Silecek suyuna eklenmesi önerilen orijinal antifriz

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Silecek suyuna eklenmesi önerilen orijinal antifriz

AJpqk7.jpg

Hocam bu sadece kışın suyun donmaması içinmi? Yoksa kireç türü şeylerin olaması içinmi ? Ayrıca cam suyuna eklenirmi yoksa sadece suyamı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Servise bakım için gittiğimizde silecek deposuna ekleniyor ve harici istersek de 14tl gibi bir fiyatı vardı. Yaz kış kullanılabileceği söylenmişti. Kullanım şeklide silecek deposuna bu şişeyi (0,5lt) boşaltıp su ile tamamlanması şeklinde. 

Servise bakım için gittiğimizde silecek deposuna ekleniyor ve harici istersek de 14tl gibi bir fiyatı vardı. Yaz kış kullanılabileceği söylenmişti. Kullanım şeklide silecek deposuna bu şişeyi (0,5lt) boşaltıp su ile tamamlanması şeklinde. 
Tamamen doğru değerli Hocam 

@silvershadow İyi geceler değerli hocam.

Yaz için normal su yeterlimi yoksa camsil mi koyalım sizin dediğiniz gibi.  servisten alınan bu ürünün üstüne kaç kere su koyabiliriz yoska bi depo için mi geçerli :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow İyi geceler değerli hocam.

Yaz için normal su yeterlimi yoksa camsil mi koyalım sizin dediğiniz gibi.  servisten alınan bu ürünün üstüne kaç kere su koyabiliriz yoska bi depo için mi geçerli :)
Değerli Hocam.

Bazı yörelerimizde şu aşırı derecede kireçli olduğu için  zamanla borularda  tortu ve tıkanma yapabileceği için büyük boy kaliteli camsil suyu ile aküler için kullanılan saf su kullanılmasını tavsiye ediyorum.

Bazen "hazır su" veya şişe suyu denilen market suyu ile doldurulması yöntemini ben tavsiye etmem çünkü bu sular da çeşme suyu kadar mineral içermekte. Bu defa magnezyum kireci ile uğraşmak var .

Kısacası  yaz kış bu karışımı kullanmalı ve kışın donmayı önlemek için bu 500 ml lik şişeyi bir defada dökerek kullanmalı. Silecek suyu deposunu normal suyla tamamlamak demek antifrizi seyretmek demek olduğundan şu eklemeden kullanmalı ve su bitmeye yakın (ki bi-xenon farlara sahip aracınız yoksa uyarısı da olmuyor) bu işlemi tekrar etmeli. 

Merhaba doğru mu anladım

Servisten bu bahsettiğiniz ürünü alıyorum. Su haznesi içine (mavi kapaklı yer) döküyorum. Ardından da marketten su alıyorum onu da döküyorum. Kışın silecekler için yapmam gereken bu?

Ben Shell 4lt cam suyunu seyreltmeden kullanıyorum. 3 yıl kadar Polo'da , 2 yıl Megane'da bu şekilde kullandım , herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bu ürüne karar verene kadarda benzinliklerde satılan bir çok ürünü denemiştim.

Bende Shell kullanıyorum hatta bu sabah yeniden aldım.

27sinde Servise uğrayacağım, o zaman şu "önerilen" "-70"lik antifirizli cam suyundan varsa alayım uygunsa fiyatı....

Değerli Hocam.

Bazı yörelerimizde şu aşırı derecede kireçli olduğu için  zamanla borularda  tortu ve tıkanma yapabileceği için büyük boy kaliteli camsil suyu ile aküler için kullanılan saf su kullanılmasını tavsiye ediyorum.

Bazen "hazır su" veya şişe suyu denilen market suyu ile doldurulması yöntemini ben tavsiye etmem çünkü bu sular da çeşme suyu kadar mineral içermekte. Bu defa magnezyum kireci ile uğraşmak var .

Kısacası  yaz kış bu karışımı kullanmalı ve kışın donmayı önlemek için bu 500 ml lik şişeyi bir defada dökerek kullanmalı. Silecek suyu deposunu normal suyla tamamlamak demek antifrizi seyretmek demek olduğundan şu eklemeden kullanmalı ve su bitmeye yakın (ki bi-xenon farlara sahip aracınız yoksa uyarısı da olmuyor) bu işlemi tekrar etmeli. 
Değerli Hocam servisten orjinal suyu alıcam ilk fırsatta olmadı shellden 4lt'lik heryerde övülen sudan alıcam. Anlayamadığım konu saf suyu nerden bulucam marketten içme suyu almaya planlıyodum :)   Birde aklıma geldi içme suyu insana zarar vermiyoken Golfte kireçlenme yapmasını öngörmeniz gerçekten Golfü bebeğiniz gibi gördüğünüz manasına geliyo sanırım :)

Silecek suyuna mavi antifiriz koyulur. Motor soğutma suyuna pembe antifiriz

Ben de Metro marketten 3 lt antifirizli cam suyu almıştım 3/1 oranında suya katıp yaz kış uzun süre kullandım gayet kaliteliydi. :'(   İstanbul'da 3/1 oran yeterli geliyor.   Bi ara bim'de antifirizli cam suyu satıldı kardeşim bana da almıştı sağolsun ama içine antifiriz koymayı unutmuşlar mavi boyalı suydu işte.  :-    

Arada bir cam suyu haznesini full doldurup hortumla boşaltmanızı tavsiye ederim içerisinde kireçlenme oluyor. Opel combo c de cam suyu haznesinin içine bakıla biliyor görsel olarak temiz mi pis mi görmek mümkün golflerde dorum nedir bilmiyorum. 

Değerli Hocam servisten orjinal suyu alıcam ilk fırsatta olmadı shellden 4lt'lik heryerde övülen sudan alıcam. Anlayamadığım konu saf suyu nerden bulucam marketten içme suyu almaya planlıyodum :)   Birde aklıma geldi içme suyu insana zarar vermiyoken Golfte kireçlenme yapmasını öngörmeniz gerçekten Golfü bebeğiniz gibi gördüğünüz manasına geliyo sanırım :)
Değerli Hocam 

Akaryakıt istasyonu marketlerinde saf su bulabilirsiniz.

Baksanıza...

Bir forum kurduk...

Onlarca dostum bir araya gelip

Orada yüzlerce konuda, 

binlerce sayfayı dolduracak

milyonlarca cümleyi bir araya getirmek için

milyarlarca kelime sarf ettim de...

sonsuz tutkuyu anlatmak için yetti mi bilmem gönlümdekileri.

Değerli @silvershadow Hocam

Golfümüzü aldığımızda en az 6 ay gitmeyen (tabiri caizse yeni doğan bebeğin 40 gün mis gibi kokması misali olan) koku acaba bu orijinal antifriz suyundan mı geliyor ? 

Tam olarak geçmese de sanki birkaç ay sonra bu kokudan mahrum kalmaya başlayabilirim gibi geliyor.

Geri
Üst Alt