Golf 7 1.2 tsi otomatik aracım yağ akıtıyor.

burrakberry06

Yeni Üye
İsim
burak
Araç
golf 7
arkadaşlar iyi günler ,

aracım 2015 1.2 tsi 105 bg dsg 153 bin km.de

3 gün öncesine kadar hiç sorunum yoktu yağ gibi akıyordu aracım. 10 bin bakımı geldiği için yağ değişimine gittiğimde motor alt korumasını çıkarında fotoğraflarda göstereceğim yerden yağ sızıntısı/aktığını gördük.
aracım 2-3 gündür gaza basarken ve ayağımı çektiğimde uğultulu çalışıyor. ekranlarda hiçbir hata/uyarı / ikaz ışığı yanmıyor.

yağı değiştiren kişi sızıntının motorun hava akış girişinden olabileceğini söyledi.

sizlerden bilgisi olan arkadaşların yardımını ve usta tavsiyesi isteyeceğim .(yer:ankara)

iyi günler.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    95 KB · Görüntüleme: 40
  • 2.jpg
    2.jpg
    66.7 KB · Görüntüleme: 39
  • 3.jpg
    3.jpg
    67.4 KB · Görüntüleme: 38
DSG basınç tüpü gevşemeiş olabilir ama gevşerse böyle yağ akıtırmı bilmiyorum, Kaygusuz Otoya gidebilirsin mekanikte yardımcı olur

Upvote 0
sanırım ilan başlığından yanlış anlam çıkıyor dsg tarafından gelmiypr sızıntı fotoğrafını attığım yerden geliyor.

kaygusuz oto necati kaygusuz mudur ?

teşekkürler.

Upvote 0
Hocam kesinlikle yağ karterine dönüş hortumun çıkmış uğultu da oradan geliyor hatta çekişte ufak da bir azalma olur takması çok kolay yapabilirsen kendin yap
tam da işaretlemiş oldun yerde görünen hortum

ahan da bu hortum

Eğer bu da değilse tek bir seçenek kalıyor yağ soğutucunun oringinden yağ kaçıyor ama o zor ihtimal

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt