30000 bakımı - 1.6 TDI DSG

berreday

Üye
İsim
Şerif
Merhaba 30000 bakımı için aracı dün, Doğuş Oto Etimesgut'a bıraktım, DSG de 1den 2 ye geçişlerde biraz sıkıntı olduğunu ve start stoptan gelen TIRRRRR sesi ile ilgili şikayeti ilettim. Kavrama 15000 bakımında değişmişti. Bu bakımda değerlerin normal göründüğünü titreme olduğunu ama değişim için biraz daha titremenin artması gerektiğini ilettiler. Titreme artınca normal değerler dışında bir rakam veriyormuş sistem ve bu sebeple fabrika değişimi onaylıyormuş dendi. Start stoptan gelen ses ile ilgili de makina da arıza kodu olmadığını ve işlem yapamayacaklarını belirttiler.Bu olayın defalarca videosunu çekmeye çalıştım ama birtürlü denk getiremedim nedense hep video çekmediğim anlarda oluyo bu ses  8|  Doğuş her zamanki şark kurnazlığını yaptı ve ikame araç vermemek için türlü bahaneler uydurdu. Benim de aciliyetim vardı, bu sebeple çok uğraşamadım ve ikame araç alamadan işyerime döndüm. 15000 bakımında olmayıp burda ekstra olan yakıt filtresi değişimiydi. İşçilik ve yedek parça indirimleriyle beraber totalde 715,31 TL ödeme yaptım(Cam suyu istemedim, yapılanlar listesinde camsuyu yok).

@berredayStart stop sonrası TIRRR sesi ile ilgili konu vardı fakat videolar silinmiş

Bir sonuç alınamamış gibi duruyor

Geri
Üst Alt