İşte Benim Golf R'ım

Değerli Hocam 

Biliyorum, diger tüm R sahiplerinin sahip olduğu tevazuya siz de fazlasıyla sahipsiniz ve tercih etmediniz özellikle konu açmaya.

Fakat R almayı düşünen veya hayaedenler için paylaşımlarınız yol gösterici olacaktır. 

Sizin için bu konuyu ben açtım. 

Sorularım şunlar:

R almaya nasıl karar verdiniz? Neden R

Daha önce hangi araçları kullanma şansınız oldu? Ve aralarındaki benzerlik ve farklar nelerdir?

Aracınızı 0 km mi aldınız? Sipariş mi yoksa hazır araç mıdır?

Ekstra Donanımı var mıdır.?

Hayırlı olsun 

aracınız hayırlı olsun hocam :)  plakanızda çok güzelmiş

benim de merak ettiğim unsur haldex'in hissiyatı nasıl. Sürekli 4 çeker olmadığı için virajlarda zorlayıp limitleti aşınca nasıl tepki veriyor? önden çekere mi daha yakın yoksa subaru sti/evo gibi araçlara mı daha yakın limitleti aşınca.

Cok güzel hocam aracınız güle güle kullanın ama arac 4 kapımı bana oyle geldi 4 kapı ise r da 4 kapı opsiyonu varmıydı ?

Saygılarla

Cok güzel hocam aracınız güle güle kullanın ama arac 4 kapımı bana oyle geldi 4 kapı ise r da 4 kapı opsiyonu varmıydı ?

Saygılarla
Golf de 2 kapı ve 4 kapı her modelinde alınabiliyor hocam. 2 kapı midline almanız mümkün ;)  Hem de 2500 tl civarı daha az para ödüyorsunuz.

Golf de 2 kapı ve 4 kapı her modelinde alınabiliyor hocam. 2 kapı midline almanız mümkün [emoji6] Hem de 2500 tl civarı daha az para ödüyorsunuz.
evet bunu bende gormustum konfigurator sagolsun. dogusa bu sekilde belirtebiliyor muyuz? sikinti cikarmiyorlar mi ?

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin. One Life Thug Life ;)

evet bunu bende gormustum konfigurator sagolsun. dogusa bu sekilde belirtebiliyor muyuz? sikinti cikarmiyorlar mi ?

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin. One Life Thug Life ;)
Sıkıntı çıkarabilirler siz almazsanız araç elde kalacağı için.

Değerli Hocam 

Biliyorum, diger tüm R sahiplerinin sahip olduğu tevazuya siz de fazlasıyla sahipsiniz ve tercih etmediniz özellikle konu açmaya.

Fakat R almayı düşünen veya hayaedenler için paylaşımlarınız yol gösterici olacaktır. 

Sizin için bu konuyu ben açtım. 

Sorularım şunlar:

R almaya nasıl karar verdiniz? Neden R

Daha önce hangi araçları kullanma şansınız oldu? Ve aralarındaki benzerlik ve farklar nelerdir?

Aracınızı 0 km mi aldınız? Sipariş mi yoksa hazır araç mıdır?

Ekstra Donanımı var mıdır.?

Hayırlı olsun 
bu konuyu benim için açtığınız için teşekür ederim :)  Önceden 2009 Volkswagen Golf 6 1.6 102hp aracım vardı. Neden R sorusuna cevap verecek olursam 2.0lt motora 300 hp gibi bir gücü sığdırmış olmaları ve aynı güçteki başka marka rakiplerinden fiyat olarak oldukça uygun olması, onlardan hiçbir geri kalır yanı olmaması, 4x4 sisteminin çok iyi çalışması ve 4x4 olmasına rağmen yakıt tüketiminin çok az olması son olarakta benim küçüklükten gelen bir golf hayalimin olması diyebilirim :)  Aracımı 0km olarak bursa doğuş otodan sipariş ettim. 3 ay gibi bir sürede elime ulaştı. Ekstra donanımları 4 kapı ve renk seçeneği açıkçası pek donanım yok aracımda :)  Fiyatını son kuruşuna kadar hakeden bir canavaR. Gerek iç kalitesi olsun gerek motor gücü olsun harika bir araba size hissettirdikleri çok güzel şeyler :)  bazen normal bir yolda kendimi 200 230km gibi hızlarla giderken bulabiliyorum. Evet bu tehlikeli ama bazen bunun önüne geçemiyorsunuz araba durmak istemiyor limitleri çok yüksek :)  ''ADAMLAR YAPMIŞ'' dediğimiz arabalar vardır ya. GOLF R öyle birşey..

Tekrar teşekkürler.

aracınız hayırlı olsun hocam :)  plakanızda çok güzelmiş

benim de merak ettiğim unsur haldex'in hissiyatı nasıl. Sürekli 4 çeker olmadığı için virajlarda zorlayıp limitleti aşınca nasıl tepki veriyor? önden çekere mi daha yakın yoksa subaru sti/evo gibi araçlara mı daha yakın limitleti aşınca.
çok teşekkürler :)  Keskin bir virajda gaza oturduğunuzda 4x4 sisteminin çok iyi çalıştığıını anlıyorsunuz. bu arada aracın 4x4 sistemi gerektiğinde gücün %90 kadarını yanlış hatırlamıyorsam arka tekerlere iletebiliyordu yani araç onu okadar iyi ayarlıyorki siz anlayamıyorsunuz bile açıkçası ben sürekli 4 çeker gibi hissediyorum.  :)  

bu konuyu benim için açtığınız için teşekür ederim [emoji4] Önceden 2009 Volkswagen Golf 6 1.6 102hp aracım vardı. Neden R sorusuna cevap verecek olursam 2.0lt motora 300 hp gibi bir gücü sığdırmış olmaları ve aynı güçteki başka marka rakiplerinden fiyat olarak oldukça uygun olması, onlardan hiçbir geri kalır yanı olmaması, 4x4 sisteminin çok iyi çalışması ve 4x4 olmasına rağmen yakıt tüketiminin çok az olması son olarakta benim küçüklükten gelen bir golf hayalimin olması diyebilirim [emoji4] Aracımı 0km olarak bursa doğuş otodan sipariş ettim. 3 ay gibi bir sürede elime ulaştı. Ekstra donanımları 4 kapı ve renk seçeneği açıkçası pek donanım yok aracımda [emoji4] Fiyatını son kuruşuna kadar hakeden bir canavaR. Gerek iç kalitesi olsun gerek motor gücü olsun harika bir araba size hissettirdikleri çok güzel şeyler [emoji4] bazen normal bir yolda kendimi 200 230km gibi hızlarla giderken bulabiliyorum. Evet bu tehlikeli ama bazen bunun önüne geçemiyorsunuz araba durmak istemiyor limitleri çok yüksek [emoji4] ''ADAMLAR YAPMIŞ'' dediğimiz arabalar vardır ya. GOLF R öyle birşey..Tekrar teşekkürler.
hocam biraz da fren sisteminden bahsedebilir misiniz ? ben golf un frenlerini begenmiyorum bana cok guven vermiyor. bizim geleneksel.golflerden illaki iyidir ama bir bmw 320 kadar iyi midir r in frenaj teknolojisi arkasinda brembo mu vardir? siz kullanicisi olarak kisisel yorumlarinizi aktarirsaniz sevinirim.

@Barış Öztürk Bursa'mıza Yeni bir Golf R kazandırdığınız için çok teşekkür ederim , eski bir type-r kullanıcısı olarak memleketteki '' RR '' plakayı gerçek bir ''R'' olan golf r 'a taktığınız ayrıca teşekkür ederim , bir Bursa buluşması yaptığımızda izlenimlerinizi canlı dinlemek isterim.

Gözümü alamadım, Allah kaza bela göstermesin, dönüp dönüp fotoğraflara bakıyorum :)

Geri
Üst Alt