Yeni siparişlerdeki Apple Car Play / Android Auto durumu

temmuz 2016 golf highline araçta, voice tuşu yok. mute tuşu var. direksiyondan voice tuşuna basınca sistem etkin değil gibi bir şey yazdı. cihazın model bilgisinin sonu 19b olarak yazıyordu. menude app connect falan yoktu. bilgisi olan varmıdır? 

@silvershadow @ansolak degerli ustadşar, anlasildigi kadariyla android auto'da sorun yok. tum masraflari odedikten sonra tum fonksiyonlar kullanilabiliyor. apple'da da durum boyle mi? rehber ve apple music (spotify degil) var yalniz navigasyon henuz desteklenmiyormus (VW Diyalog bugun telefonda soyledi)

AppleCarPlay icin bir navigasyon ekran goruntusu paylasabilecek olan var mi? Dunya gozuyle gormus olalim.

@trx ozellikle siparis formunda belirtilmedigi surece hak iddia edemiyoruz. benim de mart 2016. genel gecer verilen soz; 2015 yilinin 8. haftasindan sonra olmasi. Turkiye icin bu sadece sans. Sizde yoksa, verilen siparis formunda "bu calisir" sozu verilmediyse, hak da iddia edilemiyor (anladigim kadariyla).

Buyrun Apple CarPlay Navigasyonu. 10:42'den itibaren 

Arkadaşlar merhaba aklıma takılan bir soru diyelimki appconnetimiz açık benim iphonumda carplay menüsüde girdiğimde bağlanma seneklerinde wifi veya bluetooth yada yalnıca usb seçenekleri var.Şimdi sormak istediğim diyelimki araç golf7 ise illa usb aparat değişikliği yapmak yerine bluetootla bağlayamazmıyız.Yok olmaz ise neden bu bağlantı seçenekleri iphonumuzda yer alıyor.deneyen ve aydınlatabilecek varsa destek vermesini rica ederim.olursa şu usb aparak değiştime olayı ortadan kalkmış olur.ben wifi ve blutoothu açtığımda telefonum cihaz araması yapıyor bence olmalı ama deneyecek araba yok malesef

image.png

Arkadaşlar merhaba aklıma takılan bir soru diyelimki appconnetimiz açık benim iphonumda carplay menüsüde girdiğimde bağlanma seneklerinde wifi veya bluetooth yada yalnıca usb seçenekleri var.Şimdi sormak istediğim diyelimki araç golf7 ise illa usb aparat değişikliği yapmak yerine bluetootla bağlayamazmıyız.Yok olmaz ise neden bu bağlantı seçenekleri iphonumuzda yer alıyor.deneyen ve aydınlatabilecek varsa destek vermesini rica ederim.olursa şu usb aparak değiştime olayı ortadan kalkmış olur.ben wifi ve blutoothu açtığımda telefonum cihaz araması yapıyor bence olmalı ama deneyecek araba yok malesef/monthly_2016_08/image.thumb.png.fd4c9b378c249d09f45373f15c5ac122.png
Bu gördüğünüz resim. Carplay ile baglanti kurulduktan sonra sesli komut calistirabilirsiniz(apple da bu siri oluyor)

Anlamina geliyor.

Arabanin ekranina görüntü aktariyorsunuz uygulama calistiriyorsunuz suanki arac teknolojisi ile sadece kablo ile aktariliyor. Wifi bluetooth mümkün degil. Golf degil hicbir arabada yok bu suan. Ileride belki yapilir. Miracast tarzi birseyle oda cok sarj yer yine sıkıntı.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaslar selamlar,

Bugun VW servisine Car Play icin mail attim. Bana asagida belirttigim linki atip, ucretin 1077+100 TL iscilik oldugunu soylediler. Benim anlamadigim kisim verilen linkte TR yi sectiginizde neredeyse hic bir ozelligin acilmiyor oldugunu gostermesi (Ozellikle Apple Car Play). Bu islemi yaptiran arkadaslarin bana bilgi vermesini rica ediyorum. Apple Car Play acilmiyorsa ne icin 1077+100 TL verecegim anlamadim :)  Tesekkurler simdiden.

http://volkswagen-carnet.com/int/en/start/availability.html 

Arkadaslar selamlar,Bugun VW servisine Car Play icin mail attim. Bana asagida belirttigim linki atip, ucretin 1077+100 TL iscilik oldugunu soylediler. Benim anlamadigim kisim verilen linkte TR yi sectiginizde neredeyse hic bir ozelligin acilmiyor oldugunu gostermesi (Ozellikle Apple Car Play). Bu islemi yaptiran arkadaslarin bana bilgi vermesini rica ediyorum. Apple Car Play acilmiyorsa ne icin 1077+100 TL verecegim anlamadim [emoji4] Tesekkurler simdiden.

http://volkswagen-carnet.com/int/en/start/availability.html 
Hocam ilgili konuda bilgi mevcut.

Forumda cok karıştırılıyor bu verdiginiz link car-net ile alakali.

Apple carplay veya android auto ise bir bağlantı bicimidir.

Car-net bmw nin "connected drive" ozelligine benzer ve online uygulamalar ile arac bilgilerine ulasmanizi veyahut mudahale etmenizi saglar.

Yaptıran ve calisan forumdaslarimiz var benim gibi.

Yaptirin korkmadan.

anladığımız bizim ülkede pek bir faydası yani çok fonksiyonundan faydalanılmıyor mu ? mesela komşularımızda daha fazla, yada bu link yanlış mı gösteriyor ?

@ansolak Hocam ilginiz için çok teşekkürler. Yaptırayım fakat anlamadığım kısım bu 1077 TL lik uygulama ile Apple Car Play özelliği gelecek mi? Car Net olarak yanlış mı anladı beni servis tam emin olamadım. 

@ansolak Hocam ilginiz için çok teşekkürler. Yaptırayım fakat anlamadığım kısım bu 1077 TL lik uygulama ile Apple Car Play özelliği gelecek mi? Car Net olarak yanlış mı anladı beni servis tam emin olamadım. 
Hocam yaptiracaginiz seyle su acilacak.

23682ee218c2704a6f2ab73817f33a69.jpg

İlgili konuda yaziyor. Su 3 secenegi incelediginizde apple carplay oldugunu goreceksiniz.

Golf araclar icin usb soketide değişiyor servise soyleyin anlarlar. 1500 e maloluyor totalde.

Ayrica apple türkiye kismina girince carplay in artik Türkiye de desteklendiği nide görürsünüz. Kullandigim aracta android auto yu yaklasik 6 aydir kullaniyorum. Yeni bir dostum yaptirdi usb ile beraber kullaniyor.

Cihaziniz uyumlu ise navigasyon icin 1500 tl hicbirsey hemde telefonda rahatca guncelledigimiz. Whatsapp uzerinden konum atilinca direk baglayip gidebildigimiz.

Resim kendi aracimdan cekildi.

Skoda Superb de Apple Car play i kullanıyoruz sıkıntı yok ama Androidle bir türlü bağlantı kuramadık nedir bunun yöntemi?

Android cihazların belli bir standarti yok hocam. Desteklemiyor olabilir cihaz.
Android Auto nun google playda uygulaması var fakat nedense ülkemizde desteklenmiyor. Bende APK olarak farklı bir yerden indirdim ve kurdum telefona Gayet güzel çalışıyor Navigasyon müzik hava durumu gibi uygulamaları araç ekranında görebiliyoruz. Şimdide Mirrorlink e uğraşıyorum.

Geri
Üst Alt