Golf 7'de standart ses sistemi

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf 7'de standart ses sistemi:

Hani şu İnşallah bir gün anlatırım dediğim aracımızı teslim aldığımız gün geldi aklıma...

Normalde prosedürler yerine getirilir imzalar atılır, araç kısa bir test sonrası sahibine teslim edilir o kadar. İçerisinde duygu pek az olan bu teslimatı seromoniye dönüştürmeyi başardım...

Ben eşime bir sürpriz yaparak evlenirken gelin arabasının arkasına yazdırmayı unuttuğum ancak her fırsatta şakayla karışık başıma kakılan şu evlenen çiftin isimlerinin baş harfleri olan isimlikleri bu kez posta ile göndererek aracın arka camına konmasını istedim(dikkat! yapıştırılması demedim)... Eh madem böyle bir şey yapıyorum gül yaprağı modelinde konfetiler ve nikah için el ele bir ömür boyu yürümek için salona girdiğimiz esnada çalınmasını istediğimiz Bryan Adams'tan "Everything I Do, I Do It For You" şarkısını da SD karta atarak yine aynı posta ile göndermiştim...

Teslimat için teslim holüne girdiğimizde eşimle bizim şarkımız çalmaya başladı, bir yandan da konfetiler patlatıldı.. bu esnada yere düşen gül yapraklarına benzer konfetilerin arasına mutluluk gözyaşları da karıştı...

Ama o günü unutulmaz yapan sadece müzik, konfeti ve isimlikler değil de Manisa'dan evimize dönüşümüzdeki kendi arabamızdaki ilk yolculuğumuzdu, müthiş bir histi halen unutamadığım yepyeni duygularla tanıştığım bir gündü. Bir aracın düz gitmek için yapılmış gibi viraja girmek istemeyişini; yokuş yukarı yüksek eğimde 4. vitesten 5. vitese yükseltmeyi; bu kadar ağır bir aracın bu kadar küçük hacimli bir motorla nasıl olup da bu kadar atak olabildiğini yaşamış ve şaşkınlık, hayrete, hayretim hayranlığa daha ilk günde dönüşmüştü... ve o ilk günde duygu bağı kurulmuştu hiç yabancılık çekmedik ve yol bitsin de evimize bir an önce varalım diye gayret etmedik... Anladım ki evimiz nasıl ki hayat yolunda bize bize rahat ve huzur verdiği sakınıp kollayan bir şeyse; Golf'ümüz de  rahat ettiğimiz ve huzur bulduğumuz bir yer olduğuna göre ve yollarda aynı şeyleri yaşattığına göre o da bizim evimizin bir parçası...

Eşim hâlâ bugün dahi pandizotun üzerinde duran bu isimlerimizin baş harflerinin yazılı olduğu isimliği saklar, ve her binip indiğinde bir yandan onu kontrol eder...ve atmaya da niyeti yok gibi.

Aracı teslim almaya gittiğimde kadim bir dostum hem bizi teslimata getirmiş hem de fotoğraflamak için teslimat esnasında hazır bulunmuştu.

O dostumun ilk seromoni kısmını sonlandırıp rutin kontrollerimizi yaparken söylediği sözleri unutamam..

Bryan Adams'ın "Everything I Do, I Do It For You" çalarken yandaki devasa kabinlerden müziğin geldiğini sanmış....

Müzikle aram hiç iyi değildir.. Müzik kulağım olduğunu da söyleyemem...Ama dostum bu kadar yüksek volüme karşın distorsiyon olmaksızın berrak bir ses veren sistemin standart olduğuna da ilk başta inanmadı..

Aslında bakılırsa kendisini ikna etmeye çalışan ben de inanamamıştım ilk başta...

Saygılarımla...

http://youtu.be/zggSgIT0yd0

Bunlar da kabinlerin yerleşimleri

Gelelim 8 Hoparlör konusuna;

Kesinlikle haklısınız... Ben de göremedim.

Ancak şöyle bir akıl yürütmem var...

Volkswagen yalan beyanda bulunsa bunu haksız reklam veya tüketiciyi yanlış bilgilendirme ve hatta aldatmaya yönelik hatalı bilgi olarak tespitini yaptırıp dava edecek ve milyonlar kazanıp yan gelip yatacak onlarca yüzlerce uyanık ve Volkswagen'i yerden yere vurmaya tüketicisi tarafından en sevilen marka olduğundan bu yana daha da bilenen onca rakibinin ekmeğine yağ sürmüş olmaz mı?

Nq1d6N.jpg

Ama bu akıl yürütmeler yetersiz gelecektir muhtemelen bizim gibi "gördüğüme inanırım duyduğuma değil" düsturuyla hareket eden sağlamcı dostlar için...

Bu nedenle sayenizde Yurt dışı forumlarında araştırma yaparak ulaştığım MK7 'ye ait bağlantı şemasına ulaştım. Buyrun link burada

Kafamızı karıştıran şeyin çözümü şu:

Görünürde sayabildiğimiz 6 yer varken diğer iki kabin nerede?

Ön kapıda yerleştirilen tweeter'ler işin sırrına sahip. Çünkü iki ya da üç hoparlörün bir gövde içinde birleştirilmesiyle üretilmiş elemanlara tweeter 'lı hoparlör denir.  Bunlarda, ortadaki küçük hoparlörler tiz sesleri vermektedir. ve ortada ya da hemen üzerinde bulunan küçük Hoparlör de ayrı sayıldığını düşünüyorum.....

DMdrX1.jpg

İlk bakışta görülebileceklerin konumları şöyle:

1. Sol ön A sütunu üzerindeki

2. Sağ ön A sütunu üzerindeki

VVMG2V.jpg

3. Sol arka kapı içi

4. Sağ arka kapı içi

DMdroz.jpg

5. Sağ ön kapı içi

6. Sol ön kapı içi

d5GaqL.jpg

MK7'de opsiyonel donanım olarak sunulan stepne yuvasına takılan devasa subwoofer hariç Dyno Audio sistemi diğerleriyle tamamen aynı yerlere takılmalıysa Ebay'da satılanlar görünce inandım... Onlarda da görünürde 6 tane var...

LanXY1.jpg

Amkv0p.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Murat hocam müthiş bir anlatım olmuş tebrik ederim Allah mutluluğunuzu daim etsin.

5" inch media kolonlar nasıl test edemedim gittiğim showroom larda

silvershadow dedi:
Normalde prosedürler yerine getirilir imzalar atılır, araç kısa bir test sonrası sahibine teslim edilir o kadar. İçerisinde duygu pek az olan bu teslimatı seromoniye dönüştürmeyi başardım...

Ben eşime bir sürpriz yaparak evlenirken gelin arabasının arkasına yazdırmayı unuttuğum ancak her fırsatta şakayla karışık başıma kakılan şu evlenen çiftin isimlerinin baş harfleri olan isimlikleri bu kez posta ile göndererek aracın arka camına konmasını istedim(dikkat! yapıştırılması demedim)... Eh madem böyle bir şey yapıyorum gül yaprağı modelinde konfetiler ve nikah için el ele bir ömür boyu yürümek için salona girdiğimiz esnada çalınmasını istediğimiz Bryan Adams'tan "Everything I Do, I Do It For You" şarkısını da SD karta atarak yine aynı posta ile göndermiştim..

.

Teslimat için teslim holüne girdiğimizde eşimle bizim şarkımız çalmaya başladı, bir yandan da konfetiler patlatıldı.. bu esnada yere düşen gül yapraklarına benzer konfetilerin arasına mutluluk gözyaşları da karıştı...

Ama o günü unutulmaz yapan sadece müzik, konfeti ve isimlikler değil de Manisa'dan evimize dönüşümüzdeki kendi arabamızdaki ilk yolculuğumuzdu, müthiş bir histi halen unutamadığım yepyeni duygularla tanıştığım bir gündü.
Şu yazdıklarınızdan sonra size karşı olan saygım 10 kat arttı hocam. Gerçekten film gibi, okurken bile etkilenmemek mümkün değil. Allah sizi eşinizden, çocuklarınızdan ve tabii ki Golf'ünüzden ayırmasın inşallah. Saygılar...

arkadaşlar, hocalarım sanırım bana resmen hatalı arabayı sattılar  8|

sağ arka hoparlörden bası hafif yüksek şarkılarda dızz dızz diye ses geliyo ki bas ayarım +3 falan. orta sesler de +2.

yani yeni bi araba için fazlaca sıkıntı yaşamıyo muyum sizce de?

yok 6.5' ekran, yok içten kapı açma kolu gıcırtısı, yok ayna çatırtısı..

5 senelik puntomda hala deli gibi ses açarım ve en ufak sıkıntılı ses gelmez.

@maniax Hocam dün arkadaşlarla çıktık, malum arkadaş ortamı açtılar müziğin sesini, benim kulağım aynı dediğiniz gibi bir cızırtı bekledi ama duyamadım, servise uğramanızda fayda var bence

fcsrn dedi:
@maniax Hocam dün arkadaşlarla çıktık, malum arkadaş ortamı açtılar müziğin sesini, benim kulağım aynı dediğiniz gibi bir cızırtı bekledi ama duyamadım, servise uğramanızda fayda var bence
baştan yoktu böyle bişey. baya açıyodum ben de sesini. kapı döşemesini sökerler falan diye korkuyorum. bi de ankarada servis dedin mi kapıyı 15 gün sonradan açıyolar  :-

@maniax

Hocam kapı kolunun içinde birşey vardır belki. Önceden olmuyor şimdi oluyorsa garip.

yusuf dedi:
@maniax

Hocam kapı kolunun içinde birşey vardır belki. Önceden olmuyor şimdi oluyorsa garip.
Baktım şimdi kapı kolunda bisey yok. Ama mesela baya açtım yapmadi sanki. Bilmiyorum ya paranoya mi oldu, çok mu dinliyorum arabayı?

@yusuf

gözlük bölmesindeki gözlüğüm zıplıyormuş baslarda. kendimden utanıyorum  s=aman

maniax dedi:
@yusuf

Gözlük bölmesindeki gözlük, ceplerde su şişesi, poşet, bagajda hareket eden cisimler. Vetesin önündeki kapaklı gozdeki cüzdan, telfon, bardakliktaki bozuk paralar, çanta kullanıyorsanız bunun fermuari...  Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

yusuf dedi:
@yusuf

Gözlük bölmesindeki gözlük, ceplerde su şişesi, poşet, bagajda hareket eden cisimler. Vetesin önündeki kapaklı gozdeki cüzdan, telfon, bardakliktaki bozuk paralar, çanta kullanıyorsanız bunun fermuari...  Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)
yani araba öyle bi sessiz ki, ve müziği açınca bütün ayrıntıları duyuyosunuz falan insanın iyice konsantre olası geliyor :D

Murat Hocam bryan adams everything i do efsanedir, müthiş zevkle okudum yazınızı.

Ben sd kart ile müzik dinlemekteyim. Mp3 lerin 320kbs olmasına dikkat ediyorum. Bazı parçalarda bas tiz ayarını o kadar nokta atışı ayarlıyorumki sunroof zangırdıyor baslar güm güm  :D

Geri
Üst Alt