Dsg p konumuna alınca gelen tak ses

@fcsrn gittim servise gösterdim içim rahat etsin diye sorun yık sesi r ye alınca normal dedi bu ses 
Hocamvites P den R ye alırken hafifde eğim varsa ve frene yarım basarsanız oluyor debriyajlı arabada tam debriyaj yapmayınca gelen vuruntu sesi , aynı şeyden bahsediyorsak frene daha güçlü basarak denemenizi tavsiye ederim

Sent from my iPhone using Tapatalk

@fcsrn gittim servise gösterdim içim rahat etsin diye sorun yık sesi r ye alınca normal dedi bu ses 
Değerli Hocam 

Biz de içiniz rahat etsin diye engellemek istemedik açıkçası. 

İlk zamanlar alışana kadar böyle endişeler haklı olarak oluyor.

Golfünüzle mutluluğunuz daim olsun :)

Arkadaşlar arkadaşımda 1.4 dsg var ondaki ses yok denecek kadar az benim bariz sesi duyuyorum servis normal dedi açıklaması senin araç 1.2 o yüzden böyle ses cıkıyor acaba sizin araçlarda oluyormu 

Merhaba bu normal birşeymiymiş ilerleyen zamanda problem oldu mu ses geçti mi ya da çözüm yolu bulundu mu

Moderatör tarafında düzenlendi:
hayır hocam normal değil.Almanya ile mesajlaştım cevap geldi ve içelemeye alacaklar aracı.

İkinci dsg polo muz böyle bir ses duymadık

Hocam 1.2 tsi dsg 2016 üretimli araçlarda bu ses geliyor.2015 2014 bu ses yok.Anlamadığım durum 1.4 tsi yada 1.6 tdi motorlarda böyle bir ses yok.Almanya doğuşu sıkıştırmış doğuşta beni aradı yarın detaylı bakacaklarmış.

Acil yardım..arkadaşlar 1.2 dsg golf aracımda park ederken vitesi p konumuna aldığımda tak bir ses geliyor.Aynı şekilde hareket etmeden D  konuma alıp tekrar p konumuna aldığımda ses gelmiyor aracı geri alıp tekrar ileri aldığımda p konumuna getirdiğimde yine tak sesi geliyor Bı düz zeminde yapıyor bu problem mi yoksa normal bişeymi anlayamadım bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılar.
Sesi fark ettiğiniz veya tecrübe ettiğiniz zemin eğimli mi hocam  

Video yükledim hocam.
Hocam vites konum problemi gibi gözüküyor , hiç cihaza bağlayıp (vag- com vb.) vites konum sensörü sorgulaması veya arıza sorgusu yapıldı mı ? Çünkü vites konum sensörü Vites kolunun “P” ve “N” konumuna getirilmesi durumunda, marş motoruna akım verilmesi'ni de sağlar , sensördeki problem geçici akım verip çekerek marş motoruna da etki edebilir. Bu sadece benim fikrim ama bi sorgulamanızda fayda var diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam vites konum problemi gibi gözüküyor , hiç cihaza bağlayıp (vag- com vb.) vites konum sensörü sorgulaması veya arıza sorgusu yapıldı mı ? Çünkü vites konum sensörü Vites kolunun “P” ve “N” konumuna getirilmesi durumunda, marş motoruna akım verilmesi'ni de sağlar , sensördeki problem geçici akım verip çekerek marş motoruna da etki edebilir. Bu sadece benim fikrim ama bi sorgulamanızda fayda var diye düşünüyorum.
hocam yol adaptasyonu yapıldı 10 da 10 cıktı sonuç ve arıza kodu cıkmadı 

hocam yol adaptasyonu yapıldı 10 da 10 cıktı sonuç ve arıza kodu cıkmadı 
Bu durum sevindirici , bi de tecrübe edebileceğim DSG'lere bi bakayım , kendi aracımı sattım ama elimin altında amarok , polo , scricco ve passat var hepsi DSG , bakalım onlarda da var mı ? 

Bu durum sevindirici , bi de tecrübe edebileceğim DSG'lere bi bakayım , kendi aracımı sattım ama elimin altında amarok , polo , scricco ve passat var hepsi DSG , bakalım onlarda da var mı ? 
Hocam ilgin için cok teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar benim aracım sogukken yani ilk on dakika hızlanınca 5. Bide ve sonrasında ses geliyor ama belirli bir devire ulaştıktan sonra ses kesiliyor..ayrıca arac ısındıktan sonra bu ses düşük devirde de yuksek devirde de olmuyor..vites geçişlerinde asla sıkıntı yok..sorun neyden kaynaklanabilir?

Geri
Üst Alt