Yeni siparişlerdeki Apple Car Play / Android Auto durumu

sh3lt3r

Yeni Üye
merhaba arkadaslar,

bildiginiz uzere apple car play ve android auto cikmazi devam ediyor. bugune kadar turlu turlu yalanlarla kandirdilar. turkiye destegi yok deniyor; bircok markada var. forumda su an golf sahibi olup kullanan da var. yalniz nasil oldu, nasil actirdilar, kim nasil kullaniyor net degil. kullanabilenlerin paylasim yaptigi tek bir duzgun baslik da malesef yok.

son birkac ay (belki de birkac hafta) gerceklesen siparisler arasinda, siparis formunun birinde apple car play satiri gordum. sanirim artik siparise eklenebiliyor.

malum dogus, apple car playi beceriksiz ve basiretsiz yoneticileri yuzunden bu isi yuzune gozune bulastirdigindan ve hayatimizda buyuk yer alan akilli telefonlari sacma sapan aparatlarla klima havalandirmasina takmak istemediginden vw'den siparis vermek istemiyorum.

multimedia basligi altinda bu konu bir yandan devam ediyor yalniz merak ettigim apple car play'i/android auto'yu siparisine ekletip, yeni siparisini teslim alip, direkt kullanabilen var mi?

ilginiz icin tesekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MaDOnion ekletmişti sanırım o opsiyonu fakat o siparişi iptal edip Tiguan aldı. 

Ben opsiyon ekletmedim fakat geri görüş kamerası eklettim sonradan açtırmayı düşünüyorum açtırdığımda mutlaka paylaşım yapacağım. En son 1200 TL civarı bir ücret konuşuluyordu. Benim bildiğim bir aktivasyon kodu alınıyor fabrikadan, daha sonra o kod serviste girilerek aktifleştiriliyor. Apple cihazlar için USB soketinin değişmesi gerekiyor. 

Benim cihaz 21A fakat bayi Türkiye desteği yok diyor şuan :)

Evet bende bu sorunun cevabını merak ediyorum. Geri görüş kamerası ve voice tuşum mevcut etkinleştirme gerekiyor. İphone kullanıyorum sanırım usb girişi de değişmesi gerekicek, yapan arkadaslarımız abilerimiz varsa bizi aydınlatabilirlerse sevinirim. 1500 tl gibi bir fiyat bizi bekliyor sanırsam. :)

Evet bende bu sorunun cevabını merak ediyorum. Geri görüş kamerası ve voice tuşum mevcut etkinleştirme gerekiyor. İphone kullanıyorum sanırım usb girişi de değişmesi gerekicek, yapan arkadaslarımız abilerimiz varsa bizi aydınlatabilirlerse sevinirim. 1500 tl gibi bir fiyat bizi bekliyor sanırsam. :)
evet hocam 1500 tl civarı bir fiyata bu güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Bana bayi suan TR destegi olmadigini soyledi, hic sifre vs ile acilabiliyor dahi demedi.

Arkadaslr golf siparisi verdigimde appconnect(400₺ civari) & usb degisimi(150₺ civari) + geri gorus kamerasi ekletmistim ancak appconnectsiz comfortline tiguan kismet oldu  :000074-medium:  ah su hanimlar....

Bana bayi suan TR destegi olmadigini soyledi, hic sifre vs ile acilabiliyor dahi demedi.
Bayi sallamis.

Bayi cahil.

Bu iki secenekten biri var bu durumda.

Aylardir kullaniyorum cok ta memnunum.

Navigasyon icin telefon elinizde cok riskli.

Telefon tutucuyu arabaya hic yakistiramam.

Aftermarket birsey alsaniz hem orjinalligi hemde navigasyonun kalitesi acisindan dezavantajli

Google maps gibisi yok.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bayi sallamis.

Bayi cahil.

Bu iki secenekten biri var bu durumda.

Aylardir kullaniyorum cok ta memnunum.

Navigasyon icin telefon elinizde cok riskli.

Telefon tutucuyu arabaya hic yakistiramam.

Aftermarket birsey alsaniz hem orjinalligi hemde navigasyonun kalitesi acisindan dezavantajli

Google maps gibisi yok.

Peki nasil oldu surec? Bunu merak ediyoruz.

21A ve 21B li cihazlar için 1274 liraya açılabiliyor. App-Connect'i iPhone ile kullanmak için istenen toplam ücret 1690 lira civarı. Bu bilgileri temmuz ayının sonunda, Ankara/Çankaya doğuşotodan aldım. Türkiye'de App-Connecti açan ilk yer, açmayı bilen nadir yerlerden olduğunu iddia ediyor bu bayinin servisi.

Edit: Siparişi verdikten 3 hafta sonra geliyor aktivasyon kodu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

21A ve 21B li cihazlar için 1274 liraya açılabiliyor. App-Connect'i iPhone ile kullanmak için istenen toplam ücret 1690 lira civarı. Bu bilgileri temmuz ayının sonunda, Ankara/Çankaya doğuşotodan aldım. Türkiye'de App-Connecti açan ilk yer, açmayı bilen nadir yerlerden olduğunu iddia ediyor bu bayinin servisi.Edit: Siparişi verdikten 3 hafta sonra geliyor aktivasyon kodu.
Biz actirdik ilk

kendilerinin birsey bildigi yok herzamanki gibi.

Sonra satis müdürü ve yedek parcadakiler ballandira ballandira anlatiyorlar. Youtube da oynatacak yakinda fln diyorlar.

Bende ilk kez onlara gicik olduğum icin Etimesgutta actirdim. Ilk kez oldugu icin iside ben ısrarla ogrettigim icin iscilikte baya bir indirime gittiler. Yapilirken arac basindaydim. Murat hocamin attigi linkte hersey mevcut.

Geri
Üst Alt