaten.

Hatırlatma:

Sağ tampon braketiniz kırık olabilir, çok pahalı bir parça değil.

Sağ far ayaklarınız da kırık olabilir. Yetkili servis dışında onarım yaptıracak iseniz farı tamir ettirmeyi göze almalısınız. Tampon tamiri gibi farı da tamir eden yerler var. Ya da yetkili servlse verlrseniz değişim yapılır.

Sağ ön çamurluktaki ezik en rahat giderilecek bölgede. Gerekirse söküp düzeltirler.

Tekrar geçmiş olsun. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Heisenbberg hocam geçmiş olsun ama ufak bir sitem edicem forumdaş arkadaşlarıma böyle basit şeyleri kafaya takıyorlar araçta hiç bir şey yok ki. tampona rütuş çamurluğu öyle bıraksanız da sorun değil.. illada yaptırmak istiyorsanız boyasız küçük onarım yaptırın.ALLAH beterinden esirgesin

@Heisenbberg hocam geçmiş olsun ama ufak bir sitem edicem forumdaş arkadaşlarıma böyle basit şeyleri kafaya takıyorlar araçta hiç bir şey yok ki. tampona rütuş çamurluğu öyle bıraksanız da sorun değil.. illada yaptırmak istiyorsanız boyasız küçük onarım yaptırın.ALLAH beterinden esirgesin
:000042-medium:  doğru söylüyorsunuz hocam aslında. Amin..

@Heisenbberg Hocam geçmiş olsun. Kafaya takacak herhangi bir şey yok araçta. Size ve sevdiklerinize bir şey olmasın yeter. :)  

Önce iyice silin diğer araçtan gelen boyalar çıksın, geri kalanını rötuş boyasıyla halledersiniz. Çamurluğa elletmeye bile gerek yok bence. 

Bunun çok daha büyüğü bir göçük için 50 Tl'ye boyasız hallederim 1 saatte demişti. Eğer yaptıracaksanız fiyat ve zaman olarak fikir verir umarım.

@Heisenbberg Hocam geçmiş olsun. Kafaya takacak herhangi bir şey yok araçta. Size ve sevdiklerinize bir şey olmasın yeter. :)  

Önce iyice silin diğer araçtan gelen boyalar çıksın, geri kalanını rötuş boyasıyla halledersiniz. Çamurluğa elletmeye bile gerek yok bence. 

Bunun çok daha büyüğü bir göçük için 50 Tl'ye boyasız hallederim 1 saatte demişti. Eğer yaptıracaksanız fiyat ve zaman olarak fikir verir umarım.
Teşekkür ederim değerli hocam dediğiniz gibi rötuş boyasıyla hallettim, zımpara kaldı. Dediğiniz gibi göçüğüde halledeceğim. Tekrar sağolun.

@Heisenbberg Hocam geçmiş olsun, benzer tatsız bir durum çok yakında benim başıma gelmişti, bunlar halledilebilir problemler, @arfkync @fcsrn hocalarımın dediği gibi allah beterinden korusun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Heisenbberg öncelikle geçmiş olsun. Allah başka keder vermesin.

tampon pasta/cila ve sonrasında rötuşla hallolur. far oynamıyorsa ayaklarında kırık yoktur, varsada far tamiri yapan yerler var. fardaki çizik pasta/cila ile hallolur. çamurluktaki göçük ters yerde, çizgi yerinde olduğundan boyasız göçük düzeltme ile halledilir, fakat %100 olmaz, hafif belli olur. Kaporta üzerindeki düz zeminlerde %100 oluyor.

@Heisenbberg Hocam geçmiş olsun, benzer tatsız bir durum çok yakında benim başıma gelmişti, bunlar halledilebilir problemler, @arfkync @fcsrn hocalarımın dediği gibi allah beterinden korusun.
Teşekkür ederim hocam ilginize, sağolun

@Heisenbberg öncelikle geçmiş olsun. Allah başka keder vermesin.

tampon pasta/cila ve sonrasında rötuşla hallolur. far oynamıyorsa ayaklarında kırık yoktur, varsada far tamiri yapan yerler var. fardaki çizik pasta/cila ile hallolur. çamurluktaki göçük ters yerde, çizgi yerinde olduğundan boyasız göçük düzeltme ile halledilir, fakat %100 olmaz, hafif belli olur. Kaporta üzerindeki düz zeminlerde %100 oluyor.
Teşekkür ederim hocam ilginize, rötuşu yaptım biraz daha bekleyip zımpara yapacağım bakalım inşallah başarılı olurum. Farda çok büyük bir problem yok gibi biraz daha inceleyeceğim. Dediğiniz gibi biraz belli olacaktır bu göçük sağlık olsun Allah hepimizi daha kötülerinden korusun.

Geri
Üst Alt