Golf 7 Geri Vites ve Gündüz Farı Led Uygulaması(Photon)

@cptmetin Hocam kendim montajını yaptım.Öncelikle aracın anahtarı; kontakta çevrili veya kontakta hiç olmamalı(Ampul'ü çıkardığınız da arıza lambası yanabilir)

Arka bagaj'ı açıyorsunuz ve stop'un iç pandizot kısmını göreceksiniz sonra o stop'un pandizotunu Tırnakları kırılmadan aşağıya doğru çekiyorsunuz ve çıkıyor.Oradan geri vites lambasının jak'ı var onu çıkarıyorsunuz,sonra aldığınız ürünün duyu kısmını pense ile hafif eziyorsunuz paylaştığım resime dikkatli bakarsanız ezilmiş duyu ile ezilmemiş duyuyu görürsünüz sonra direk oturuyor en sonunda sondan başa doğru adımları izleyerek montajı tamamlarsınız.
Penseyle ezmenizin sebebi nedir? Sizin konunuzu gördükten sonra aracıma aynen sizin gündüz farlarından ve led geri vites ampülünden satın aldım. Gündüz farı sıkıntısız oldu fakat h6w olmadı h21w orjinali sanırım. Penseyle ezmenizin sebebi h6w ampulü h21w'nin yuvasınamı oturtmak?

Merhaba,2016 model Golf Highline aldım. Yukarıdaki yorumlara göre Photon Ultimate 7000 Kelvin Aspring satın alacağım. Kullananların olumsuz geri bildirimi var mı acaba? Memnuniyetiniz devam ediyor mu? Tavsiyeniz var mı?

Konu ile ilgili kendi tecrübemi paylaşmak istiyorum,

Gündüz Led'leri için muhtemelen bir çok arkadaşım gibi bende photon marka bu üründen aldım. ( Benim aldığım model: 6000K   PH7037 CB Exclusive serie ) 

Araca takdıkdan sonra bazen haftada bir bazen de iki günde bir arıza lambası yakıyordu. Kontağı kapatıp açınca hata düzeliyor, led'lere baktığımda da normal şekilde yanıyorlardı. arıza lambası söndüğü için bu şekil kullandım bende. Yaklaşık 2 ay sonra arıza lambası sönmez oldu ve Led'lerden birinin de yanmadığını fark ettim. Ledleri yerinden çıkartım ve durum aşağıdaki resimdeki gibiydi, ayrıca yerlerinden sökerken zorlandım çünkü çok ısınmışlardı.

Isıdan dolayı resimde sağ taraftakinin fiziki şekli bile kaymış ve üzerindeki küçük ledler yerinden kaymış vede düşmüş.

Photon PW24W.jpg

Belki benim kullandığım modelde sıkıntı vardır! veya bana gelen üründe problem varmıştır! bilemiyorum ama durum böyle. ( Kullanıp da  sıkıntı yaşayan veya yaşamayan arkadaşların yorumlarıda etkili olacaktır )

Sonrasında başka marka almaya karar verdim ve aşağıda resimde görünen üründen aldım.

Şahsi fikrim bu Led daha iyi,  Çünkü; 

1- ısınmıyor ( önceki tecrübemden dolayı söküp kontrol ettim ) 

2- Bu ledler daha parlak geldi bana. Önceki led'ler ile gündüz trafik'de önünüzdeki aracın arkasında herhangi bir yansıma göremez iken, bu ledler ile önümdeki aracın arkasından gündüz ledlerimin yandığının yansımasını görebiliyorum :)  

image.png

Saygılar,

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konu ile ilgili kendi tecrübemi paylaşmak istiyorum,

Gündüz Led'leri için muhtemelen bir çok arkadaşım gibi bende photon marka bu üründen aldım. ( Benim aldığım model: 6000K   PH7037 CB Exclusive serie ) 

Araca takdıkdan sonra bazen haftada bir bazen de iki günde bir arıza lambası yakıyordu. Kontağı kapatıp açınca hata düzeliyor, led'lere baktığımda da normal şekilde yanıyorlardı. arıza lambası söndüğü için bu şekil kullandım bende. Yaklaşık 2 ay sonra arıza lambası sönmez oldu ve Led'lerden birinin de yanmadığını fark ettim. Ledleri yerinden çıkartım ve durum aşağıdaki resimdeki gibiydi, ayrıca yerlerinden sökerken zorlandım çünkü çok ısınmışlardı.

Isıdan dolayı resimde sağ taraftakinin fiziki şekli bile kaymış ve üzerindeki küçük ledler yerinden kaymış vede düşmüş.

Ekli dosyayı görüntüle 15417

Belki benim kullandığım modelde sıkıntı vardır! veya bana gelen üründe problem varmıştır! bilemiyorum ama durum böyle. ( Kullanıp da  sıkıntı yaşayan veya yaşamayan arkadaşların yorumlarıda etkili olacaktır )

Sonrasında başka marka almaya karar verdim ve aşağıda resimde görünen üründen aldım.

Şahsi fikrim bu Led daha iyi,  Çünkü; 

1- ısınmıyor ( önceki tecrübemden dolayı söküp kontrol ettim ) 

2- Bu ledler daha parlak geldi bana. Önceki led'ler ile gündüz trafik'de önünüzdeki aracın arkasında herhangi bir yansıma göremez iken, bu ledler ile önümdeki aracın arkasından gündüz ledlerimin yandığının yansımasını görebiliyorum :)  

Ekli dosyayı görüntüle 15419

Saygılar,
İki ürünüde kullanmış biri olarak photon'lar bende sürekli arıza lambası yakıyordu ve artık bunalım derecesine gelmişti. Aldığım yere sorduğumda ise uzun yolda kapatın fazla ısınmasın vs cevabını aldım. Gündüz farının kullanım amacının dışına çıkacağımdan bunu kabul etmedim. Fakat aşağıda göndermiş olduğunuz 2. ampulleri 06.03.2017 tarihinden beri kullanıyorum. Kesinlikle kapatmadım hiçbirzaman ve bir kez olsun arıza lambası vs yakmadı.İkinci ürünü tavsiye ederim. 80 TL almıştım ben N11 sitesinden.

@Exe7  hocam çok şık olmuş hayırlı uğurlu olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@sonmezturk hocam ikinci aldığınız ampullerin linkini verir misiniz?

ben de düşünüyorum.

İki ürünüde kullanmış biri olarak photon'lar bende sürekli arıza lambası yakıyordu ve artık bunalım derecesine gelmişti. Aldığım yere sorduğumda ise uzun yolda kapatın fazla ısınmasın vs cevabını aldım. Gündüz farının kullanım amacının dışına çıkacağımdan bunu kabul etmedim. Fakat aşağıda göndermiş olduğunuz 2. ampulleri 06.03.2017 tarihinden beri kullanıyorum. Kesinlikle kapatmadım hiçbirzaman ve bir kez olsun arıza lambası vs yakmadı.İkinci ürünü tavsiye ederim. 80 TL almıştım ben N11 sitesinden.
2.ürünü aynı satıcıdan almışız, ağustos 2017’de 89TL’ye almışım. Bu ürünü aldıktan sonra gündüz farlarını xenonlar ile birlikte yanacak şekilde kodlamıştım yani gece gündüz sürekli açık, bir sıkıntı yok şu ana kadar çok şükür.

Sent from my iPad using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Son ürüne ait araç üzerinde fotoğrafı var mı acaba parlaklık açısından

Geri
Üst Alt