Halojen MK7 LED H15 Maceram

İsim
A
Uzun farlardan başından beri memnun değildim,çok geç parlıyor ve güçsüz gibi geliyordu.Genelde replikaya geçiyordu şikayetçi olanlar. Ben halojenleri değiştirmeden bi çözüm aradım. Malum H15 ampul çok bulunmuyor,hele h15 led için internette de çok doyurucu bi bilgi video resim döküman yok. Türkiye'de bulamadığım için çinden araştırdım ve sipariş verdim. Yaklaşık 2 ay önce kitim geldi ve taktım. Konuyu açmak yeni aklıma geldi kusura bakmayın :)  500 600 lümen güçte olan smd ledler var genelde piyasada. Bunlar aydınlatmaya yetmiyor orjinal farların çok çok daha altında performansları var boşuna para harcamayın. Benim aldığım ürün 8000 lümenlik bi kit,her ne kadar satıcı 9600 lümen olduğunu iddia etsede 8000 :)  Takması çok meşakkatli oldu, bu yüzden takarken fotoğraf çekemedim. Elimde şimdilik sadece bi video ve bu resimler var,bu videoyu çektiğimde ampülün ayarını tam yapamamıştım bu yüzden videoda önü aydınlatıyor ve çok belli olmuyor. 3 hafta önce kitin kendisinede bi ayarlama yaptım. Şimdi daha ileriyi aydınlatıyor. Ürün 90 watt arıza ışığı yakmadı,6000 K ve bana maliyeti 119 lira oldu. Sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim.

https://www.youtube.com/watch?v=LZsSU3_sWng

20160608_104845.jpg

20160608_104941.jpg

Gündüz farı

20160608_150957.jpg

20160608_151004.jpg

20160608_151019.jpg

20160608_151025.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle hayırlı olsun.Ürün montajı neden zor oldu bunun balastı falanmı var kısaca anlatırmısınız.Birde beyaz ampül tamam zifiri karanlıkta veya karşıdan bakınca iyide uzunları yakınca eskiye göre performans gösteriyormu ben beyaz ampül kullandım H15 uzunlar faciyaydı köy yolu gibi biryere girdim geliş gidiş önüme araç alıp yolu öyle bitirdim

Sent from my iPhone using Tapatalk

@erkanwrc Teşekkür ederim. Far tasının içindeki soketi çıkartmak gerekti onunla uğraştım. Taktığınız ampül led miydi yoksa halojen beyaz olanlardan mıydı (night braker vs.) ? Eskiye göre performansı daha iyi evet,halojen ampüller 1500 2000 lümen maks. Bu set 8000 lümen,arada ciddi bi fark var ve bu farkı anlıyorsunuz. Menzili halojen ampüle göre biraz daha kısa gibi geldi bana. Halojen 100 metre ileri gidiyorsa bu led 80 85 metre ileri gidiyor. Belki çok ince far ayarı yapılırsa biraz daha iyileşebilir.

@erkanwrc Teşekkür ederim. Far tasının içindeki soketi çıkartmak gerekti onunla uğraştım. Taktığınız ampül led miydi yoksa halojen beyaz olanlardan mıydı (night braker vs.) ? Eskiye göre performansı daha iyi evet,halojen ampüller 1500 2000 lümen maks. Bu set 8000 lümen,arada ciddi bi fark var ve bu farkı anlıyorsunuz. Menzili halojen ampüle göre biraz daha kısa gibi geldi bana. Halojen 100 metre ileri gidiyorsa bu led 80 85 metre ileri gidiyor. Belki çok ince far ayarı yapılırsa biraz daha iyileşebilir.
Photon un H15 beyaz ampülünden taktım aynı sizinki gibi karanlıkta , gündüz , gece karşıdan bakınca çok güzel yaklaşık 6-7 ay memnundum fakat ne zaman uzun yola çıktım resmen facia yolu zor bitirdim belli belirsiz bir ışık oldu oda dikkatli bakınca ağaçlara falan öyle anlıyorsunuz 4300 K nın üstü beyaz ışık pek performans vermiyor gibi çinde gördüm bu ürünüde açıkcası cesaret edip takamadım

@erkanwrc Halojen miydi yoksa led mi hocam ? Ampülün fotoğrafını atabilir misiniz ? Yaklaşık 6-7 aydır araştırıyorum muhtemelen görmüşümdür bahsettiğiniz ampülü ona göre karşılaştırma yapayım.

Ayrıca son iki fotoğrafta kısalar ve uzunlar yanıyor. Kısalarımda photonun halojen ampülü var, özellikle sondan bir önceki fotoğrafta ışık gücü farkını görebilirsiniz.

Ayrıca son iki fotoğrafta kısalar ve uzunlar yanıyor. Kısalarımda photonun halojen ampülü var, özellikle sondan bir önceki fotoğrafta ışık gücü farkını görebilirsiniz.
Led değildi halojendi bundan

23fabfe863f3b7a68683753d58e59913.jpg

Daha sonra xtreme yellowa geçtim bunlar çok güzel aydınlatıyor mesela

b8f9a9cd90f80e6fb72aea3a20fd84c6.jpg

Siz peki kısalardaki photondan memnunmusunuz

Biraz konu dışı olacak sanırım ama kısalarda da mı beyaz ampul var?
Evet kısalarda da beyaz var,bi tuning dükkanından akmak zorunda kaldım çakma sanırım emin değilim. 

Led değildi halojendi bundan

23fabfe863f3b7a68683753d58e59913.jpg

Daha sonra xtreme yellowa geçtim bunlar çok güzel aydınlatıyor mesela

b8f9a9cd90f80e6fb72aea3a20fd84c6.jpg

Siz peki kısalardaki photondan memnunmusunuz

Hocam kısalardaki photondan çok memnun değilim. Muhtemelen çakmadır uygun bi fiyata almıştım çünkü ancak aydınlatması çok kötü değil. Işığın rengi değiştikçe aydınlatmada değişiyor. Işık rengi beyaza maviye gittikçe aydınlatma düşüyor. Hele yağışlı havada sıfıra iniyor. Beyaz kısalar ile yağmura yakalanmıştım,2 3 metre önümü görebilmiştim anca. Piyasada photon adı altında çok fazla çakma ürün var. Photon led diye satılan ürünlerin hepsi çin malı markasız ürünlerdir çinden getirip burada photon kutusuna koyuyorlar. Benim kısalarımdaki ve sizin eski beyaz uzunlarınız muhtemelen bu çakma ürünlerden. Mavi boyalı adi ampüller bunlar,karanlık yolda yağışta aydınlatma düşüyor bu yüzden. Sarıda ışık renginden dolayı daha iyi aydınlatmıştır maviye nazaran. 500 liralık philips xenon kit alsanız beyaz ve sarı olarak,yine sarı olan daha iyi aydınlatacaktır. Tavsiyem osram night breaker tarzı gerçek üzeri mavi boyasız ampüllere yönelmeniz. 

Hocam kısalardaki photondan çok memnun değilim. Muhtemelen çakmadır uygun bi fiyata almıştım çünkü ancak aydınlatması çok kötü değil. Işığın rengi değiştikçe aydınlatmada değişiyor. Işık rengi beyaza maviye gittikçe aydınlatma düşüyor. Hele yağışlı havada sıfıra iniyor. Beyaz kısalar ile yağmura yakalanmıştım,2 3 metre önümü görebilmiştim anca. Piyasada photon adı altında çok fazla çakma ürün var. Photon led diye satılan ürünlerin hepsi çin malı markasız ürünlerdir çinden getirip burada photon kutusuna koyuyorlar. Benim kısalarımdaki ve sizin eski beyaz uzunlarınız muhtemelen bu çakma ürünlerden. Mavi boyalı adi ampüller bunlar,karanlık yolda yağışta aydınlatma düşüyor bu yüzden. Sarıda ışık renginden dolayı daha iyi aydınlatmıştır maviye nazaran. 500 liralık philips xenon kit alsanız beyaz ve sarı olarak,yine sarı olan daha iyi aydınlatacaktır. Tavsiyem osram night breaker tarzı gerçek üzeri mavi boyasız ampüllere yönelmeniz. 
Bende o yüzden sordum sizin kısalarda yaşadığınız sorunu ben uzunlarda ve sislerde yaşadım belli belirsiz yanıyor osramın %20 beyaz ışıklı olanları fena değildir ama ben xenon olmadıktan sonra beyaz ışığa tövbeliyim zifiri karanlık harici hiçbir faydasını görmedim

9c6129332636cf9c6298978f18aeb6c6.jpg

Merceksiz beyaz ampule karşıyım şahsen. Sizin için iyi olabilir ama karşıdan gelen için kötü bir etki yaratıyor. 
Halojen beyaz ampülde sorun olmuyor fazla bir aydınlatması yok zaten bende bmw nin bi xenonlarına karşıyım sellektör atınca resmen geçici körlük yaşıyorsunuz çekiilll önümden fakiir diyorlar resmen yasaklasınlar şunları [emoji3]

Bende o yüzden sordum sizin kısalarda yaşadığınız sorunu ben uzunlarda ve sislerde yaşadım belli belirsiz yanıyor osramın %20 beyaz ışıklı olanları fena değildir ama ben xenon olmadıktan sonra beyaz ışığa tövbeliyim zifiri karanlık harici hiçbir faydasını görmedim

9c6129332636cf9c6298978f18aeb6c6.jpg

Anlattığım gibi ışık beyaz olunca aydınlatma düşüyor  yapacak bişey yok :)

Merceksiz beyaz ampule karşıyım şahsen. Sizin için iyi olabilir ama karşıdan gelen için kötü bir etki yaratıyor. 
Halojenler göz almıyor hocam, hatta belli bir kelvin değerinin altında merceksiz xenon kullanmak bile yasal. Ama merceksiz güçlü xenonları bende tavsiye etmiyorum. 

hocam görünen oki halojenin yerini alacak bir ürün değil (bence)

yinede genel olarak memnuniyetniz nasıl?

Geri
Üst Alt