Golf 7 Tek tuşla cam açma veya kapatma özelliğini geri getirme veya aktive etme

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Tek tuşla cam açma veya kapatma özelliğini geri getirme veya aktive etmek

Tek tuşla cam açma veya kapatma özelliği eğer açma düğmesine farkında olmada fazla basarsanız camın tamamen açılması gerekirken, açılmadığı durumda...

Sıkıntı yaşadığınız cam düğmesini yeniden eski haline çevirmek için....

Camı tamamen kapatana kadar tuşu çekili tutunuz ve 5 sn süre ile tutmaya devam ediniz.

Siztem böylece resetlenecek ve camı tekrar açmak istediğinizde tek tuşla açma ve kapama fonksiyonu aktive olacaktır.

Bu özelliği otomatik yapamaz mıyız ? Mesela kilitleme düğmesine 1 defa normal bastığımızda tüm camların kapanmasını nasıl sağlayabiliriz ?

Maalesef Hocam böyle bir özellik bizim araçlarımızda bulunmuyor

İşte forum, işte cevap!

Teşekkürler üstadım, 2 dk da çözdüm sorunumu. Emeğine, bilgine sağlık

Bu sorunu sürekli yaşıyorum. 2-3 güne bir bu işlemi yapıyorum ama yine tek tuşla kapanma özelliği kendi kendine iptal oluyor. Başka yaşayan var mı bunu? Nasıl aşabilirim bu sürekli tek tuş kaldırmanın bozulma sorununu? 

Arkadaşlar bu konu ile ilgili başıma gelenleri uzun uzun başka bir başlık altında izah etmiştim. Ancak, bu başlığı görünce de dayanamadım.

Tek tuşla açıp kapatma fonksiyonunun inaktif olması durumuyla hem sağ hem de sol ön camlarda sık sık karşılaştım. Ben bu durumu çok kafaya taktığımdan mıdır nedir yoksa golfümü çok sevdiğimden midir bilmiyorum ama bana batmaya başlamıştı. En son Bornova servisinde yapılan kontrolde sol kapı cam motorunda arıza tespit edildi ve değiştirildi. Sonra sağ kapıda da olduğunu söyledim arıza kaydı alınmayınca çektiğim video kaydı üzerinden işlem yaparak sağ cam motoruda cüzi bir malzeme ve işçilik ücreti ile değiştirildi.

Şu anda çok rahatım. Allaha şükür hiç sıkıntı kalmadı.

(Tabi arada sırada ortaya sıkıntılar çıkmıyor değil..... Evin önünde akü bittiği için servis gelip aküyü değiştirdi. Saolsunlar çok da tamahkarlar hiç çok ücret almıyorlar sadece 1200 TL) 

@moonson bu motor değişimi sonrası sıkıntı tamamen çözüldü mü? Sonuçta 3 yaşında araç daha. Golf5 aracımda da oluyordu ama yaştan dolayı olur tamam diyordum. Ama golf 7 için ve daha 50 bin km deki araç. Yolcu camında yaşıyorum sadece bu sorunu 

@mustafacagri hocam benim problem görünürde tamamen düzeldi. Aslında servistekiler eğer bu konu sizi sıkmıyorsa döşeme açılmasın dediler ama ne bileyim çok sık tekrarlanmaya başlayınca değiştirilmesinin sorunun çözümü olacağına kanaat getirdim. Kalibrasyon ayarlaması (kapatıp 3-5 saniye basılı tutmaya devam etme) ile sorun çözülüyor ancak benim için geçici bir çözüm oldu. Çünkü gün içinde süreklilik arz etmeye başlamıştı.

İki gün önce 35 bin km'deki aracımın akü değişimi ile artık zaman geçtikçe, araç yaşlandıkça bu durumları olağan karşılamak gerekiyor gibi düşünmeye başladım.   

Bende cok degisik bir sorun gosterdi, sol surucu caminin kapanirken tamam ama acarken tek dokunusta acamiyorum.

Adaptasyon sorunu degil ama , bildiginiz indirirken tusun ikinci kademesi yok oldu ikinci tik yok.Kalkarken var ama inerken yok :D  

Bende cok degisik bir sorun gosterdi, sol surucu caminin kapanirken tamam ama acarken tek dokunusta acamiyorum.

Adaptasyon sorunu degil ama , bildiginiz indirirken tusun ikinci kademesi yok oldu ikinci tik yok.Kalkarken var ama inerken yok :D  
VAG araçlarında malesef bu durum çok sık yaşanıyor. Muhtemelen sürücü kapısındaki düğmeleri değiştirmen gerekecek :(  

Özellikle Skoda'larda çok fazlaca duydum ve gördüm malesef. Bozulanlar garantiden değişiyordu. 

bu parça

Ekran Alıntısı.PNG

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MSE şans mıdır bilemem ama aracı alalı 3 4 ay oldu şöför cam düğmesi sorunluydu aldığımda. Onu değiştirmiştim. Şimdi de yolcu cam düğmesi gitmiş. Önceki mk5 te de cam düğmesinin kavlama sorunuyla uğraşıyorduk. Bi cam düğmesi tutturamadılar golfte😁 golf8 den optimal seviyeye ulaşılacak galiba 😁

@MSE şans mıdır bilemem ama aracı alalı 3 4 ay oldu şöför cam düğmesi sorunluydu aldığımda. Onu değiştirmiştim. Şimdi de yolcu cam düğmesi gitmiş. Önceki mk5 te de cam düğmesinin kavlama sorunuyla uğraşıyorduk. Bi cam düğmesi tutturamadılar golfte😁 golf8 den optimal seviyeye ulaşılacak galiba 😁
Sizinki baya şanssızlık olmuş hocam :)  Ben 3 senedir alışamadım cam düğmelerinin tepkisine. Daha önce focus kullandım onda herşey çok netti. Şimdi tek tıkla kapanma olayı çalışıyor olsa dahi onun istediği hassasiyette dokunmayınca çalışmıyor :)  

Birde bu tek tıkla kapanma olayı kafayı yediğinde kumandadan camlar kapanmıyor ya. Uzaktan kapatamayıp Arabaya dönüp kontağı açıp camları kapatmak prestijimizi sarsıyor :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MSE 2 3 kere yaşadım ben de onu,😂😂 Allahallaaa böyle yapmazdı diyerek konuşa konuşa Bi güzel kontak çevrilip cam kapatılıyor 😂😂😂

• Beğen
Tepkiler: MSE

Bu konuyu birkaç gündür takip ediyorum şöyle bir durum var benim arabadada.Sağ ön camı kendi tarafımdan klimayı açmadan önce yarıya kadar indiriyorum kendi camımla beraber sonra sağ camı kapamak için tuşu çekiyorum cam 10cm kadar yukarı kalkıyor sonra yine tam aşaya kadar iniyor.Herzaman olmuyor ama çok garip.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt