DÖNÜŞLERDE GELEN TIKIRTI SESİ

GUL

Üye
İsim
Yusuf
İyi günler herkese,

Aracımı pazartesi sabahı avek otomotiv e balata uyarısı verdiği için servise gittim, daha öncedende rahatsız eden dönüşlerde gelen tıkırtı sesini bildirdim usta ile yola çıktık sesi duydu usta fakat çözüm bulunamıyor. Garantiden aksları değiştirmelerine rağmen hala problemi bulamamışlar. Araç ile ilgili çalışmanın sürdüğünü söylüyolar yarın akşama kadar yapmaya çalışacagız olmassa alırsınız aracı müsait zamanınızda tekrar getirirsiniz dediler. (Arac lazım oldugunu söylediğimden dolayı söylediler onu yani kötüleme maksadım yok yanlış anlaşılmasın.) Daha önce böyle bi problem yaşayan oldumu yardımcı olabilirmisiniz?

Hocam nasıl bir ses ?  Ptesi teslim aldığım aracımda dönüşlerde sanki bir taş sert plastik yüzeyde yuvarlanıyormuş gibi ses oluyordu. Sonra farkettimki ergoactive koltuğun altına kaçan taşlar yapıyormuş. 

İyi günler herkese,

Aracımı pazartesi sabahı avek otomotiv e balata uyarısı verdiği için servise gittim, daha öncedende rahatsız eden dönüşlerde gelen tıkırtı sesini bildirdim usta ile yola çıktık sesi duydu usta fakat çözüm bulunamıyor. Garantiden aksları değiştirmelerine rağmen hala problemi bulamamışlar. Araç ile ilgili çalışmanın sürdüğünü söylüyolar yarın akşama kadar yapmaya çalışacagız olmassa alırsınız aracı müsait zamanınızda tekrar getirirsiniz dediler. (Arac lazım oldugunu söylediğimden dolayı söylediler onu yani kötüleme maksadım yok yanlış anlaşılmasın.) Daha önce böyle bi problem yaşayan oldumu yardımcı olabilirmisiniz?
Hocam bende babamın Audi aracını 50000km'de rot balansa götürdüğüm de usta "dönüşlerde ses yapar salıncak burçları boşluk yapmış değiştirmen lazım" demişti. Sizinki de titreme, vurma gibi bir ses ise salıncak burçlarından kaynaklanabilir.

Direksiyonu çevirdiğinizde geliyorsa, özellikle park manevralarında tıkır tıkır direksiyondan geliyorsa. Amortisör takozu ve bilyalarının değişmesi gerekiyor. @GUL

servis 6 gün sonunda 16.8 lt ortalama ile 60 km yaparak aracı teslim etti sağolsunlar verilen bilgi kağıdında ne değiştigi yazıyor FullSizeRender.jpg

Benim araçta da kasislerden geçerken veya yüksek zemine çıkarken -özellikle direksiyon sağa ya da sola çevrili şekilde yüksek zemine çıkarken- gacır gucur sesler geliyor ve çooook rahatsız oluyorum, servis kronik falan deyip geçiştiriyor sanki.. Daha önce böyle bir sorun yaşamış olan ya da halen yaşamakta olan var mı acaba ? 

Bahsettiğim sesi bu akşam ya da yarın sabah kaydetmeye çalışıp başarılı olabilirsem burada paylaşacağım.

@EMRAH ATTS

@Balistique

@FurcHT

@GUL

bende aynı zamanda kasisten gecerkende gıcırtı sesi geliyodu çözüldü bilginize @MSE

Geri
Üst Alt