Golf 7 Doğru lastik basıncı ne olmalıdır?

mandufla dedi:
Benim aracın kapısında 41 ps yazıyor ya. Yuh 41 ps nedir. Bilemedim.
Hocam orada yazan değer ağırlığa göre ve yola göre yazıyor. O değer araç full dolu iken ve uzun yol değeridir. Yine bile fazla geldi bana :)

yusuf dedi:
Hocam orada yazan değer ağırlığa göre ve yola göre yazıyor. O değer araç full dolu iken ve uzun yol değeridir. Yine bile fazla geldi bana :)
Yusuf Hocam yanlış hatırlamıyorsam ki yarın foto alacağım en düşük rakam 34 veya 35 ps idi. Bu da bana fazla geldi şahsen.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benimde merak ettiğim birşey var aslında. Onu da buradan sorayım. Çukurlara düştüğümüzde daha az problem ve zarar için yüksek lastik basıncı mı düşük lastik basıncı mı daha uygundur ?

silverknight dedi:
Benimde merak ettiğim birşey var aslında. Onu da buradan sorayım. Çukurlara düştüğümüzde daha az problem ve zarar için yüksek lastik basıncı mı düşük lastik basıncı mı daha uygundur ?
Hocam orta ayarı tutturmak lazım. Yüksek olursa da kötü düşük olursa da. O anki ağırlığa göre uygun basınçta olmalı.

Hocam araçta sürekli iki kişi ve bagaj dolu geziyorum. Ortalama ne kadar olması lazım daha sert mi olması lazım lastiklerin ?

yusuf dedi:
Hocam orta ayarı tutturmak lazım. Yüksek olursa da kötü düşük olursa da. O anki ağırlığa göre uygun basınçta olmalı.
Anladım hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. 2 kişi oluyoruz genelde araçta. Bagajda da 1-2 el çantası olur maksimum. 32 olarak ayarladım en son. Şu anlık böyle devam ediyoruz bakalım :)

Jant lastik ebatına göre ps ayarı olmalı diye düşünüyorum.ben 195 lere araç boşta olsa doluda olsa hep 32 ps.kapılardada yazıyor genelde benzinliklerdede tabela oluyor.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kış lastiğinde basınçları aynen devam mı ettirmeliyiz acaba?

mandufla dedi:
Yusuf Hocam yanlış hatırlamıyorsam ki yarın foto alacağım en düşük rakam 34 veya 35 ps idi. Bu da bana fazla geldi şahsen.

Yusuf hocam dün bahsettigim fotoyu aldım. Gerçi @silvershadow Murat Hocamın verdiği linki okudum ve donanıma göre bile değişiklik gosterebildigini öğrendim.

Özetle ben lastikci ile falan uğraşmayacagim. Kendime basınç ölçer alacağım.

1623_6053496020df5f6b59b568bd6994c4281764da96.jpg

Bu aralar hava değişiminden dolayı lastik basınçlarını sık kontrol etmekte fayda var,2 hafta önce 36psi yaptığım lastikler 34psi olmuştu benim için düşük(minimum 36 psi olmalı) bir değer ama asıl söylemek istediğim şey lastiklerim kış lastiği değil ve havaların soğumasıyla birlikte araç patinaja düşmeye başladı.Yol tutuş ve fren mesafeside etkileniyor.Özellikle launch kontrol(0-100 hızlanmada) sıcak havadaki gibi performans olmuyor haliyle(yaz lastiği).Akşam gazlamadan önce 20 dk kadar yağ sıcaklığının artması ve lastiklerin ısınmasını bekledim(tin tin sağ şeritten),bu hepimiz için geçerli soğuk havalarda aksiyona başlamadan önce lastikler biraz ısınmalı.Kısa mesafelere gidip geldiğim için,yağ ve lastik ısınana kadar zaten gideceğim yere varmış oluyorum,ben de acısını 24:00 dan sonra kurt adama dönerek çıkarıyorum... 8D

Ben lastik basınçlarını dün 32 olarak ayarladım, düşük mü acaba s=alala

gdervisoglu dedi:
Ben lastik basınçlarını dün 32 olarak ayarladım, düşük mü acaba s=alala
Kışlıkları takarken benimkileri 34 ayarlamışlardı ben de 30 a ayarlatmayı düşünüyüyorum.

Araçta yazan değer zaten 29. Kışlıklar daha çok şişirilir diye bir kural da yok bildiğim kadarıyla.

Geri
Üst Alt