1.2 TSI'dan 1.0 veya 1.5 TSI'ya geçiş

Sinyal

Üye
İsim
Sinan
herkese merhaba arkadaşlar 2017 yılından itibaren 1.2 tsi dsg comfortlıne kullanıyorum çok şükür hiç bir sıkıntı yaşamadım ama artık yeni bir sayfa açmak istiyorum aklımda 1.5 tsi higline yada 1.0 tsi arasında gidip geliyorum gönlüm 1.5 tsi istese de yeni kasa olması sebebiyle 1.0 da mantıklı gibi geliyor bütçem 1.500 k civarı sormak istediğim yakıt konusunu ortadan kaldırırsak tercihiniz sizin n olurdu şimdiden fikirleriniz ve tavsiyeleriniz için tsk ederim.

Bende de 1.0 dsg var comf.2018 model degistireyim diyorum bazen Golf 8 ile 1.0 life paket 1650 bayide cam tavan yok.Bilemedim uzerine verilen farka degermi diye.Benim tercihim almisken 1.5 olurdu orta paket yada 1.0 r line olurdu.Ayni sorunu bende yasiyorum 😅

Bende 1.2 tsi kullanıyorum.bende 1.0 tsi geçsem mi diye düşünüyorum.malum sürekli ağırlıklı şehir içinde kullanılıyor genelde fakat bence ayağının altında güç olmalı yeri geldigi zaman zayıf kalırmı vs diye düşünüyorum.

1.2 den sonra 1.0 ın performansında eksiklik hissetmezsiniz.

1.0 mı 1.5 mi konusuna verilecek cevaplar tamamen kişiseldir, size en uygununu yine siz bilirsiniz.

Sürüş alışkanlıklarınız, performans tutkunuz, ne kadar sıklıkla bu duygunun sizde ortaya çıkması, vergilendirme avantajı önemli mi, 1.0 ve 1.5 araçların aradaki fiyat farkı sizin için az mı çok mu vs. vs. şeklinde kriterler detaylandırılabilir ve çoğaltılabilir.

herkese merhaba arkadaşlar 2017 yılından itibaren 1.2 tsi dsg comfortlıne kullanıyorum çok şükür hiç bir sıkıntı yaşamadım ama artık yeni bir sayfa açmak istiyorum aklımda 1.5 tsi higline yada 1.0 tsi arasında gidip geliyorum gönlüm 1.5 tsi istese de yeni kasa olması sebebiyle 1.0 da mantıklı gibi geliyor bütçem 1.500 k civarı sormak istediğim yakıt konusunu ortadan kaldırırsak tercihiniz sizin n olurdu şimdiden fikirleriniz ve tavsiyeleriniz için tsk ederim.
1.0 Tsi motorlar zaten geçmiş dönemde satılan 1.2Tsi ların yerine geldi, ancak 3 silindirliler.

Performans beklentiniz yoksa ya da şuanki 1.2 tsi dan memnunsanız yüksek ihtimalle 1.0 tsi size oldukça yetecektir

Yeni yenidir 1.0tsi life golf 8 mi yoksa 1.5 golf 7.5 highline mı dersen eğer, ben golf 8 seçerdim.

Golf 7 satıp Golf 7.5 almaya gerek yok çünkü sırf motoru için.

Konuya farklı bir bakış açısı getireyim, 1.0 tsı üniteler 3 silindirli. Dolayısıyla titreşim fazla 1.5 tsı’a göre. Bu titreşimi kabinde hisseden var hissetmeyen var, hadi bunu es geçelim. Bu titreşim motor kulaklarının ömrünü daha çabuk bitirecektir. Ayrıca 1.0 motorlarda tapa gaz kullanılmasa bile hacim gereği küçük olduğu için 1.5 tsı araçta çeyrek gazla yürüyecek araba 1.0 tsı da yarım gaz ile yürümek zorunda. Karar verirken bunları da göz önünde bulundurun derim.

1.5 golf 7.5 öneririm. bütçe sıkıntı ise 1.5 scala veya leona bakılabilir.

Geri
Üst Alt