Şehir içi seyir halinde klima kendiliğinden açılıp bir süre sonra yavaşlayıp kapanıyor ?

emrdmrc

Üye
İsim
emre demirci
Evet üstadlar ikidir başıma geliyor cam yarım trafikte ilerlerken klima açılıyor bıraktığım ayarlarda yüksek devirde çalışıyor sonra yavaşlıyor sonra duruyor kendiliğinden
Bu bir sorun mu yada normal birşey mi anlamadım daha önceki araçlarımda başıma böyle birşey gelmemişti
Golf 8 r-Line aracım 2022

Evet üstadlar ikidir başıma geliyor cam yarım trafikte ilerlerken klima açılıyor bıraktığım ayarlarda yüksek devirde çalışıyor sonra yavaşlıyor sonra duruyor kendiliğinden
Bu bir sorun mu yada normal birşey mi anlamadım daha önceki araçlarımda başıma böyle birşey gelmemişti
Golf 8 r-Line aracım 2022
Otomatik sirkülasyon modu açıksa ondan yapabilir belki.

Upvote 0
klima tam kapalı iken açılıyor ama klima menüsüne giriyorum açılmış fan ve klima devrede gözüküyor saki tuşa basılmış gibi

Upvote 0
klima tam kapalı iken açılıyor ama klima menüsüne giriyorum açılmış fan ve klima devrede gözüküyor saki tuşa basılmış gibi
ayarları kontrol ettiniz mi peki, klima ayarlarında otomatik sirkülasyon diye bir seçenek olması lazım, bir ihtimal ondan kaynaklı olabilir.

Upvote 0
Eski tip manuel klimada soğuk konumdayken de fanın üfleme konumunu ön cama yönlendirince buğu çözme amaçlı nemi alıp camı hızlıca kurutmak için klima devreye giriyor. Eski model arabalarımda bu işi elle klimayı açarak yapıyordum. Sizde de böyle bir durum olabilir mi, yönlendirme ortada kalıp kararsızlık yapıyor olabilir.
Düzelteme: imla.

Son düzenleme:
Upvote 0
insanın yalnız başına gelse bir de gece olsa korkar valla arabayı bırakır kaçar

Upvote 0

Geri
Üst Alt