Golf 7'de İç Gürültü Ölçüm sonuçları

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf 7'de İç Gürültü Ölçüm sonuçları

Bağımsız araştırma kuruluşları tarafından yapılan ölçümlere göre :

Ekran Alıntısı.PNG

Dilerseniz Bu ve diğer markaların modellerinin tamamını da bulabileceğiniz site burada: http://www.auto-decibel-db.com/index_kmh.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu arada gürültü ile ilgili entersan bir durum:

Araç tescil belgesinde yazan resmi ölçümlere göre:

Araç dururken ...................3750 devir/dakika 72 desibel.

Araç hareket halindeyken....3750 devir/dakika 70 desibel.

Genel kanaatin tam  tersi bir durum... Gel de bu işin içinden çık...

Arkadaslar bu is icin reel verilere ulasmak cok kolaymis.

Arac ici ses olcumu icin hazirlanan bir yüksek lisans tezi.

Bende hazirladigim icin kendi konumda gecen senelerde ne kadar kuvvetli bir kaynak olacagini tartismasiz soyleyebilirim. Tezi komple paylasmak belki uygun olmayabilir diye fotograflarini paylasayim. Ve boylece belki kulaktan dolma dedigimiz bilgiler biraz silinir ve gercek bilgileri hep beraber ogrenebiliriz.

e2792e88256b02881a2d15d4943e726a.jpg

39ffa86188de03e71815e53cd9982720.jpg

582edfd9d4b2d97b18506d576cb60ad2.jpg

8deac67f13cc27f0f92bae37b2f2738d.jpg

b22890ba4c27c2dbb0e42d5cf7d7e6aa.jpg

b666e70f0bb2939958d1f82cd6474abf.jpg

5c25ad77fa10c631207ae59b4e7124b9.jpg

Su verileri inceleyince hangi motor? Hangi araç nasil iceri ses veriyor ogrenmis oluruz. Rolantiden sonra hiz arttikca enteresan sekilde dizel daha sessiz mesela ben bunu yeni ogrendim.

Bir linea ile golfun bariz farki var ama.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bazen çok yavaş yavaş gittiğim yerler oluyor gün içinde. Tam o sırada önümde yürümekte olan yayanın arkadan geldiğimi duymadığı komik anlar oluyor.

Korkmasınlar diye kornada çalamıyorum, çaresiz kalıyorum :)  Yanında usul usul geçerken birden irkilenler, istifini bozmadan yürümeye devam edenler oluyor.

Sessizlik Golf'te standart. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bazen çok yavaş yavaş gittiğim yerler oluyor gün içinde. Tam o sırada önümde yürümekte olan yayanın arkadan geldiğimi duymadığı komik anlar oluyor.

Korkmasınlar diye kornada çalamıyorum, çaresiz kalıyorum :)  Yanında usul usul geçerken birden irkilenler, istifini bozmadan yürümeye devam edenler oluyor.

Konuyla alakalı değil ama yayadan çağrışım yaptı,

Her fırsatta yayalara yol veririm,tali yoldan çıkan veya tali yola giren araçlara da .  Arkamdakilerin hiç hoşuna gitmez tabiii(arkadan gelenin bana çarpmayacağı güvenli durumlarda,çünkü insanların beyinlerinde öndeki araç yayaya yol verir algısı yok)

Bu R da daha keyifli olur,bazen tam atağa geçmişken kaldırımda bir yaya görüp ani fren yaparım ve el işaretiyle geç derim.Yaya o şaşkınlıkla geçer.

Asıl keyifli olan yayalara yol verdikten sonra,(hele de gençler varsa) R la bir topuklamak ve dikizden kafalarını çevirişlerini görmek müthiş...

@Umut hocam R'da da insanın canı sıkılır yav. Roket Mode'a alınca çitilemediğiniz araba kalmaz. Zevk vermez belli bir süre sonra, ara ara yapın :)

Bir keresinde ben de koy meydanindan geciyordum iki tane yasli amca kahvenin onunde yolun ortasinda sohbete dalmis konusuyorlardi geldigimi ne gordu ne duydular. 30 saniye kadar bunlardan iki metre otede.bekledim cekilsinler diye. Korna da calamadim yasli amcalar ayip olur diye. Bekledim sonunda kahvedekiler seslendi de bir irkilmeyle farkettiler sonra yol verdiler. O zaman ben dr.disaridan cok sessiz oldugunu farketmistim.

Bir keresinde ben de koy meydanindan geciyordum iki tane yasli amca kahvenin onunde yolun ortasinda sohbete dalmis konusuyorlardi geldigimi ne gordu ne duydular. 30 saniye kadar bunlardan iki metre otede.bekledim cekilsinler diye. Korna da calamadim yasli amcalar ayip olur diye. Bekledim sonunda kahvedekiler seslendi de bir irkilmeyle farkettiler sonra yol verdiler. O zaman ben dr.disaridan cok sessiz oldugunu farketmistim.
Golf = Kütüphane :)

Geri
Üst Alt